Preskúmanie najlepších odrôd paradajok pre polykarbonátové skleníky

Mnoho záhradníkov pestuje paradajky v polykarbonátových skleníkoch. Ak chcete získať vysoký výnos, zistite, ktoré odrody paradajok sú najvhodnejšie pre polykarbonátové skleníky. Tento článok popisuje to najlepšie z týchto odrôd paradajok.

skoro

Rané paradajky sú obzvlášť obľúbené u skúsených záhradníkov. Na rozdiel od štandardných skleníkov uprednostňujú skúsení záhradníci polykarbonátové skleníky. Majú lepšiu tepelnú vodivosť, sú odolné proti ultrafialovému žiareniu a vydržia silné zmeny teploty okolia.

Jednou z najbežnejších odrôd paradajok pre tieto skleníky je odroda s názvom Infiniti. Líši sa od ostatných druhov skorých zrelých paradajok atraktívnym a príťažlivým vzhľadom. Ovocie má navyše vynikajúcu chuť. Tento druh je určený iba na pestovanie v skleníku.Aj pri slabom osvetlení a minimálnej starostlivosti môžete získať veľkú úrodu.

Ak si vyberiete paradajky pre polykarbonátový skleník, najlepšie odrody predčasného dozrievania (okrem Infinity) sú tieto:

 • Ružový gél;
 • Indio.

Prvý z nich je obľúbený najmä vďaka dobruvýťažku.Jedná sa o ružové paradajky, ktoré po dozrievaní majú veľmi mäsitú štruktúru.Plody india majú podlhovastejší tvar a hustú štruktúru.Indio je najodolnejšie voči zmenám teploty.

Video „Ako pestovať paradajky v skleníku“

V tomto videu budú odborníci hovoriť o efektívnom pestovaní paradajok v skleníku.

Hybridy

Hydridy Eupator, Mithridates a Blagovest sú najlepšími paradajkami pre polykarbonátový skleník.Pri výbere konkrétnej odrody však stojí za zváženie skutočnosť, že kvalita a množstvo plodiny je významne ovplyvnené množstvom denného svetla.Tieto tri druhy svetla milujúceho.Môžete ich pestovať po celý rok.Preto je dôležité správne vybaviť skleník, inak nebude možné zbierať zdravé ovocie.

Ak vyberiete Eupator, skúste zariadeniu poskytnúť čo najviac slnečného svetla.Mithridate je charakterizovaný generatívnym typom vývoja.Blagovest je považovaný za jeden z najplodnejších.Od 1 námestia.m s náležitou starostlivosťou o rastliny môžu zbierať asi 15 kg paradajok.

Mnoho skúsených záhradníkov vie, že Blagovest je najlepšia hybridná odroda.Kríky rastú vysoké (asi 1,5 m).Tieto rastliny je potrebné tvoriť jedným stonkom.Plody sú stredne veľké, zaoblené.V priemere je hmotnosť jedného rajčiaka 100 g.

Najproduktívnejšie

Najproduktívnejšie odrody paradajok pre polykarbonátový skleník:

 • Budenovka;
 • Mikado;
 • Tvorca peňazí.

Všetci milujú teplo,potrebujú dobré a dlhé svetlo. Tieto odrody sú odolné voči suchu, ale na získanie maximálneho počtu plodov je potrebné pravidelné, nie príliš zalievanie.

Je dôležité poznamenať, že tieto rastlinné plodiny nemožno pestovať príliš blízko pri sebe. Taktiež sa neodporúča pestovať sadenice v skleníku ďaleko od seba, inak nebude možné získať dobrú úrodu. Pri výsadbe niektorej z vyššie uvedených odrôd v blízkom okolí nebudú kríky schopné rásť. A ak pristanete vo veľkej vzdialenosti od seba, naopak, silne porastú, čo negatívne ovplyvní výnos. Odrody Moneymaker a Mikado Pink musia byť pevne podopreté, inak váha plodu jednoducho zlomí krík.

Udržateľné

Ak vezmeme do úvahy paradajky pre polykarbonátový skleník, najlepšie odrody z hľadiska odolnosti voči chorobám sú:

 • Tanya;
 • Rosemary;
 • Gilgal.

Plody týchto odrôd sú veľké. Tanya má dobrú odolnosť voči rôznym chorobám. Paradajky tejto odrody sú šťavnaté, chutné. Nie sú kyslé, veľmi sladké.

Rosemary je odroda, ktorá sa vyznačuje nielen rezistenciou voči chorobám, ale aj vysokou citlivosťou. Hlavnou vecou pri zbere je ovocie starostlivo zbierať, aby sa nepoškodilo.

Gilgal sa oplatí rásť, ak sú rajčiaky potrebné na zachovanie. Sú tiež ideálne na prípravu šalátov. Plody tejto odrody paradajok sú dosť veľké.

veľké

Najlepšie odrody veľkých rajčiakov prinášajú neskorú úrodu. Najlepšie sa konzumujú čerstvé. Majú krásnu prezentáciu a sladkú chuť. Preto sa tieto paradajky často pestujú na prípravu pokrmov z čerstvej zeleniny. Môžete ich však použiť aj na varenie rôznych jedál. Najlepšie sú:

  68) Scarlet Sails;
 • Veľký bojovník;
 • Eaglov zobák.

Ak chcete získať stabilnú úrodu počas celej sezóny, môžete pristáť v Scarlet Sails. Tieto rastliny sa neboja prudkej zmeny teploty, sú termofilné a odolné voči rôznym chorobám.

Veľký bojovník pestuje plodinu skôr ako iné odrody. Paradajky po dozrievaní získajú charakteristický malinový odtieň. Tvar rajčiakov je okrúhly. Hmotnosť jedného ovocia môže dosiahnuť 450 g.

Zobák orla je odroda s vysokým výnosom. Plody sú veľké, majú neobvyklý tvar v tvare srdca. Hmotnosť jedného takého rajčiaka môže dosiahnuť 700 g.

čerešňa

Môžete tiež pestovať paradajky s malým ovocím. Čerešňa je sladké, chutné paradajka, ktoré sa môže konzumovať čerstvé a nakladané. Často sa používajú na zdobenie jedál. Z najlepších odrôd týchto malých rajčiakov sa oplatí zdôrazniť tieto odrody:

  78. čerešňa žltá; 79) trajekt;
 • Papagáj.

Prvotriedne predčasné zrenie. Na podporu sa musí pestovať s podväzkom. Kefa je tvorená rôznymi druhmi ovocia. Na jednom dozrievaní asi 30 malých paradajok.

Na ochranu a morenie je najlepšie pestovať trajekt v skleníku. zvonkatakéto ovocie sa podobajú malým sudom. Tento druh sa vyvinul v Španielsku. Výrazné ovocie má dlhú trvanlivosť.

Papagáj je druh čerešní, ktorý po celý rok vytvára úrodnú úrodu. Na každej kefke dozrie minimálne 20 krásnych malých okrúhlych paradajok.