Krásny kvetinový záhon v krajine s rukami pre začiatočníkov

Aj keď hlavným účelom pôdy v dache je pestovanie zeleniny a iného jedlého ovocia, estetické potešenie stále prináša kvety.Málo záhradníkov sa bez kvitnutia a okrasných rastlín na záhrade alebo na záhrade.Ľudia najčastejšie organizujú kvetinové záhony.Kvetinový záhon v krajine s vlastnými rukami pre začiatočníkov je problematická záležitosť, ale prináša neporovnateľné potešenie.

.

Každý kvetinový záhon začína návrhom, nápadom.Dôležitosť má rozmery, umiestnenie, vybraný štýl a farbu.Nemôžete svojvoľne zasadiť rastliny, ktoré sa vám páčia, a dúfať, že kvetinová záhrada bude pre oko príjemná.Rastliny je potrebné starostlivo vyberať podľa podobnosti preferovaných podmienok.Svetlo sfarbené kvety, ktoré milujú tieň, tie, ktoré milujú vlhkosť a tie, ktoré uprednostňujú vyprahnutú pôdu, sa v okolí nebudú môcť množiť.Veľmi dôležitou úlohou pri výbere rastlín je miesto - slnečné alebo zatienené, typ pôdy, pretože rôzne kvety uprednostňujú rôzne podmienky existencie.Pred vyzdvihnutím nástrojov a výsadieb je potrebné zvážiť veľa otázok.

Miesto sa často definujekvetinové záhony.Ak má mať pozemok veľkosť 1,5 až 2 m pri stene, kde slnko svieti väčšinu dňa, bude najlepšie vysadiť nízke letničky (ako petúnie) od okraja.Za nimi zasadia kvety vyššie alebo sviežej dekoratívnej zelene, ktorá sa stane druhou úrovňou kompozície, a lezúcimi rastlinami pri samotnej stene, ktorá stúpa hore pozdĺž nej.Kvetinový záhon pre začiatočníkov by nemal byť príliš komplikovaný, ale ľudia so skúsenosťami môžu vytvoriť viacvrstvovú budovu pri stene a vysadiť ju závesnými, horolezeckými alebo plazivými rastlinami.

Ak sa kvetinový záhon nachádza na otvorenom priestranstve pri rovnakom pohľade zo všetkých strán, bude usporiadanie kvetov odlišné.Klasický trojstupňový dizajn bude vyzerať takto: najvyššia rastlina je umiestnená v strede (pokiaľ možno nie jedna, ale skupina), okolo nej sú stredne veľké rastliny (vytvárajú hlavné pozadie), orámované dnom nízkej zemnej pokrývky.Môžete pestovať všetky oblasti letničky rovnakej výšky, výberom farebnej schémy.Vyzerá veľmi pôsobivo ako monoklumby, vysadené kvetmi toho istého druhu a farby, napríklad červené tulipány alebo biele narcisy, na jar kvitnúce, šarlatové maky, horiace v júni.

Úzke dlhé kvetinové záhony, ktoré sa nachádzajú pozdĺž chodníkov, by nemali byť vysadené veľmi vysokými rastlinami, ich výška by nemala byť väčšia ako 20 cm.aby boli presne kvitnúce, môžu to byť okrasné rastliny s krásnymi pestrofarebnými listami, napríklad zelenina,ozdobné kapusta, ktorá sa na jeseň stáva krajšou.Je ľahké sa zmiasť z možných rôznych foriem, farieb a ich kombinácií.A tiež chcem vyzdvihnúť rastliny tak, aby potešili oko od jari do jesene.To všetko sa dá urobiť, ak ste pri plánovaní veľmi opatrní. Je lepšie nakresliť diagramy na papier s poznámkou o umiestnení každého druhu rastlín, potom bude jednoduchšie nielen kúpiť sadivový materiál, ale aj ho zasadiť. Existuje veľké množstvo schém krásnych nádherných kvetinových záhonov, môžete ich vytvoriť takmer nekonečne, ale pre začiatočníkov kvetinárov je lepšie sa sústrediť na jednu vec, vyskúšať snáď jednoduchý, ale veľkolepý kvetinový záhon.

Video „Výber možností pre letné chaty“

Video výber rôznych dekoratívnych možností obliečky pre letné chaty.

Ako získať čo najlepší účinok z kvetinového záhonu

Pre začínajúceho kvetinárstva je lepšie nechať rásť sadenice letákov, malo by sa to robiť skoro na jar, keď je deň ešte krátky, potomosvetlenie je veľmi problematické.Ľahšie kúpiť sadenice.Semená môžete samozrejme zasiať priamo do zeme, ale potom musíte dlho čakať na kvitnutie.Ak zasadíte malé rastliny do kvetinovej záhony, budú rásť rýchlo a to poteší oko ešte pred kvetom.

Záhradníci najčastejšie usporadúvajú kvetinové záhony, na ktorých sa každoročne vyskytujú jednoročné rastliny s trvalkami, ale treba pamätať na to, že väčšina trvalých kvetov sa vyskytuje až v druhom roku a každý rok sa stáva väčší a krajší.Pri pristávaníMáj - jún medzi rastlinami, ktoré musíte nechať voľný priestor, zmizne za 2-4 týždne, keď všetky rastliny dorastú na svoju maximálnu úroveň.

Rastliny každého druhu by sa nemali vysádzať naraz, ale v malých skupinách - budú vyzerať oveľa pôsobivejšie.Nemusíte sa usilovať o príliš veľkú rozmanitosť druhov, hlavnou vecou je výber rastlín s chuťou, aby vyzerali dobre a za určitých podmienok mohli rásť.Ak chcete kvetinový záhon vyzerať dobre, nemali by ste sa snažiť, aby bol príliš farebný.Je lepšie zostať na 1-2 základných farbách a ich odtieňoch.Monochromatické kvetinové záhony vyzerajú krásne - zbierajú kvety rovnakého odtieňa, ale odlišnej výšky.

Na to, aby kvetinový záhon mal dokončený vzhľad a burina ju nemýli vonku, bude hranica zvýraznená špeciálnymi plastovými prírezmi alebo improvizovanými materiálmi - tehly, dosky, kamene alebo plastové fľaše.Obrubník neumožňuje burinám pohybovať sa na záhon, ale súčasne vytvára pomerne krásny oplotenie kvetinovej záhrady.Vymysleté schémy sa najskôr nakreslia na papier a potom prenesú značky na zem a naplnia ich rastlinami.

Pravidelné alebo nepravidelné typy

Pravidelné postele majú vždy jasný geometrický obrys.Často sa vyskytujú v mestských parkoch a námestiach, často dokonca aj na námestiach.Ich charakteristickou črtou bolo súčasné kvitnutie všetkých rastlín, spravidla jednoročných rastlín.Zvyčajne začnú kvitnúť cibuľu, potom sa vykopajúkoniec kvetu a zasadiť kvetinový záhon s inými rastlinami. Krásne, ale trochu oficiálne, sú ťažko vhodné pre letné domy.

Nepravidelné postele sa nelíšia v takej závažnosti foriem, môžu byť viacúrovňové, svetlé letničky na nich sú dokonale kombinované s trvalými rastlinami. Kvetinové záhony tohto typu sa najčastejšie vyskytujú v vidieckych domoch. Môžu byť veľmi rozmanité a úžasné. Existuje veľa rozvinutých schém pre takéto postele, ale stále každý amatérsky pestovateľ vytvára niečo iné ako ten, ktorý už bol vynájdený.

Niekoľko príkladov záhonov pre začiatočníkov

Veľmi jednoduchý kvetinový záhon je centrálny, pozostáva z jednotlivých kruhov. Centrálny kruh môže byť osadený tmavými listami, okolo nich môžete zasadiť kanóny s ľahšími zelenými listami, nasledujúci kruh naplniť gnafalium ozdobnými listami a najvzdialenejší kruh hrdla leva. Jedná sa o veľmi krásny kvetinový záhon trvaliek pre začiatočníkov.

Viedenský kvet navrhuje kvetinový záhon v tvare šiestich listov. Centrum by malo byť osadené bielymi zvyškami, hranica okolo nich by mala byť vytvorená zo zabudnutých mien a violy alebo zvyšky by mali byť vysadené pozdĺž vonkajšej hrany. Bude veľmi zaujímavé experimentovať s letničkami, napríklad každý rok môžete zasiať rôzne kvety na rovnaké miesto a získať úplne odlišné kvetinové záhrady. Záhrada Petúnie, okrídlený tabak, morské cinerárie, duněk Nigella - tieto kvety budú vyzerať skvele v jednom záhone.

Skvelénevykvitnúce letničky, ako je napríklad Kohia venichnaya, hybrid Coleus, lagurus, ricínová bôba.Z nich vytvárajú jednotlivé kvetinové záhrady, v kvetinových záhonoch sa dajú tiež riediť a zatieniť kvetmi.Z trvalých okrasných rastlín je hostiteľ veľmi obľúbený.Veľmi jednoduchý, ale vždy krásny kvetinový záhon sa získa, ak dominujúcimi vysokými rastlinami sú modré delfíniá (3 ks.) A červené panikové floxy (2 ks.).Mali by byť vysadené ako prvé, fialový pelargónie (5 ks.). Mali by byť vysadené blízko nich a žltá manžeta (8 ks.) Na samom okraji.Ak sa takýto kvetinový záhon nachádza pri plote alebo doma, takže nebude viditeľný zo všetkých strán, vysoké rastliny sa vysádzajú na vzdialenejšiu hranu, ale smerom k divákovi by mali klesať.Ak je kvetinový záhon viditeľný zo všetkých strán, vysoké kvety sa umiestnia do stredu.

Video „Užitočné tipy pre letných obyvateľov“

Video inštrukcia s užitočnými tipmi pre letných obyvateľov.