Vynikajúca angličtina od Abrahama Derbyho vzrástla vo vašej záhrade: od výsadby po dekor

David Austin Park Roses kombinuje eleganciu a eleganciu, eleganciu a nežnosť.Aktívne sa používajú pri navrhovaní mestskej krajiny a záhrad.„Hrdinkou“ nášho článku je ruža Abraham Derby, ktorá priťahuje pozornosť veľkolepým vzhľadom.

História vzniku ružíAbraham Darby

Názov po anglicky chovateľa David Austin je známe, že každé kvetinárstvo, záhradný architekt a kvetinárstva.Bol to on, kto vytvoril jedinečné anglické ruže, ktoré sa vyznačujú vynikajúcimi vlastnosťami a jedinečnou vôňou.Na účet vedca je viac ako 190 odrôd, medzi ktorými sa pestuje Abraham Derby (Rosa Abraham Darby), medzi pestovateľmi kvetov obzvlášť obľúbená.

Chovaný v roku 1965.Abraham Darby je výsledkom selektívneho šľachtenia odrôd Yellow Cushion a Aloha.Kvet je pomenovaný na počesť anglického hutníka a priemyselníka Abrahama Derbyho, ktorý navrhol prvý železničný most.Je zaujímavé, že tento most sa nachádzal 15 km od záhradníctvachovateľská stanica David Austin.

Abraham Darby chovaný Davidom Austinom v roku 1965

Opis a charakteristika kvetu

Výška okrasného kríka sa pohybuje od 60 do 300 cm, zatiaľ čo šírka koruny je od 60 do 120 cm. Napriek veľkým rozmerom rastlina vyzerá kompaktne a elegantne. Odroda sa vyznačuje vzpriamenými, niekedy zakrivenými výhonkami. Farba listových dosiek je bohatá na zelenú. Vonkajší povrch listu je lesklý.

Ozdoby odrody sa uvádzajú vo veľkých pukách s dvojitými listami. Priemer kvetu v otvorenom stave dosahuje 12 - 15 cm, v priemere jeden púčik má asi 70 lístkov. Ako kvitne, tvar sa zmení zo zaoblenej na jamkovú.Jedinečnosť Abrahama Derbyho vzrástla vo farbe. Extrémne lístky sú teda vymaľované v jemnom zosvetlenom ružovom odtieni a stredné sú broskyňové žlté.

Abraham Darby kvitne začiatkom júna. Na jeden záber sa tvoria až tri puky. Doba kvitnutia pokračuje až do jesene, posledné púčiky klesajú začiatkom septembra. Vôňa jemnej, osviežujúcej vône s tónmi ružových a ovocných olejov. Všimnite si, že anglická ruža Abraham Derby má zlú odolnosť voči dažďu. Bohužiaľ, časté zrážky majú negatívny vplyv na dekoratívne vlastnosti pukov.

Púčiky odrody sú veľké, husto dvojité, svetloružovej farby

Výhody a nevýhody odrody

Rosa Abraham Derby má pozitívne aj negatívne vlastnosti, ktoré sú uvedené nižšie.

Výhody:
  • vynikajúci a zároveň extravagantný vonkajší povrch puzdra;
  • neobvyklá farba pukov;
  • použitie v záhradníctve a mestskej krajine;
  • zaujímavá vôňa;
  • dlhá doba kvitnutia.
Nevýhody:
  • vysoké nároky na pestovateľskú plochu a osvetlenie;
  • zlá zimná odolnosť;
  • nízka rezistencia na choroby;
  • 61. ozdobné poškodenie spôsobené slnečným žiarením alebo dažďom.

Video „Park Rose Abraham Darby“

Toto video predstavuje podrobnú popisnú charakteristiku odrody.

Agrotechnické anglické ruže Abraham Derby

Rozmarné a rozmarné ruže vyžadujú od záhradníka čas a pozornosť. Dodržiavanie určitých agrotechnických opatrení však pomôže pestovať krásnu ružovú záhradu na území záhrady.

Požiadavky na miesto, svetlo a typ pôdy

Pestovanie kvetiny sa začína výberom miesta. Abraham Derby sa bojí tieňa, vetra a prievanu. Nedostatok slnečného svetla je hlavným dôvodom straty okrasných kríkov. Vytvorené púčiky uschnú a spadnú v neotvorenom stave. Vietor a prievan tiež vedú k zbaveniu listov a pukov.

Dobre vyhrievaná časť záhrady, ktorá je dobre zahrievaná slnečným žiarením, je vhodná na pestovanie anglických ruží. Zároveň nežiaduce výsadbu v nížinách. Pokúste sa tiež zabrániť blízkemu výskytu podzemných vôd. Optimálne pristátie z južnej alebo juhozápadnej stranyzáhrada.

Napriek svojej rozmarnosti sa ukázalo, že odroda je nenáročná na zloženie pôdy. Kultúra dobre zakorenuje rôzne druhy pôdy. Na pestovanie je vhodná dokonca aj piesková pôda, ktorá sa predtým riedila humusom. Pred výsadbou je pozemok vykopaný a zbavený buriny.

Príprava sadeníc a pristávacích prvkov

Vysoká miera prežitia vykázala sadenice vo veku troch rokov. Výsadbový materiál je lepší v špecializovaných škôlkach. Rastlina musí mať zdravý vzhľad.

Neodporúčame výsadbu sadeníc vlastným koreňovým systémom, pretože sa pomaly prispôsobujú rastúcemu prostrediu. Úspešnejšou možnosťou je štepená sadba.
Rada autora

Pred výsadbou sa sadenice orežú, pričom niekoľko výhonkov zostane so 4–6 zdravými púčikmi. Koreň rastliny sa čistí zo zeme a uchováva sa v roztoku "Kornevina", "Heteroauxin" alebo v akomkoľvek inom rastovom biostimulátore.

Výsadba sa môže vykonávať na jar aj na jeseň. Veľkosť výsadby jamy - 2 krát podzemok rastliny. Algoritmus výsadby je štandardný: drenážna vrstva, pôda nasýtená živinami, prehĺbenie sadeníc, hojenie a zalievanie pozdĺž okraja pôvodného kruhu. Koreňový krk je zahrabaný 4–6 cm. Nižšie je uvedený diagram odporúčaných vzdialeností medzi radmi a otvormi:

Možnosti pestovania záhradných ruží

Starostlivosť o nuansy

Starostlivosť o okrasné kríky si vyžaduje včasnú zálievku,prerezávanie výhonkov a správna príprava na prezimovanie.

Odroda má priemernú mieru odolnosti voči suchu. Pri nedostatku vlhkosti korene stúpajú na povrch zeme, čo môže spôsobiť žltnutie listov a uvoľňovanie neotvorených pukov. Nadmerná vlhkosť naopak vyvoláva hniloby a výhonky. Počas vegetačného obdobia je krík napojený týždenne. Priemerná spotreba vody na rastlinu je 10 - 12 litrov.

Orezávanie kríkov závisí od spôsobu pestovania. Napríklad lezecká ruža sa nereže vôbec, s výnimkou poškodených a suchých výhonkov. Pri vytváraní krásneho šíriaceho sa kríka je potrebné odstrániť vetvy rastúce vo vnútri. Pestovanie na kmeni vyžaduje odstránenie výhonkov o 2/3 dĺžky.

Strihanie kríkov sa vykonáva na jar. Miesta prostredia nevyhnutne ošetrené záhradným ihriskom.

Abraham Derby sa bojí chladu a mrazu. V zime je rastlina rezaná a hojne rozotieraná zmesou rašeliny, piesku a suchej zeminy. Zhora je krík pokrytý smrekom borovicovým a agrofibrom.

Boj proti chorobám a škodcom

Jedným z nedostatkov tejto odrody je nízka odolnosť voči chorobám a škodcom. Ak rastlina uschne alebo zožltne, púčiky sa neotvárajú ani nespadajú, je potrebné prijať núdzové opatrenia. Ako chrániť ružu pred hrdzou, čiernymi škvrnami a práškovou ružou, pozri tabuľku nižšie:

Tabuľka: Choroby odrody, preventívne opatrenia a liečebné metódy

Anglická ruža Abraham Derby trpí roztočmi, ružovými pílkami, ružovými molmi, voškami.Rosana a strapky. Na ochranu rastlín pred škodcami sa používajú insekticídy „Aktellik“, „Aktan“, „Iskra“ alebo „veliteľ“.

Varianty použitia ruže Abrahama Derbyho v krajine

David Austin Roses sa používa na zdobenie pozemkov a záhradných námestí. Odroda Abraham Derby sa môže pestovať na kmeni, ako aj vo forme lezeckého alebo rozširujúceho sa kríka. Používa sa solitérna a kompozitná výsadba. Rastlina vyzerá zaujímavo blízko kovaného plotu, záhradných stĺpov a oblúkov.

Dekorácia plotu
Kvetinový záhon
Push-fit pristátie

Ruženec
Dekorácie záhradného oblúka
Skupinová vykládka

Recenzie od Gardenera

„Šialene zamilovaná do anglických ruží výberu Davida Austina. Kvety sa líšia veľkolepým a nezabudnuteľným vzhľadom. ““

Lyudmila, Krasnodar

„Pred pár rokmi sa na záhrade vysadil na záhrade sadenice ruží Abraham Derby. Rastlina sa rýchlo usadila. Pri dodržaní režimu zavlažovania sa včasné kŕmenie a správne prezimovanie potešia aktívnym a dlhým kvetom. “

Julia, mesto Anapa

Chcete pestovať luxusnú ružovú záhradu pomocou anglických parkových ruží v krajine? Dodržiavajte vyššie uvedené agrotechnické pravidlá. Vrcholom ružovej záhrady,Elegantnou ružou bude, samozrejme, Abraham Derby.