Všetko o ekvádorských ružiach: opis, pestovanie, najlepšie odrody s fotografiami

Na rozdiel od holandskej a ruskej majú ekvádorské ruže väčšie púčiky a jasnejšiu farbu. V Ekvádore sú dobré podmienky pre rast tejto kultúry - pôda so sopečnými horninami, veľké denné svetlo a teplé, mierne počasie po celý rok. Pestovanie takýchto ruží v strednom pásme je ťažké - kvôli nedostatku tepla a svetla nebudú také veľké ako vo svojej domovine. Aké sú najobľúbenejšie odrody a ako ich pestovať sami?

Opis a vlastnosti ruží

V Ekvádore rastie asi 390 druhov ruží. Rastú na svahoch starých neaktívnych sopiek. Zloženie pôdypodporuje aktívny rast rastlín.Kvôli zvláštnostiam miestneho podnebia sa kvety vyznačujú veľkými púčikmi, dlhými stonkami a jasnými farbami, s ktorými sa holandské odrody nemôžu vyrovnať.

Maximálna dĺžka stonky je 1,2 m, najobľúbenejšie sú však kvety s dĺžkou maximálne 60 cm. Priemer kvetu dosahuje 13 cm. Medzi farbami sú častejšie červené, žlté a ružové puky.Vôňa je ľahká, s orientálnym nádychom.Rezané kvety zostávajú dlho čerstvé, takže sa prepravujú do iných krajín.

Ekvádorské ruže sa vyznačujú veľkými púčikmi

Porovnaním ekvádorských ruží s holandskými, keňskými a ruskými

veľkévýber farieb, ktoré sa líšia nielen veľkosťou a farbou, ale aj krajinou pestovania.Pri výbere kytice na oslavu geografie hrá dôležitú úlohu.

Holandské ruže tolerujú prepravu, ako aj ekvádorské odrody.Stratia veľkosť pukov, ale nestrácajú svoju popularitu, pretože po vyrezaní z kríka zostanú čerstvé ešte dlhšie, vyznačujú sa neobvyklými odtieňmi a stálou vôňou.

Kenské odrody sa vyznačujú veľkým výberom odtieňov, veľkosť kvetov je charakterizovaná ako stredná alebo veľká.Kupujúci zaznamenávajú príjemnú vôňu týchto kvetín, ale ich hlavnú výhodu v možnosti prenosu a zachovania vzhľadu.Keď kvety prekonajú cestu niekoľko tisíc kilometrov od Kene, zostanú čerstvé a krásne ďalšie 2 týždne.

Ruské odrody nie sú také veľké ako ekvádorské a ich odtiene nie sú také originálne ako odrody holandských kvetov. Domáce kvety zároveň nestrácajú na popularite vďaka svojej kráse, svetlej aróme a hodnote. V cenovej politike sa nezobrazuje potreba dlhodobej prepravy.

Klady a zápory ruží z Ekvádoru

Výhody ekvádorských odrôd:
 • veľmi svetlá farba;
 • 87. dlhé obdobie čerstvosti po vybratí z kríka;
 • veľké kvety a stonky.
Negatívne vlastnosti:
 • aróma charakteristická pre ruže nie je;
 • balsamická vôňa.

Po preprave sa ruže nemôžu okamžite vybrať z chladničky, mali by sa postupne zohriať na izbovú teplotu. Trvá to čas, čo negatívne ovplyvňuje vôňu kvetov.

Video „Recenzia ekvádorských ruží“

Toto video ukazuje, ako vyzerajú exotické kvety.

Najlepšie odrody s fotografiami

Predpokladá sa, že ekvádorské ruže vyzerajú lepšie nielen v kytici, ale iba v samotnej kytici. To zdôrazňuje ich veľkosť a jas.Spomedzi širokej škály ekvádorských odrôd nájdete možnosť, ktorá vyhovuje všetkým požiadavkám. Populárne odrody sú Kohala, Cupido, Tiffany, Ekvádor, Nena, Shimmer a ďalšie.

V Ekvádore sa pestuje odroda Rainbow, čo znamená „rainbow“. Zvláštnosťou týchto ruží - viacfarebné lístky, ako báječný kvet.

3D

Kvet 46 kvetov zostáva čerstvý 15 dní. stonkadosahuje dĺžku 80 cm.Líši sa v kombinácii dvoch farieb - ružovej a broskyňovej.Sú to elegantné, ušľachtilé kvety, ktoré obdivujú nezvyčajný farebný prechod.

Ekvádorské ruže 3D triedy

Lavína

Veľké dvojité kvety do priemeru 9 cm.Stonka má dĺžku až 105 cm, farba je prevažne biela so zeleným trblietaním.Vďaka tejto vlastnosti je možnosť pre amatérky.Vyznačuje sa dlhou dobou kvitnutia.

bikiny

Nízka kvalita.Dĺžka stonky nepresahuje 70 cm, má okrúhle krásne púčiky, svieže bohaté žlté kvety.Dobré riešenie pre luxusnú kyticu.

Prieskumník

Výška stonky sa pohybuje od 60 do 100 cm. Tmavočervený kvet má 37 lístkov.Hluboká vínová farba v niektorých prechodoch takmer čierna.Má jemnú príjemnú vôňu.Vo váze zostáva čerstvá až 16 dní.Jedná sa o pomerne novú odrodu, ktorá si vďaka neobvyklému vzhľadu a trvanlivosti rýchlo získala popularitu.

Prieskumník
Bikini
Lavína

Sloboda

Týka sa najpopulárnejších odrôd.Výška stonky je najmenej 50 cm, niekedy až 100 cm. Udržuje čerstvé až 2 týždne.Kvety sú maľované ušľachtilou červenou farbou, textúra okvetných lístkov pripomína zamatovú farbu.Počas kvitnutia púčiky zachovávajú tvar skla, nie úplne odhalený.

Táto odroda sa pestuje na mnohých plantážach.Juhoamerický kontinent. Vďaka jedinečnej farbe, tvaru kvetu a dlhovekosti sa stala jednou z najlepších a najvyhľadávanejších.

Sloboda patrí medzi najobľúbenejšie odrody

Grand Prix

Kvety froté, nasýtené vínovou. Priemer ruže je až 13 cm a jej výška je viac ako 100 cm. Má jemnú arómu.

High & Magic

Túto odrodu choval nemecký šľachtiteľ Preesman B.V. Novinka sa stala dobrou náhradou odrody Circus, ktorá bola menej produktívna. Kvety maľované v dvoch farbách. Hlavný odtieň je žltý a na okrajoch a pozdĺž okvetných lístkov zvonku má tmavočervený okraj. V kvetine 39 okvetných lístkov stonky dosahujú dĺžku 90 cm. Kvety tejto odrody si zachovávajú sviežosť vo váze s vodou až 15 dní.

Limbo

Stopky sú vysoké až 75 - 80 cm. Husté púčiky majú tvar kužeľa a vrúbkovaných hrán. Kvety plné, svieže, froté. Vďaka jedinečnej farbe (tmavo žltá so zeleným odtieňom) je odroda Limbo originálnym darčekom. Vyzerá to nezvyčajne.

Limbo
High Magic
Grand Prix

Slečna Piggy

Originálne kvety kombinujúce dve jemné farby - ružové okvetné lístky do stredu získavajú bohatý broskyňový odtieň. Dĺžka stonky sa pohybuje medzi 70 - 80 cm a púčiky sú veľké, až 10 cm dlhé, v tvare pohára.

Slečna Piggy Buds má tvar pohára

Mondial

Jeden z najvyhľadávanejších apopulárne odrody.Biela farba ruží je doplnená jemným krémovým alebo krémovo-zeleným odtieňom.Stonky nepresahujú dĺžku 90 cm.Dĺžka pukov nie je väčšia ako 6,5 cm. Vo váze zostávajú kvety čerstvé až 15 dní.

Kvety tejto odrody sa používajú pri zostavovaní svadobných kytíc a svadobných ozdôb.Symbolizujte čistotu a jednotu.

Kvety Mondial odrody sa používajú pri výrobe kytíc

Movie Star

Uvažované ako hybridná odroda čaju.Vyznačuje sa veľmi veľkými púčikmi, ktoré odlišujú ekvádorské ruže od kvetov iných krajín.Farba je opísaná ako červeno-oranžová alebo marhuľovo-ružová.Tento nádherný kvet je lepšie vidieť, než čítať o ňom.

Hybridná čajová odroda Movie Star
​​

Nina

Svieža kvetina 40 lístkov natretá neobvyklou tehlovo-oranžovou farbou,Dĺžka púčika dosahuje 5,5 cm a stonka - až 70 cm. Názov ružice bol pomenovaný po spevákovi.Táto sofistikovaná kvetina nenechá nikoho ľahostajným.

Nostalgia

Táto odroda má jemnú vôňu, ktorá nie je typická pre všetky ekvádorské ruže.Veľké plné kvetiny majú bielu farbu a červený alebo čerešňový okraj.Okraje okvetných lístkov sú zvlnené, čo robí túto odrodu jedinečnou.

Pink Floyd

Kvety majú bohatú, intenzívnu, ale nie honosnú ružovú farbu.Nezvyčajná farba vytvára pocit žiarivých ruží.Názov triedy získanej na počesť rockovej skupiny známej po celom svete.Kvety svieže, zložené zo 40 lístkov.

Pink Floyd
Nostalgia
Nina

Sexy červená

Ruže sú sfarbené jasne červeno. Listy sú tmavozelené, ostne na stonke trochu. Dĺžka púčika dosahuje 6,5 cm a priemer otvorenej kvetiny je 12 cm. Má jemnú arómu, nestráca svoje ozdobné vlastnosti pri krájaní do 2 týždňov.

Púčiky sexy červenej farby šarlátovej farby

Sladkosť

Vo veľkých púčikoch do 6,5 cm sa zbiera 28–34 lalokov. Stonka je dlhá, skôr hrubá. Púčiky sú biele, lemované červenou farbou, bližšie k koralovému tieňu. Vďaka farebnej funkcii sú ruže tejto odrody elegantné a kontrast odtieňov zdôrazňuje krištáľovú čistotu bielej.

Elegantná odroda ruží Sladkosť

Titanic

Názov kvetiny pochádza z jej veľkej veľkosti. Svieža, tvorená 40 okvetnými lístkami ruží, dosahuje priemer 14 cm. Kvety v tvare pohára majú ružový, jemný a svetlý odtieň.

Titanické poháre v tvare kvetu majú ružový odtieň

Topaz

Okrem nezvyčajnej farby a tvaru kvetu má táto odroda jemnú arómu. Na dlhom trvanlivom kmeni je veľká kvetina, ktorej púčik má tvar podlhovastého skla. Okvetné lístky sú froté, nie sú chrastené. Farba ruže je jasne karmínová, s touto odrodou charakteristickou fialovým odtieňom.

Vendela

Ruže tejto odrody sú vysoké a veľké. Púčiky sa líšia tvarom vajec, ale majú špicaté konce. Kvety zozbierané až do 30 dvojitých lístkov. Púčiky sú natretémäkká béžová farba, majú priesvitné žily, čo zdôrazňuje ich sofistikovanosť. Kvety tejto odrody vyzerajú dobre v kytici.

Biela čokoláda

Biele zasnežené, vzdušné ruže majú jadro z mäkkej smotany, dĺžka pukov dosahuje 7 cm. Kvetiny tejto odrody pripomínajú ľahkú napenenú alebo vzdušnú bielu čokoládu, a preto dostali svoje meno.

Biela čokoláda
Vendela
Topaz

Vlastnosti kultivácie

Na to, aby sa ekvádorské ruže mohli tešiť z veľkých pukov a dlhého kvitnutia, musia zabezpečiť správnu starostlivosť. Hlavná vec pre kvety z Ekvádoru - neustále teplo. Ruže môžete pestovať z kytice zakúpenej v obchode, je to však zložitý a starostlivý proces.

Optimálne podmienky

Neskúšajte pestovať ekvádorské ruže na otvorenom poli. Najlepším riešením je skleník. Pri pestovaní týchto záhradných krás by sa mali dodržiavať tieto pravidlá:

 1. Plantáže sa nachádzajú kolmo na slnečné svetlo dopadajúce na ne.
 2. Pôda by mala byť úrodná s vysokým obsahom popola, napríklad na svahoch sopiek.
 3. Vysoké teploty sa musia udržiavať nepretržite. Svetlý deň by mal byť najmenej 10-12 hodín.
 4. Zalievanie sa vykonáva, pretože pôda vyschne iba čistou vodou.
V Rusku sa ekvádorské ruže pestujú v skleníkoch

Pravidlá výsadby

RastEkvádorská ruža v strednom pruhu, musíte si kúpiť sadbu. Kvôli nedostatku tepla a svetla nebude mať kvet rovnako veľkú vôňu a vôňu, aká je charakteristická pre jeho rozmanitosť. Sadenice sa najlepšie nakupujú v špecializovaných škôlkach. Vysadené sú v kvetináčoch, ktoré majú teplotu nižšiu ako +18 ° C v noci a od +25 ° C počas dňa. Je dôležité, aby bola pôda dobre hnojená rašelinou a popolom.

Je možné pestovať stromček nezávisle na spôsobe rezania, pričom základom je kvetina z kytice. Postupujte podľa týchto krokov:

 1. Odrežte kvet, listy a tŕne z kmeňa. Vykonajte rezy v hornej a dolnej časti.
 2. Stonku rozdeľte na niekoľko častí tak, aby každá z nich mala 2 púčiky. Rezy musia byť šikmé.
 3. Dolné časti odrezkov v roztoku mangánu dezinfikujte 40 minút a potom im dajte niekoľko hodín na prirodzené sušenie.
 4. Spodné časti odrezkov ponorte na jeden deň do roztoku stimulujúceho rast.
 5. Pôdu pripravte naparovaním v rúre po dobu 20 minút.
 6. Hnojiť pôdu rašelinou, pieskom a drevným popolom v rovnakých množstvách.
 7. Rastliny sa vysekávajú do zeme pod určitým uhlom, vstupujú do hĺbky polovičnej výšky a zakrývajú ich zhora okrajmi.
 8. Zalievanie sa vykonáva podľa potreby.
 9. Dodržiavajte teplotný režim ako pri starostlivosti o sadenice.
 10. Banka sa môže z rastliny odstrániť po objavení sa 2-3 nových listov.
 11. Kvety pri prvom kvitnutí sa odstránia. Inak bude rastlina zomrieť.
 12. Keď rezanie dároot, je možné ho presadiť ako stromček na nové miesto najskôr o rok neskôr.

Polievanie a hnojenie

Keď stopka dáva korene a pestuje nové listy, zavlažuje sa ako predtým, čím sa zabráni vyschnutiu pôdy. Je dôležité vyhnúť sa stagnácii a nadmernej vlhkosti. Voda použitá na zavlažovanie sa oddelí pri teplote miestnosti.

Polievanie sa nevykonáva na vrchole rastliny, ale iba pod koreňom. Ak je okolitá teplota príliš vysoká alebo je vzduch suchý, môžete listy ľahko postrekovať.
Rada autora

Vrchný dresing sa začína po presadení rastliny na trvalé miesto. Pravidlá aplikácie hnojív:

 • obsahujúci dusík - urobte raz na jar stimuláciu rastu listov;
 • organická hmota (popol, mulleín, kuracie hnoj) - prispievajú najviac 2 - 3-krát v júni a opäť koncom leta. Tým sa zabezpečí dobré kvitnutie a obohatí sa o zeminu živinami po nej;
 • minerál (univerzálny) - pridaný jednorazovo v júli, keď kvitne Bush;
 • hnojivá s fosforom - aplikované raz v septembri na obohatenie pôdy.
Komplexné hnojivá pre ruže Ekvádor

Príprava na zimu

Ekvádorské odrody ruží sa pestujú mimo skleníka. Ak je Bush vysadený na otvorenom priestranstve, bude určite potrebovať úkryt pred chladným počasím, ale to nezaručuje, že prežije zimu. Pri príprave na zimu je krík vysoko pokrytý zemou, ak je to možné, sklonkonáre a pokryté fóliou.Môže byť použitý ako otepľovací lapnik.

Choroby a škodcovia

Na plantážach v Ekvádore rastú kvety v najpriaznivejších podmienkach.Na horskom čistom vzduchu aspoň patogénne baktérie je svetlý deň dlhý, napájanie sa reguluje automaticky.Rastúce ruže len tohto druhu nie je možné predchádzať chorobám alebo škodcom na kríkoch škodcami.Môžu sa vyskytnúť nasledujúce problémy:

 1. Úpal.Dôvodom je neustále vystavenie priamemu slnečnému žiareniu.Kríky musia poskytovať odtieň.
 2. Čierna škvrna.Prejavuje sa čiernymi škvrnami na zelenej hmote.Vedie k pádu lístia.Dôvodom je nedostatočná ventilácia a nadmerná vlhkosť.Eliminuje sa postrekovaním fungicídmi a úpravami starostlivosti.
 3. Mealy rosy.Plesňové ochorenie sa objavuje ako biela patina na stonke a listoch.Príčiny - nadmerné hnojivo s dusíkom, prievanom, nadmerná vlhkosť zeme.Na vyriešenie problému použite lieky „Topaz“ a „Fundazol“, ktoré upravujú zalievanie a hnojenie.
 4. Šedá hniloba.Vyzerá to ako sivý kvet na kvetoch a púčikoch, ktoré v dôsledku toho rýchlo odpadnú.Objavuje sa v dôsledku vysokej vlhkosti alebo nedostatku svetla.Eliminuje sa striekaním „Pure Color“.
 5. Shchitovka, roztoč pavúk.Škodcovia nasávajú z rastliny výživné látky, ktoré spôsobujú jej smrť.Dôvodom porážky je nedostatočné zalievanie, intenzívne teplo.Na ošetrenie použitých insekticídov.

Ekvádorské ruže sú považované za jednu z najlepších na svete pre veľké veľkosti a svetlé farby.Veľký výber odrôd vám umožňuje zvoliť kyticu pre každú udalosť.Tieto ruže si vyžadujú špecifické podmienky pestovania, takže je dosť ťažké ich sami zasadiť.