Superfosfát: aplikácia a návod na hnojenie

Superfosfát - minerálne hnojivo, ktoré sa získava po rozklade prírodných fosfátov.Hlavnou zložkou je oxid fosforečný, pomáha hnojivu rýchlejšie sa dostať ku koreňom rastlín.V krajine má použitie superfosfátu priaznivý vplyv na rast, rýchlosť zrenia, chuť a vývoj koreňov.Okrem toho spomaľuje prirodzené starnutie plodín, čo im pomáha dlhšie plodiť.Najvýraznejšie to ovplyvňuje rast hrozna a uhoriek.
Obsah
  1. Druh
  2. Video „Aplikácia fosforečných hnojív“.
  3. , na ktoré sa majú pôdy aplikovať
  4. Pokyn
  5. Video „Prehľad najlepších fosforečných hnojív“
Druhy

Fosforečné hnojivo sa získava z prírodných minerálov alebo trosiek, ktoré zostanú po výrobe ocele.Čistý fosfor sa prakticky nevyskytuje, ale všade sa vyskytuje ako oxid.Na základe charakteristík a vlastností sa delí na niekoľko podtypov, aby sa záhradníci nestratili a nepoškodili výsadbu, najmä hrozna a uhoriek počas obdobia kvitnutia.

Monofosfát (jednoduchý) - vyžaduje určitú vlhkosť prostredia, má obmedzenú účinnosť účinku.Možnosť rozpočtu, najmä ak máte veľkú plochu.Monofosfát vyrábaný ako prášok alebo granuly.Skvelé pre podzolskú, piesočnatú a kalovú zem.Najlepšie spolupracuje so strukovinami, obilninami a krížmi.Má však priaznivý charakterúčinok na zemiaky, repu, vodnice, mrkvu, cibuľu.

Odporúča sa na použitie na hroznových plantážach. Monofosfát je ťažko rozpustný vo vode, takže ho nemožno napojiť. Ďalšia metóda aplikácie: zmiešajte ju s kompostom, pričom sa musí rešpektovať pomer - 1: 1000. Je lepšie privádzať monofosforečnany počas orby jesene jesene alebo skoro na jar, ako prípravu preplantu.

Dvojitý superfosfát - vyrába sa v granulách, vysoko rozpustný vo vode. Hnojivo sa kladie do zeme koncom jesene alebo skoro na jar a po 1-2 krát zavlažujú plodiny. Najlepšie zo všetkého je, že sa toto hnojivo používa na jarnú výsadbu zalievaním sadeníc umiestnených v diere. Pretože sa nevymyje zo zeme - sadenice dostanú potrebnú podporu od samého začiatku rastu.

Granulárny superfosfát - dostupný vo forme granúl, ako naznačuje názov. Úžasné kŕmenie pre kvetnaté rastliny. Ammonizované - rôzna najlepšia rozpustnosť. Používa sa na kŕmenie olejnatých, krížencovitých rastlín.

Monofosfát sa používa spolu s dusíkatými hnojivami, zatiaľ čo je lepšie kombinovať dvojité a granulované hnojivá s hnojivami s nečistotami draslíka. Ako si viete predstaviť, toto hnojivo je najvhodnejšie pre rastliny, ktoré nevyhnutne potrebujú fosfor a síru. Pravidelné používanie superfosfátu v záhrade sa v priebehu času naučíte, ako správne vypočítať množstvo a frekvenciu jeho zavedenia.

Video „Aplikácia fosforečných hnojív“

Informačné video s odporúčaniamiodborník na používanie účinných fosforečných hnojív.

O tom, na aké pôdy sa má pôda vzťahovať

Použitie superfosfátu sa prakticky neobmedzuje iba na jeden druh pôdy - je preto mimoriadne vhodným prostriedkom starostlivosti o plodiny. Pretože fosfor nie je fixovaný v pôde, rastliny v lôžkach ho neustále prijímajú.Dobrým spôsobom, ako sa vyhnúť spotrebe prázdneho tovaru.

Existuje však niekoľko druhov pôdy, ktoré sú veľmi žiaduce na získanie hnojiva - pôda, ktorá vytvára alkalickú a neutrálnu reakciu.A ten, ktorý je prísne kontraindikovaný na výrobu kyslej pôdy s monofosfátom.V takýchto prípadoch je lepšie zaplatiť o niečo viac a kúpiť fosforečnan amónny, alebo aspoň dvojnásobok.Lacné fosfáty v interakcii s kyslou pôdou tvoria fosfát železa a hliníka a nepoužívajú sa na kŕmenie ovocných plodín.Jednoducho povedané - nebude absorbovaný, bez ohľadu na to, koľko ich vyrobíte.

Použitie dvojitých a jednoduchých fosfátov v kyslej pôde si bude vyžadovať predchádzajúcu prípravu.Na 1 štvorci.m) pôda prispieva 200 g drevného popola, čím sa znižuje kyslosť.Nezabudnite, že po tomto postupe môžete postele oplodniť až po mesiaci.

Ak si všimnete, že listy sa stali tmavozelenými, s tmavomodrým odtieňom alebo sa objavil hrdzavý odtieň - existuje akútny nedostatok fosforu.Na návrat Zeme do pracovnej kapacity by sa mala použiť zmes draslíka alebo monofosforečnanu sodného.

Keďže niektoré fosfáty sú vo vode vysoko rozpustné, ich použitie je absolútneneobmedzené.Polovica rozpustných látok najlepšie pôsobí na kyslé pôdy.Ťažko rozpustný, s výnimkou kyslej pôdy mimo zóny chernozemu.Hnojivo je vhodné pre uhorky, stromy, hrozno, pretože urýchľuje ich vývoj, zvyšuje regeneráciu rastlín a kvalitu kvitnutia.

Pokyny

Ako už bolo uvedené, hnojivo má pozitívny vplyv na rast uhoriek, hrozna, stromov.Hlavnou vecou je starostlivo zvážiť pomer a odporúčania na použitie.Inštrukcia je zvyčajne uvedená na obale, ale niekedy sa oplatí opakovať alebo použiť inú metódu, aby sa nemýlili.

V záhrade sa vyhýbajte miešaniu fosfátových hnojív súčasne s dusičnanom amónnym, kriedou a močovinou.Rozdiel medzi použitím by mal trvať najmenej týždeň.Najčastejšie používaná infúzia fosfátu.Granule sa rozpustia vo vode a nechajú sa vylúhovať 2-3 dni, potom sa horná časť vypustí a sediment sa zmieša s kompostom, ktorý sa vloží do jamky.Oddelená voda ide do polievania.

Monofosfát sa distribuuje v množstve 40 - 50 g na 1 km štvorcový.m) obrábaná pôda.Pre tých, ktorí sa už podieľajú na obrábaní pôdy, je dávka o niečo vyššia - 55 - 70 g. Hnojenie ovocných stromov vyžaduje 500 g prášku na jamku.Ďalšia aplikácia fosfátu sa uskutočňuje po rozkvetu stromu, zalievaním kruhového stromu.

Pri hnojení hrozna sa musí superfosfát kvôli nízkej pohyblivosti v pôde dostať hlboko do pôdy bližšie ku koreňom na základe výpočtu45 g na štvorec.m. vinica.Nasýtenie fosforompodporuje rýchlu tvorbu hrozna a dozrievanie hrozna.Počas kvitnutia krmiva zalievaním.Vrchná úprava hrozna prebieha v niekoľkých fázach.

Aplikácia superfosfátu na list sa vykonáva 10-12 dní pred kvitnutím, aby sa znížilo vylučovanie kvetov.Táto metóda sa používa v zamračených dňoch, aby nedošlo k spáleniu listov.Podľa potreby sa uskutočňujú nasledujúce kŕmenia.Infúzia fosfátu na vode poskytuje všetky potrebné živiny, ktoré hrozno potrebuje po rozkvetu.

Prášok sa používa pri pestovaní zemiakov a sadeníc uhoriek, do každej jamky vložte 3-4 g fosfátu.O niečo viac je potrebné na spracovanie záhonov uhoriek, paradajok a zemiakov - 20 g na 1 km štvorcový.m) zmiešané s inými hnojivami.Spôsobom, ako sa postarať o uhorky, je kŕmenie listami, ktoré sa vykonáva niekoľkokrát za sezónu.Musíte rozpustiť 10 g draslíka a 40 g superfosfátu vo vode (alebo použiť infúziu) a potom zaliať uhorky priamo do diery a pokúsiť sa priblížiť sa k stopke.Takýto roztok sa môže použiť pred a po kvitnutí, čím sa zvyšuje chuť rastlín a ich odolnosť voči chorobám.Polievanie uhoriek všeobecne je veľmi dôležitou etapou starostlivosti.Pokyny na používanie týchto typov hnojív v krajine sa dajú pomerne ľahko vykonávať: hlavnou vecou nie je preháňať to s frekvenciou, zvoliť správnu zmes pre pôdu a nezabudnúť na zalievanie rastlín.

Video „Recenzie najlepších hnojív s fosforom“

Video preskúmanie najlepších hnojív s fosforom, ako aj odborné poradenstvo o ich hnojivách.aplikácie.