Tipy pre začiatočníkov pri pestovaní a pestovaní ázijskej ľalie Marlene

Nezvyčajná ľalie Marlene dobyla srdcia pestovateľov kvetín so schopnosťou fascie. V dôsledku zostrihu stoniek na jednom stopke sa môže tvoriť asi sto pukov. Ako pestovať tento úžasný hybrid na webe, sa dozviete z tohto článku.

Charakteristika a opis marilyn ľalia

Odroda Marlene sa získala ako výsledok hybridizácie ázijskej odrody a ľalií s dlhými kvetmi. Kultivar, ktorý veľmi rýchlo získal pozitívne recenzie, bol pomenovaný po nemeckej piesni z druhej svetovej vojny, Lily Marlene.

Odroda marlene lily

Podľa botanického opisu je to vysoká rastlina s vertikálnymi výhonkami dlhá 0,9 až 1,2 m. Keď spolu rastú, vytvárajú hustú stopku husto pokrytú trávovo zelenou farbou. zeleň. Listové platne sú striedavo zasadené, kopijovité, s ostrými hrotmi až do veľkosti 13 cm a šírkyo niečo viac ako centimeter.

Na jednom kvetovom stonku rastú stovky šesťstopých púčikov zvonovitého tvaru.V strede majú krémovo-bielu farbu, ktorá sa smerom k okrajom postupne mení na sýtejšiu ružovú. Počas kvitnutia úplne chýba aróma odrody Marlene. Vyblednuté, na stonkách tvorené semená osiva naplnené plochými semenami.

Video „Výsadba a pestovanie ázijskej ľalie“

V tomto videu vám odborník povie, ako vysadiť ázijskú ľalie a ako sa o ňu starať.

Zásluhy a nedostatky kvetu

Umelo odvodená marlene lily je takmer nepoškvrnená a priťahuje pozornosť veľkého zoznamu cností. Medzi mnohé pozitívne vlastnosti rastliny sa teda hovorí:

 • obdobie skorého kvitnutia;
 • obrie kvetenstvo;
 • sklon k fascinácii;
 • vysoké dekoratívne vlastnosti;
 • 51) odolnosť proti mrazu a suchu;
 • imunita voči chorobám;
 • ľahká reprodukcia;
 • nenáročná starostlivosť.

Nedostatočné pachy možno pripísať nedostatkom, ale pre predstaviteľov Lileinas je to skôr plus ako mínus.

Charakteristiky agrotechnológie ázijských kvetov Lily Marlene

Keďže hybrid nie je náročný na podmienky zadržania, môže aj začiatočník pestovať kvetiny vo svojej záhrade. O hlavných agrotechnických predpisoch sa dozvieme nižšie.

Skladovanie a príprava cibúľ na pestovanie

Žiarovky kopajú neskorona jeseň po úplnom vyhynutí zelenej časti sa ošetria koncentrovaným roztokom manganistanu draselného. Po vysušení sa nalejú piliny a potom sa odošlú do pivnice na uskladnenie.

Na jar sa sadivový materiál začína tvrdnúť. Z tohto dôvodu sa nádoba vyberie do miestnosti, kde je teplota vzduchu asi +5 ° C, a udržiava sa v takýchto podmienkach 14 až 21 dní. Bezprostredne pred výsadbou sa na žiarovky pôsobí ružovým roztokom mangánu a potom sa ponoria cez noc v „Kornevine“.

Výsadba cibúľ ľalie

Optimálne podmienky pestovania

Lienka s viac kvetmi Marlene je rastlina milujúca svetlo, preto sa miesto pestovania vyberá dobre osvetlené.

Keďže hybridy púšťajú púčiky v prievane, musí byť oblasť chránená pred vetrom.
Rada autora

Rastlina sa cíti najlepšie na výživných pôdach s dobrou priepustnosťou. Kyslosť môže byť neutrálna alebo mierne kyslá. Kvet miluje miernu vlhkosť a pokojne toleruje teploty od +5 ° C do +30 ° C. Avšak so všetkou odolnosťou proti mrazu nie je kultivar prispôsobený na zimu na otvorenom priestranstve.

Podmienky vykládky

Marlen môže byť zasadený na parcele od polovice jari. Presnejšie obdobie závisí od klimatických podmienok a požadovanej doby kvitnutia. Aby sa cibuľky rýchlo prispôsobili a prvé výhonky sa objavia čo najskôr, musíte sa riadiť algoritmom výsadby:

 • znovu vykopať oblasť a dosiahnuť požadovanú pôdupodmienky (výživné, nie ťažké, uvoľnené);
 • pripravujú výsadbové otvory vykopávaním dier 10 až 20 cm hlbokých s odstupom 15 až 30 cm od seba;
 • prehlbujú sa žiarovky a doplňujú sa zemou;
 • dobre navlhčia miesto pristátia;
 • Na vrch položte malú vrstvu piesku.

Polievanie a starostlivosť o pôdu

Ázijský hybrid potrebuje pravidelnú miernu vlhkosť na pravidelný rast.Urobte to ako osušenie 20 cm vrstvy pôdy.Rastlina zvyčajne potrebuje iba dve zavlažovania týždenne, avšak v prípade silného tepla sa postup vykonáva denne, ráno alebo po západe slnka.V takom prípade by mala byť voda oddelená, mierne teplá.

Aby sa cibuľky nemohli hniť a aby rastliny nedostávali dostatok kyslíka a živín, mala by sa pôda pravidelne uvoľňovať.Ak to nie je možné, môžete pod krík položiť zvarenú vrstvu pilín, suchej trávy, rašeliny alebo piesku.Pomôže to krajine udržať dlhšiu voľnú štruktúru.

Zvyčajne postačujú dve závlahy týždenne pre rastlinu
Pre ľalie nie je nedostatok hnojív obsahujúcich dusík hrozný
Ľalie potrebuje pravidelný miernyvlhčenie

Pasónia, štipka a prerezávanie

Lilia Marlene je jednou z mála odrôd, ktorá nepotrebuje žiaden z uvedených procesov.,Jediný čas, keď sa uskutoční orezávanie, je neskoro na jeseň.Pred kopaním žiaroviek je rastlina úplneorezané v koreni.

Kŕmenie a stimulácia

Počas celého vegetačného obdobia sa kultivar oplodní trikrát:

 • s príchodom prvých výhonkov sa používajú organické hnojivá, ako napríklad humus alebo vtáčí trus;
 • počas vytvárania pukov sa minerálne komplexy zavádzajú pod koreň, napríklad „Formulex“ alebo „Kemira“;
 • na konci kvitnutia hnojené zlúčeninami fosforu draselného alebo drevného popola.

V prípade ľalie nie je nedostatok hnojív obsahujúcich dusík hrozný, ale neoplatí sa ich úplne odmietnuť.

Kvet zimovania

Najnižšia teplota, ktorú môže Marlene uniesť na otvorenom teréne, nie je nižšia ako +5 ° C. V oblastiach strednej dráhy je preto vylúčené zimovanie na záhradnom pozemku pre hybrid. Po zvädnutí leteckej časti sa cibuľa vykopie, spracuje a odošle na uskladnenie do novej sezóny.

Závažné choroby a škodcovia, kontrolné metódy

Ak dodržiavate všetky agronomické pravidlá výsadby a následnej starostlivosti, riziko infekcie je takmer nulové. Pri nadmernej vlhkosti alebo mokrom a chladnom počasí sa však môžu vyskytnúť tieto problémy:

 1. Šedá hniloba. Prejavy šedo-šedé škvrny pokryté sivozeleným kvetom plesní. Na boj s hubou použite zmes Bordeaux alebo fungicídy typu „Oxyh“.
 2. Rust. Vyzerá to, že si všimol škvrny na listových doskách, ktoré nakoniec zožltli. Choré kríky úplne zničené, aich susedia sú liečení Bordeauxskou tekutinou alebo „Fundazolom“.
 3. Fusarium. Ovplyvňuje podzemnú časť rastliny a spôsobuje hnilobu hľúz. Uložiť chorý kvet už nie je možné, ale preto, že vykopáva a horí. Susedné rastliny na prevenciu ošetrených akýmkoľvek fungicídom.

Niekedy hmyz napadnú kvetinové kríky. Častými „hosťami“ sú roztoče, cibule alebo ľalie muchy, vošky, hadie chrobáky a škrípanie. Na ochranu rastlín sa postrekuje roztokom insekticídu, napríklad Actellic.

Podzemný škodca môže často pokaziť hybrid. Najčastejšie sú to medvede alebo larvy chrobákov. Účinný liek v boji proti parazitom - "Medvetoks".

Ľalia ovplyvnená šedou

Komentáre k Marlene Lily

„Keď mi dali žiarovky Marlene, neveril som, že to, čo je na obrázku namaľované, porastie. Nasledujúce leto po výsadbe sa však vytvoril silný stonok, na ktorom neskôr kvitlo niekoľko desiatok nádherne bledoružových kvetov. “

Eugene, 31, Rostov na Donu

„Dlho som pestoval odrodu Marlene v skleníkových podmienkach na predaj. V porovnaní s inými hybridmi si nevyžaduje osobitnú starostlivosť a zároveň má najvyššie dekoratívne vlastnosti. “

Natalia, 50 rokov, Chabarovsk

Pestovať neuveriteľne krásnu odrodu Marlene môže každý pestovateľ. Nebojte sa ťažkostí, pretože ak budete postupovať podľa jednoduchých agrotechnických pravidiel, ľahkozískajte luxusný okrasný ker.