Ako opraviť polykarbonátový skleník vlastnými rukami

Bez ohľadu na to, ako trvanlivé a odolné je zakrytie vášho skleníka, postavené na pozemku moderného materiálu, vyžaduje si rutinnú kontrolu a neplánovanú revíziu projektu v prípade vyššej moci. Prečo by sa mali pravidelne vykonávať opravy skleníka, aké sú poruchy jeho komponentov a ako ich odstrániť, ako vyriešiť problémy, ktoré sa vyskytli samy osebe?

Prečo potrebujeme pravidelné opravy

Bežná životnosť skleníkových štruktúr nezávisí iba od toho, ako správne sa vykonala inštalácia komponentov skleníkových plynov. Dôležitá je aj správna starostlivosť o skleník a na kontrolu stavu rámu, základu a krytu je potrebné vykonávať pravidelné opravy. Plánované opravy vlastnými rukami bude môcť vykonať každý záhradník. Odporúča sa, aby sa inšpekcia a údržba nedostatkov vo výstavbe polykarbonátového skleníka konala dvakrát ročne - skoro na jar, krátko pred výsadbou a koncom jesene na konci sezóny.

Plánovaná oprava akéhokoľvek polykarbonátového skleníka zahŕňa kontrolu poškodenia, natierania a odstraňovania prvkov a kontrolu pevnosti všetkých častí konštrukcie. Starostlivo skontrolujte všetky podrobnosti skleníka, najmä jeho povrchpokrytie. Skontroluje sa, či došlo k jeho opuchu, zákalu, či sa na povrchu objavili mikrotrhliny alebo jamky.

Vykonávať monitorovanie stavu rámca - je stabilný, bol ovplyvnený dažďovou vodou? Pomocou úrovne sa kontroluje poloha skleníka - mala by byť umiestnená striktne vodorovne. Ak sa nenájde žiadne poškodenie, povrchové vrstvy a časti rámu sa premyjú vodou. Podrobnosti o ložisku konštrukcie môžu korodovať. Takéto miesta je potrebné umyť, vysušiť, odstrániť a natrieť vlastnými rukami. Drevený rám môže poškodiť pleseň alebo pleseň. Ak ho neopravíte, rám sa môže rozpadnúť.

Ak konštrukcia neznesie zaťaženie, bude potrebné ďalšie vystuženie. Uskutočnite to pomocou viazacích krúžkov - sú zvárané alebo napchané po celom obvode skleníka.Počas práce sa odporúča odstrániť polykarbonátový povlak. Skleník môžete zosilniť pomocou špeciálnych podpier tvaru T - sú umiestnené vo vzdialenosti asi meter od seba.

Rozbitie rámu

Záhradníci niekedy čelia potrebe vykonávať neplánované opravy vlastnými rukami, aby sa stanovili poruchy hlavných zložiek skleníka. Príčiny porúch vyvolávajú voľbu pri stavbe skleníkového materiálu nepravidelnej hrúbky, ktorý nezvládal navrhované zaťaženie - praskliny sa objavujú na streche v dôsledku snehovej vrstvy alebo uhol ohybu plachty je väčší ako prijateľný pre materiál tejto hrúbky.Inštalácia výrobku ručne bez ohľadu na odporúčania výrobcu môže mať za následok deformáciu a prasknutie konštrukčných prvkov.

Povrchová úprava je niekedy umiestnená na nesprávnej strane. Nesmie byť vyrobený na utesnenie koncových častí celulárneho polykarbonátu. Výsledkom bude vniknutie vlhkosti a následná tvorba plesní. Možné zničenie štruktúry materiálu v dôsledku zamrznutia vlhkosti vo vnútri buniek. Materiál by sa mohol pred zakúpením skladovať v nevhodných podmienkach.

Ak je rám konštrukcie zlomený v dôsledku vystavenia snehu alebo vetru, je potrebné vykonať neplánované opravy vlastnými rukami. V závislosti od toho, ako závažne je jedna alebo druhá časť poškodená, je vyrovnaná alebo vymenená. Možno bude potrebné zostaviť dosku, ktorá zabije ďalšiu tyč, ktorá sa prekrýva s existujúcou. Okrem toho sa v oblasti poškodenia odporúča nainštalovať stĺpec, ktorý v budúcnosti poskytne spoľahlivú ochranu pred takýmito problémami. Najlepšie je vykonávať opravy za jasného dňa a nie v mrazivom dni.

Video „Montáž a opravy skleníkov“

Členenie základov

Ak spĺňate všetky požiadavky a normy na výstavbu polykarbonátových skleníkov, v budúcnosti by teoreticky nemali existovať problémy s nadáciou. V praxi sa objavujú - základňa tyče znamená jej pravidelnú výmenu za novú. V takom prípade by sa mala konštrukcia odstrániť a nainštalovať na novú väzobnú základňu. Ak sa majiteľ rozhodne, mámôže presunúť skleník na iné miesto, čo znamená organizáciu spoľahlivej nadácie.

Ak sa skleník nachádza na monolitickom alebo viazacom základe, ktorý z nejakého dôvodu praskol, je potrebné urýchlene prijať opatrenia.Aby sa odstránila porucha vlastnými rukami, malo by dôjsť k oslabeniu.Manipulácie je potrebné robiť opatrne, inak riskujete, že sa vám ešte viac roztrhnú.Keď sa zistí medzera, vyplní sa zamýšľaným riešením.

Obnovenie krytu

Ak sa zistí poškodenie skleníkového krytu, bude potrebné túto časť budovy opraviť.Môže sa objaviť zákal, stmavnutie, vlhkosť v hrebeni, nadúvanie.Ak v dôsledku vystavenia vysokým teplotám materiál začal „pučať“, mali by ste listy znova pripevniť na rám.Zostávajúce otvory z predchádzajúcich prípravkov zo skrutiek musia byť utesnené.Ak sa zistí zakalenie alebo stmavnutie náteru, mali by ste sa ubezpečiť, že je smerom nahor chránený pred UV žiarením.

V opačnom prípade ju musíte prevrátiť vlastnými rukami a znova pripevniť.V takom prípade sa odporúča úplne vymeniť listy materiálu.Ak sa v hrebeni zistí vlhkosť, musia sa handry demontovať a vyčistiť stlačeným vzduchom, aby sa predišlo ich poškodeniu.Potom pripevnite na štruktúru.

Za najťažšie zlomenie sa považuje trhlina alebo dutý materiál.Stáva sa to náhodou - následkom pádu hmotnosti na strechu alebo kedybiť ju záhradným náradím. Ak je oblasť poškodenia malá, je „vyfúknutá“ pomocou tesniaceho roztoku.

Po vytvorení otvoru bude potrebné poškodený kus vymeniť. Ak je dizajn klenutý, mali by ste si kúpiť celý hárok. V iných prípadoch môžete poškodenie opraviť plastovou fóliou. Použitie plastovej fólie je finančnou možnosťou, ale po inštalácii skleníka je lepšie odobrať kúsky základného materiálu.

Video „Do-it-yourself skleník“

Celý proces navrhovania, počnúc inštaláciou a končiaci opravou polykarbonátových skleníkov, uvidíte vo videu nižšie.