Top 20 obľúbených odrôd bielej ruže: mená, popisy, fotografie

Jemná, elegantná biela ruža je raritou medzi širokou škálou týchto kráľovských farieb.Otvorením snehových púčikov sa stáva ako ľahký oblak vznášajúci sa v strede ružovej záhrady.Pokiaľ ide o najslávnejšie biele odrody, podrobne ich popisujeme v našom článku.

Funkcia skupiny ruže

Napriek tomu sa naši predkovia verili, že kvetina symbol nevinnosti a rýdze, čistej lásky.Prvýkrát o tom začali hovoriť starí Egypťania.Egyptskí zákonníci do listov zahrnuli opis ruže a vykreslili ju aj na zvitkoch alebo stenách hrobiek faraónov.

Rastlina rodu Briar má rôzne parametre, ktoré závisia od odrody.Výška je 0,3–5 m, priemer púčika je 5–15 cm a počet okvetných lístkov sa pohybuje od 5–130.Tiež rôzne a tvar.Môže byť úzka pyramidálna alebo rozľahlá.Na rozdiel od všeobecného presvedčenia nie všetky odrodyvýrazná vôňa.Niektoré z nich majú slabú vôňu, zatiaľ čo iné vôbec vonia.

Biely kvet symbolizuje nevinnosť a úprimnosť

Už niekoľko sto rokov postupoval výber ďaleko.Aby sa zamotali do pestrej diverzity, úradne sa odlíšili štyri skupiny odrodových ruží:

  1. Hybridný čaj.Zahŕňa to zvyšky odrôd a čaj.Vyznačujú sa výhonkami dlhými 0,5 - 1,5 m, ako aj veľkými púčikmi veľkosti približne 15 cm, ktoré tvoria malé kvetenstvo.Zástupcovia tejto skupiny sú imunní proti chorobám, ale netolerujú negatívne teploty.
  2. Lezenie.Jedná sa o okrasné ružové kríky s dlhými konármi a sviežimi púčikmi.Takmer netrpia infekciami a sú tiež odolné voči chladeniu.V dizajne krajiny sa takéto hybridy často používajú na navrhovanie plotov alebo vytváranie oblúkov.
  3. Kryt zeme.Tu sú zozbierané kultivary získané hybridizáciou trpasličích ruží s lezením.Kríky s dlhými konármi, plazivého typu.Kvetenstvo je malé, ale kvitnutie je hojné, trvá až 4 mesiace.Odrody pokojne tolerujú mráz a tiež prakticky neochorejú.
  4. Floribunds.Ozdobná skupina, ktorá obsahovala kvalitu čaju a polyantóznych ruží.Kvety sa vyznačujú výhonkami od 0,4 do 1,5 m dlhé, svieže, dvojité púčiky a kvetinové kytice.Kultivary sú odolné voči nízkym teplotám, ako aj proti väčšine infekcií.

Video „Najkrajšie odrody bielych ruží“

V tomtoVideo ukazuje najkrajšie odrody ruží s belavými lístkami.

Najslávnejšie odrody bielych ruží s fotografiami

Existuje pomerne málo druhov bielych ružových kríkov.Väčšina z nich sa v našej krajine predáva v špeciálnych kvetinových škôlkach. Ďalej uvádzame opis najkrajších odrôd pestovaných v CIS.

Escimo

Koncom júna kvitla kvitnúca ruža.Eskimo dorastá do 0,8 m a tvorí široké kríky pol metra široké.Štetce sa skladajú z 3-5 dvojitých pukov kvetov s veľkosťou asi 60 mm.Farba snehu nariedená zelenkavými vonkajšími lístkami.Táto odroda dostala svoj názov pre príjemnú ovocnú vôňu s vanilkovými tónmi.

Kvitnúce kvitnúce ruža Eskimo

Svätojánsky sneh

Belgický kultivar so snehovobielym, malým, husto vysadeným kvetenstvom s priemerom 50mm.Výška puzdra je 0,6 - 0,8 m, kvitnutie je nepretržité.Počas celej sezóny vytvára sneh Midsammer bohatú sladkú arómu.Odroda je vysoko odolná voči chorobám a zrážkam.

Sneh Midsammer má bohatú sladkú vôňu.

Nevada

V roku 1927 sa šľachtila neobvyklá jemná zastrihávačka.Krík rastie nad dva metre a často sa používa na zdobenie plotov.Kvetenstvo je jednoduché, 10 cm veľké, usporiadané do troch na jednej stonke.Farba je čisto biela a má žiarivo žlté jadro.Opakovaný hybrid počas celej sezóny vytvára jemnýnenápadná vôňa.

Farba ruží Nevada je čisto biela a má žiarivo žlté jadro

Panda Meidiland

Krík s nízkym pôdnym pokryvom úplne chýba.zápach.Púčiky sú svieže, husto umiestnené, s rozmermi asi 70 mm.Okvetné lístky jednotnej farby snehu, jadro - zlatožlté.Nenápadná kvetina Panda Meydiland kvitne nepretržite od konca jari do prvého mrazu.

Panda Meidiland kvitne nepretržite

Schneeflocke

Domáci chovatelia v roku 1980 chovali hybrid s ranom kvitnutím.Je to rozľahlý ker, vysoký viac ako dva metre.Púčiky s priemerom 8 - 10 cm sú veľmi husto zložené zo snehovo bielych lístkov a jasne žltého stredu.Kvitnutie pokračuje od jari do jesene.

Skorý hybrid Schneeflocke prekvitajúci v minulosti

Schneekönigin

Prízemný kultivar nemeckého pôvodu rastie na 0,8 ma rastie takmer o polovicu.metrov široké.Polodvojité púčiky sú malé, veľkosť len 40 - 50 mm, sú umiestnené na 5-10 kusoch na jednom kmeni.Sotva kvitnúce kvetenstvo má krémovo ružovú farbu, ktorá potom zhorí na jednotnú bielu.Schneekónigin kvitne pred prvými studenými záchytmi.

Schneewittchen

Odroda zo skupiny floribund bola chovaná v roku 1958.Výška okrasného kríka je jeden a pol metra, šírka je až jeden meter.Kvetenstvo je polodvojité, snehobiele, niekedy s ružovkastým alebo svetlozeleným nádychom v jadre.Veľkosť pukov je asi 70 mm.kvitnúcepadá od júna do októbra.

Hybrid je náchylný na čierne škvrny, a preto sa odporúča, aby sa kvetina ošetrila fungicídmi včas.
Rada autora

Husa snehová

Remontry kultivar patriaci do skupiny popínavých ruží. Dorastá až do 2,5 metra so šírkou takmer jeden a pol metra. Štetce veľkolepé, skladajú sa z 5-10 semi-dvojitých púčikov, vo forme pripomínajúce pompony. Okvetné lístky snehobielej jednotnej farby. Snehová husa uvoľňuje príjemnú sladkú arómu. Odroda kvitne od začiatku leta do polovice jesene.

Husa snehová
Schneewittchen
Schneekonigin

Snowflacke

Je to už dlho známa odroda, ktorá sa chovala v roku 1922. Jedná sa o vysoko dekoratívny ružový ker so sviežimi kvetenstvom s priemerom 60 - 80 mm. Výška snehových vločiek sa pohybuje od troch do piatich metrov. Kvitne iba raz so snehovo-bielymi voňavými púčikmi so žltooranžovým jadrom.

Snehová vločka - vysoko dekoratívne ružové kríky

Biely drak

Kultivátor skupiny čajových hybridov sa choval celkom nedávno (2015). Krík je kompaktný, dorastá do 0,7 - 0,9 m. Kvitne sa opakuje od začiatku leta do prvého mrazu. Púčiky froté, veľkosť asi 10 cm, s jemným krémovým odtieňom. Počas celej sezóny vytvára Biely drak jemnú kvetinovú vôňu.

Biely drak emituje jemnú kvetinovú vôňu

Biely Meidiland

SprejFrancúzština vzrástla takmer jeden a pol metra na výšku a na šírku 2 m. Kvetie opakovane, hojne, so snehovobielými froté kvetmi s priemerom 70 - 90 mm. Farba okvetných lístkov je jednotná, sotva viditeľné rozovinkoy pozdĺž okrajov. Pre Biely Meydiland je charakteristická úplná absencia zápachu. Sezóna pre Biely Meidiland začína v lete a končí na jeseň.

Rovnomerné lístky bieleho Meydilandu

Biele sladké drievka

Sypký kultivar s výškou viac ako jeden meter. Chovali ho v roku 2009 americkí chovatelia. Púčiky sú jednoduché, našuchorené, froté, asi 11 cm veľké. Okvetné lístky sú snehovo biele, ale keď teplota klesne, stanú sa žltkasto-krémovou. Kvitnutie je nepretržité, od začiatku júna do polovice októbra.

White Sunrise

Horolezectvo sa opäť rozkvetlo, známe aj ako starožitnosti. Nezvyčajná kvetina s bielymi lístkami, na okrajoch zriedená jemným karmínovým odtieňom. Výška kríka je takmer tri metre, šírka - dva. Púčiky froté, s priemerom 12 - 13 cm, sa nachádzajú na 3-5 kusoch na jednej stopke. Kvitne od konca jari do jesene.

White o Hara

Pivovarská odroda skupiny hybridných čajov sa chovala v Ekvádore, a preto je veľmi termofilná a vyžaduje si dobré osvetlenie. Výška kríka je malá - 0,8 - 1 m. Kvetenstvo je froté, svieže, veľkosť 10-12 cm. Biele lístky Hara sú snehovobiele, ale krémovo ružový jemný odtieň sa dostane bližšie k základni. Kvitnutie nastáva v troch letných mesiacoch.

Biela O'hara
White Sunrise
Biele sladké drievko

White Morsdag

Poliantovaya ruže s neobvyklou formou púčikov - rozpustia sa a vytvárajú dvojité gule snehobielej farby. Ich veľkosť je malá, len 40 mm a výška nízko rastúceho kríka je 0,5 - 0,6 m. Svieža kefa sa skladá z 5 - 10 kvetov. Spray White Morsdag sa odvoláva na tie druhy, ktoré kvitnú od začiatku júna do konca septembra.

White Morsdag Shrub je druh kvitnutia

White Chocolate

Hybridná čajová ruža juhoamerického pôvodu. Dorastá do výšky jedného metra a tvorí kompaktné kríky s priemerom asi pol metra. Veľkosť pukov je 10-12 cm, froté, s husto zloženými plátkami. Snehobiela farba dopĺňa svetlo krémový mliečny odtieň. Začiatok kvitnutia nastane v júni a pokračuje až do prvého mrazu.

Biela čokoláda sa vyznačuje najvyššou odolnosťou voči nízkym teplotám a hubovým chorobám.

Hybridná čajová ružová biela čokoláda

White Cloud

Climer pivonka bol chovaný v roku 1993 nemeckými chovateľmi. Patrí k lezeckému typu, dorastá do 2,5 m. Krík rýchlo rastie a dosahuje priemer dva metre. Púčiky sú dvojité, veľkosť 80 mm. Snehobiela farba kvitnúcej ruže je prekrásna s krémovými tónmi. Biely mrak kvitne začiatkom leta.

Biely rytier

Jeden z najpopulárnejšíchodrody kvetinárstva. Vyznačuje sa vzpriameným stonkom dlhým až 0,8 ma jednotlivo vyplnenými púčikmi s veľkosťou 8–10 cm. Okvetné lístky sú biele, na okrajoch lemované tenkým svetlozeleným okrajom. Pestovateľ je odolný voči chorobám a je určený na pestovanie v skleníkoch alebo zimných záhradách.

Biele bubliny

Klastrový hybrid vysoký 0,5 - 0,6 m. Používa sa často v kyticiach alebo kvetinových aranžmá. Púčiky sú jednoduché, stredne veľké (60 - 80 mm), pozostávajúce z päťdesiatich okvetných lístkov. Farba je snehovo biela, jednotná, sotva viditeľným krémovým odtieňom. Biele bubliny sú dosť termofilné, a preto sa pestujú v skleníkovej mikroklime.

Biele bubliny
Biela noc
Biely mrak

Biela dáma

Nízky kultivar, ktorý pestuje najviac pol metra. Výhonky sú zvislé, hladké a pokryté tmavo zelenými listami. Púčiky froté s priemerom 50 - 80 mm sa nachádzajú po jednom na každom kmeni. Farba je snehovo biela, sotva viditeľným krémovo ružovým odtieňom. Vôňa je ľahká, nenápadná. Kvitnutie pokračuje od začiatku leta do jesene.

Ružová farba biela dáma snehobiela

Jedinečná elegantná biela ruža je ozdobou akejkoľvek ružovej záhrady. Vďaka chovateľom sú hybridy nenáročné a tolerujú kolísanie teploty a sú odolné voči väčšine plesňových chorôb.