Vlastnými rukami vyrábame krásne a svetlé kvetinové záhony pneumatík

Existujú rôzne nápady, ako nakladať so starými pneumatikami. Napríklad na záhradných pozemkoch sa často vyrábajú komposty pneumatík. Ak je vaša chata miestom odpočinku a rozjímania, môžete si na nej vytvoriť postele s pneumatikami. Nie je také ťažké to urobiť sami, a ak vás zaujímajú také nezvyčajné kvetinové záhony, v tomto článku je krok za krokom návod, ako ich vyrobiť.

Výhody pneumatík

Po prvé, použité pneumatiky sú lacným materiálom. Originálne kvetinové záhony zo starej gumy dodajú vášmu miestu špeciálne čaro a triedu, zatiaľ čo takmer bez nárazu do peňaženky. So starými pneumatikami je ľahké pracovať - ​​ľahko sa maľujú, potrebné čísla môžete vystrihnúť vzorom.

Ďalšou zrejmou výhodou je malá veľkosť. Kvetinové záhony pneumatík nejako pripomínajú kvetináče, s ktorými radi zdobia terasy domov. Takéto postele sa vďaka svojej malej veľkosti ľahko inštalujú vlastnými rukami av prípade potreby sa tiež premiestňujú z miesta na miesto. Ďalším faktorom popularity je schopnosť preukázať vysokú triedu tvorivosti, vďaka ktorej je kvetinový záhon. Stará pneumatika môže byť rezaná, skrútená, natieraná atak, aby kvetinová záhrada akéhokoľvek tvaru.

Napríklad tvar „žabky“ je obzvlášť obľúbený, čo sa dá veľmi ľahko robiť vlastnými rukami - stačí iba zafarbiť dve alebo tri pneumatiky na zelenú.Na rozdiel od ílových vázy sa guma nedá lámať, je veľmi trvanlivá.Kvapka inšpirácie, trochu úsilia a dom na kvety na vašom webe sa budú považovať za dizajnérsku tvorbu.

Video „Takéto kvetinové záhrady sa môžu vyrábať samostatne“

Výber videa, ktoré kvetinové záhrady sa dajú pre dizajn miesta vyrobiť samostatne, s malým úsilím.

Aké materiály sa budú vyžadovať

Prvé, čo sa vyžaduje, je, samozrejme, samotná pneumatika.Ak je to možné, je lepšie uprednostniť import.Trieda týchto výrobkov je vyššia, čo znamená, že s nimi bude ľahšie pracovať a vydrží dlhšie.Opotrebovanie pneumatík nie je rozhodujúce, aj keď je ľahšie pracovať s opotrebovanými pneumatikami.Hlavnou vecou je vedieť, že to rozhodne nikto nepotrebuje a môžete od nich robiť všetko, čo chcete.Skutočný majster dokáže zmeniť starú gumu na úžasné krásne veci.

Najjednoduchší spôsob, ako vyrobiť nezvyčajné kvetinové záhony vlastnými rukami, je natrieť niekoľko pneumatík jasnou farbou.Môžete použiť špeciálne zmesi na gumu, ale zvyšky opravy v dome sa tiež zmestia.Vyššia trieda zložitosti - kučeravé postele, kde je potrebné rezať pneumatiku.Pred prácou stojí za to sa zásobiť ostrým nožom.

Etapy práce

Napríklad pri práci s pneumatikou si zoberte hlavnú triedu navýroba záhonov vo forme kvetu.Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vyčistiť pneumatiku od piesku a nečistôt.Potom aplikujte vzor okvetných lístkov a rezy pozdĺž tejto línie ostrým nožom.Aby ste túto prácu uľahčili, majster vám odporúča namazať nôž mydlovou vodou alebo olejom.Nemali by ste si vyberať príliš malé lístky prvýkrát, budete musieť pracovať s nožom príliš dlho.

Na druhej strane príliš veľké okvetné lístky narušia tvar kvetinového záhonu, vďaka čomu bude polygonálny namiesto pôvodného nápadu.Preto je optimálne pripraviť plátky desať centimetrov.Po rezaní musí byť pneumatika vypnutá.A nie je ľahké to urobiť sami!

remeselníkom sa odporúča znížiť rezy pneumatík a pripevniť ich na rovný povrch.Potom musí byť guma vytiahnutá smerom nahor a budete musieť vyvinúť značné úsilie.Najťažšie je obrátiť prvú časť pneumatiky a potom bude práca pokračovať ľahšie, čím menej zostane otočiť.Ale pre úplnú dôveru, môžete ju nájsť na internete a sledovať majstrovské triedy zvratu pneumatík.

Teraz je potrebné pneumatiku natrieť.Pred lakovaním sa odmasťuje acetónom alebo liehovinou.Je lepšie maľovať v dvoch vrstvách, biela dole, a na to farba.Vďaka tomuto triku je hlavná farba lepšia a vyzerá jasnejšia.Odporúča sa maľovať nielen vonkajší povrch budúceho kvetinového záhonu, ale aj čiastočne aj vnútorný povrch - na úroveň pôdnej vrstvy, bude mať kvetinový záhon trvanlivosť a bude mať jediný estetický vzhľad.Kvetináč je pripravený a zostáva ho naplniť zeminou a rastlinami.zvyčajneV tejto fáze odovzdá majster rezacej a maľovacej gumy obušok pestovateľom kvetov.

Aké sú niektoré záhony

Lôžka pneumatík môžu mať najbizarnejšiu podobu, pretože ich myšlienky sa neobmedzujú iba na nič. Takéto kvetinové záhony môžu byť jednoduché alebo prefabrikované, mleté, na stojane, pripevnené na stenu, zavesené. Pokiaľ ide o formu, nápady sú tu nekonečné: iba maľovaná pneumatika, kvetina, žaba, labuť, pohár, korytnačka, čln, stroj, to je presne ten prípad, keď sú pôvodné nápady nekonečné.

Stáva sa, že nie je možné akýmkoľvek spôsobom odstrániť pneumatiku, ale to nie je dôvod na rozrušenie. Majster sa neučí striktne podľa pokynov, ale krásne. Namiesto toho, aby sa otočil, môže byť pneumatika natretá rôznymi farbami alebo prilepená na kamene, sklo, malé kovové alebo plastové časti. Viacfarebná maľba dodá nádobe s pneumatikami, ktoré nebudú menej kvalitné ako umelecké rezbárske práce.

Ako vyzdobiť pripravenú kvetinovú záhradu

Pripravené kvetinové záhony sa musia vyplniť drenážou a potom zomeliť. Môžete kombinovať pôdnu zmes s vašimi vlastnými rukami, môžete si vziať obvyklú záhradnú pôdu. Na pestovanie kvetináčov pneumatík sú vhodnejšie kvety s rozvetveným koreňovým systémom bez zreteľného hlavného koreňa. Aj keď majster záhradníctvo môže pestovať v nich a jahody, sadenice, a dokonca aj uhorky. Pre začiatočníkov sa hodia jednoduché cibuľky - krokusy, tulipány, narcisy.

Ak sú kvetinové záhony pneumatík vyvýšené nad zem, potom v nichMôžete zasadiť akékoľvek lezecké rastliny - vinič, sladký hrášok, brečtan. Krásne vyzerajú aj bradavky, nechtíky lekárske, chrpy, sedmokrásky a fialky.A samozrejme najvyššia trieda okrasných rastlín - ruže.V skutočnosti každý kvet, o ktorý sa staráte vlastnými rukami, poteší pravidelné kvetinové záhony aj kvetinovú záhradu pneumatík.Nápady na zdobenie záhrady sú nekonečné, rovnako ako nápady na alternatívne využitie vecí, ktoré slúžili ich času.Kvetinové záhony zo starých pneumatík vyrobené vlastnými rukami - dobrý spôsob, ako skombinovať jeden s druhým.A to je skvelý dôvod, aby ste dokázali, že majiteľ chaty je zdvihák všetkých obchodov.

Video „Niekoľko nápadov pre chatovú oblasť“

Video kompilácia s niekoľkými možnosťami pre nápady pre letný dom.