Všetko o pestovaní a pestovaní lezeckých ruží Flamentants: odborné poradenstvo

Rose Flamentants si záhradníci vysoko cenia pre svoju vynikajúcu odolnosť voči škodcom a odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Vo vertikálnom záhradníctve sa aktívne používajú silné kvetinové kríky. Podrobnejšie o výsadbe a pestovaní lezúcich ruží sa dozviete viac.

História vzniku odrody Flammentanz

História lezeckej ruže Flamentants (tiež sa nachádza názov Flammentants) sa začala v roku 1952. Na základe záhradníckej škôlky W. Kordes & Sons, ktorú založil slávny nemecký záhradník a chovateľ Wilhelm Cordes, sa uskutočnil šľachtiteľský pokus kríženia červenohnedej Rosa rubiginosa a hybridnej formy Rosa x kordesii.

V roku 1955 sa na pravidelnej výstave ruží v Nemecku zaviedla nová odroda s názvom Flamentants (Flammentanz). V nemčine názov kvetu znamená „plameňový tanec“. V botanických príručkách sú aj ďalšie názvy odrody, z ktorých najviacFlame Dance, Flaming Dance, Korflata a Vlammenspe sa považujú za bežné.

Lezecká ružica odrody Flamentants (Flammentanz)

Charakteristiky odrody Flamentants

Začnime s oboznámením sa s ružencami Flamentantmi s jej opisom. Bush sa teda vyznačuje intenzívnym rastom. Výška dospelého kríka dosahuje 2–5 m, šírka - najmenej 2,5 m. Koreňový systém je silný a rýchlo rastúci. Natáča odrody silné, elastické, pichľavé, so širokou základňou. Pre vynikajúcu vitalitu a odolnosť voči nepriaznivým poveternostným udalostiam u ľudí sa táto odroda nazýva „nezničiteľná ruža“.

V prípade odrody Flamentants sú charakteristické veľké listy tmavozelenej farby. Zadná strana má tradičný lesklý lesk. Nehnuteľnosť je nadpriemerná. Výsledkom je, že krík vyzerá veľkolepo v ktorejkoľvek fáze vegetačného obdobia.

Kvet začína od júna do júla. Ak odstránite rozkvitnuté púčiky včas, je možné počas sezóny znova kvitnúť.Rose Flamentants hojne kvitne. Krík je pokrytý veľkými, čiastočne zdvojenými púčikmi malinovo-červenej farby.Priemer kvetiny v otvorenom stave dosahuje 8 - 10 cm. V jednom púčiku je 25 až 40 vlnitých lístkov. Rys odrody - vysoká odolnosť voči vyblednutiu.

Púčiky zozbierané kvetenstvami vyžarujú príjemnú a nenápadnú vôňu. V jednom kvetenstvo je asi 5-7 pukov. Lezecká ruža má vysoké dekoratívne vlastnosti.

Odroda sa vyznačuje dvojitými púčikmi malinovo-červenej farby

Výhody a nevýhody odrody

Rose Flammentanz má, rovnako ako každá iná ozdobná kultúra, určité pozitívne a negatívne vlastnosti, s ktorými sa musíte oboznámiť skôr, ako sa rozhodnete pestovať kvet.

Výhody:
  • jednoduchosť podmienok rastu a starostlivosti;
  • 51) vysoká dekoratívnosť vo všetkých fázach vegetačného obdobia; 52) dobrá prispôsobivosť;
  • jasné a živé kvitnutie;
  • príjemná, nenápadná vôňa;
  • Vysoká odolnosť proti invázii škodlivého hmyzu a odolnosť voči prírodným anomáliám.
Nevýhody:
    60) potreba častého prerezávania;
  • jedna (oveľa menej často) kvetinové vlny.

Video „Pestovanie plodov Flámanov vzrástlo na otvorenom priestranstve“

Toto video popisuje, ako sa starať o lezeckú ružu v nechránenej pôde.

Ako pestovať Flamentants vzrástol v vidieckom dome

Odroda Flamentants, ktorá je nenáročná na starostlivosť, môže pestovať dokonca aj začiatočník. Nižšie opísané agrotechnické opatrenia zvýšia životaschopnosť závodu.

Optimálne podmienky pestovania

Intenzita a trvanie kvetu kríka závisí od správnosti zvoleného miesta pre výsadbu. Flamentants sa nebojí aktívneho slnečného svetla. Doba denného svetla by mala byť najmenej 5-7 hodín denne. Na kvitnúcich kríkoch sa negatívne prejavuje prítomnosť tieňa a dokonca aj penumbry.

Na pestovanie odrody Flamentants odporúčamestarať sa o pozemok z južnej alebo juhozápadnej strany záhrady.
Autorská rada

Upozorňujeme, že zariadenie negatívne reaguje na vietor, prievan a studený vzduch.Z tohto dôvodu by ste nemali zvažovať možnosti pristátia v nížinách a veternom teréne.

Flammentanz dáva prednosť slnečnému terénu v otvorenom teréne

Vyžaduje sa priedušná a mierne vlhká pôda.Blízkosť podzemnej vody vedie k rozvoju hnilobných procesov na koreňových procesoch.Ťažké pôdy upchávajú rastlinu a nedovoľujú jej rast a rozvoj.Ideálne na pestovanie a pestovanie substrátu je považovaná za ílovitú hlinitú pôdu alebo čiernu pôdu s vysokým obsahom humusovej vrstvy.Odporúčaná kyslosť pôdy je 6, 5 až 7 pH.

Pravidlá výsadby

Výsadba ružovej kríky na otvorenom priestranstve sa vykonáva koncom apríla alebo začiatkom mája.Je žiaduce, aby sa zem zahriala na +10 ... +12 ° C.Jesenná výsadba je možná v oblastiach s teplými a miernymi zimami.

Výsadbové otvory s rozmermi 50 x 50 cm sa pripravujú v priebehu 7–10 dní.Najskôr sa každá jamka dobre zvlhčí a potom sa naplní drenážnymi materiálmi a živinami.Stromček kladený na kopec, tvorený trávnikom, riečnym pieskom, humusom, rašelinou a drevným popolom.Korene sadenice sú jemne narovnané, koreňový krk je zasypaný 3-5 cm.

Kríky vysadené na otvorenom teréne sa hojne napojia a svaú rašelinou zmiešanou so senom.Zalievanie sa vykonáva na okraji kruhu kolesa.

Starostlivosť o horolezectvoruže

Starostlivosť o ružovú ružu zahŕňa včasné zalievanie, kŕmenie živinami, uvoľnenie pôdy, odstránenie buriny a ročné prerezávanie.

Zariadenia sa zavlažujú dvakrát týždenne. Ak listy klesajú, oplatí sa zvýšiť objem vody. Priemerne sa teda pod jednu ružovú kefu naleje v priemere 10 - 20 l oddelenej vody. Po každom zavlažovaní sa uskutoční plytké uvoľnenie hornej vrstvy pôdy. Nezabudnite na pravidelné odstraňovanie burín - buriny, ktoré prerážajú zo zeme, majú negatívny vplyv na dekorativitu kríkov.

Ozdobnú kultúru môžete kŕmiť podľa nasledujúcej schémy:

Schéma hnojenia kríkov ruží organickými hnojivami

Lezecká ruža sa musí odrezať. Procedúra prispieva k omladeniu kríka a tiež vám umožňuje zachovať jeho dekoratívny vzhľad. Zahustená a zarastená ružová krava vyzerá neatraktívne.

Od druhého roku po výsadbe na trvalé miesto rastu sa vykonáva sanitárne a formatívne orezávanie. Počas vegetačného obdobia sa vyblednuté puky, rozbité a suché vetvy odstraňujú. Na jar, pred začiatkom fázy aktívneho toku miazgy, je koruna omladená. Krátke kvetinové výhonky sa skrátia na 2–3 púčiky, dlhé sa skrátia na polovicu. Staré výhonky sa odstránia pod koreňom a zostanú iba 2 až 3 z najsilnejších a najzdravších konárov.

Horolezectvo sa musí podporovať. Ako podpora pre vetvy ružovej kefy sa používajú oblúky, sieťovina, statívy, stojany, pergoly a siete.

Ďalším krokom v starostlivosti o ružicu Flamentants je príprava na zimu. Začiatkom jesene sa vykonáva zavlažovanie vodou, potom je koreňová časť kríka bohato posypaná rašelinou, suchým riečnym pieskom a smrekovými konármi. Vetvy sa vyberú z podpier, zhromaždia sa vo zväzkoch a prekryjú sa spunbondom alebo vyhodením. V severných oblastiach okrasného kríka sa dodatočne ohrieva borovicový smrek.

Agrofibre pomôže chrániť rastlinu pred mrazom

Nebezpečné choroby a škodcovia

Jedinečnou črtou odrody Flammentanz je absencia poškodenia škodlivým hmyzom. Na rozdiel od iných ružových kríkov táto odroda nepriťahuje škodcov.

Nanešťastie rezistencia na infekčné choroby nie je tak dokonalá. Rastlina môže byť ovplyvnená čiernymi škvrnami a múčnatkou, o čom svedčia čierne škvrny a /alebo biele usadeniny na listoch a stonkách. Na ochranu okrasných kríkov sa používajú fungicídy "Fundazol", "Horus", "Magnicour Star", "Abiga-Peak", "Skor" a "Topaz".

Využívanie ruží Flamentants v krajinnej architektúre

Lezecká ruža - dokonalá ozdoba infield. Flamentanty sa často používajú na zdobenie stien záhradných altánkov a prístavieb. Kvitnúca rastlina vyzerá zaujímavo na kovaných a drevených plotoch. Oblúky a stĺpy sú zdobené veľkými karmínovo červenými púčikmi a harmonicky zapadnú do každého štýlu krajiny.

Solitaire pristávajúci pri plote
Kvetinový záhon
Záhradníctvo rekreačnej oblasti na záhrade

Dekorácie oblúkov
Dekorácie bránky a plotu
Vertikálna ekologizácia lokality

Komentáre k odrode

)

„S veľkým potešením odporúčam, aby sa Flamentants pestovali všetkým začínajúcim pestovateľom kvetov.Rastlina nevyžaduje osobitnú starostlivosť a každoročne sa poteší bohatým rozkvetom. “

Sofia, Krasnodarské teritórium

„V minulom roku som narazil na nepríjemnosti - záhradná ruža odrody Flamentants sa nakazila čiernou škvrnou.Našťastie bolo možné identifikovať chorobu v ranom období.Použitím niekoľkých ošetrení koruny pomocou roztoku "Fundazol" dokázali zachrániť okrasný ker. "

Vitalina, Samara

Ak hľadáte nenáročnú starostlivosť, ale zároveň vysoko okrasný ker pre letnú chatu, pozrite sa na lezenú ružu odrody Flamentants,