Vyrábame krásne kvetinové záhony z dreva: možnosti a spôsoby výroby

Záhrada alebo dacha budú vyzerať pohodlnejšie a atraktívnejšie, ak budú ozdobené kvetmi. Rôzne kvetinové záhony zo stromu prospešne premenia priestor, čo mu dodá dobre upravený vzhľad, organizuje ho a vizuálne ho rozdeľuje na samostatné oblasti, kde môžete pestovať rôzne rastliny. Sú dosť jednoduché robiť vlastnými rukami, ak máte túžbu a základné zručnosti.

Výhody drevených konštrukcií

Výrobky pre kvetiny, ktoré sú ideálne na darcovstvo, sa môžu líšiť tvarom, veľkosťou, výškou. Zároveň by výška drevených postelí mala byť približne rovnaká ako vysadené rastliny. Výrobky na kvetiny vyrobené ručne z dreva majú niekoľko výhod.

Najmä:

  • takéto vzory kvetov sa dajú celkom jednoducho vyrobiť;
  • materiál je k dispozícii a má nízku cenu, je v hojnosti prítomný v chate;

  • ich farbu je možné kedykoľvek zmeniť natieraním;
  • ekologický materiál;
  • v prípade rozkladu stromu sa pôda dostaneďalšie živiny;
  • prakticky nezamŕzajú počas zimného obdobia a neprehrievajú sa v spálenom letnom slnku;
  • je v krajine veľmi krásny v spojení s drevenými domami;
  • Materiál organicky a účinne dopĺňa kvetinovú záhradu.

Aby vlhkosť nenarušila výrobok predčasne, musí sa najprv impregnovať antiseptický prostriedok, ktorý zabraňuje hnilobe dreva a chráni pred hmyzom.Potom lak alebo farbu.Existuje veľa možností a spôsobov, ako vyrobiť drevenú kvetinovú záhradu vlastnými rukami.Zvážte najobľúbenejšie: z hotových prvkov, kolíkov, celých guľatín, barov, kvetinových záhonov, kvetináčov a kvetinových záhonov, pieskovisko.

Video „Originálne nápady pre záhradkárov“

Videokompilácia originálnych nápadov pre záhradníkov.

Možnosti pre hotové výrobky

Na oplotenie kvetín môžete použiť konfekčné ozdobné ploty alebo drevené hranice, čím vytvoríte funkčné oblasti.Prirodzene sa pozerajú na chalupu. Je žiaduce zachovať v dizajne jediný štýl - potom bude celá časť vyzerať harmonicky a krásne. ​​Ploty môžu mať rôznu výšku - od 5 cm (na oddelenie kvetinového záhonu od chodníka) do 50 cm (na ochranu kvetov pred zvieratami a deťmi).

Okrem toho ploty vykopané do zeme neumožňujú trvalky „šíriť sa“ za jej hranice.Ak chcete nainštalovať hotové výrobky vlastnými rukami, musíte kopať v malej vzdialenosti (pozdĺž šírky sekcie) stĺpcov apriskrutkujte k nim oddelené časti plotu samoreznými skrutkami.Nezabudnite si na ne dať lak alebo farbu - zvýši sa tým životnosť domáceho kvetinového záhonu.

Variant z kolíkov

Metóda vytvorenia plotu pre kvety z kolíkov je najjednoduchšia.Kôru z nich vopred očistite a potom nakrájajte na prírezy požadovanej dĺžky.Načrtnite obrysy budúceho kvetinového záhonu a zmerajte jeho dĺžku.So zameraním na túto hodnotu pripravte príslušné množstvo materiálu.Každý kolík je ošetrený špeciálnou antiseptickou kompozíciou a lakovaný.Keď uschnú, vykopajú úzky priekopa pozdĺž obrysu kvetinového záhonu v priemere hlboko 15 - 25 cm (v závislosti od výšky obrobku).Potom sa otočí kolík za kolík umiestnený v priekope a pochovať.

Výška sa nastavuje kladivom, pôda by mala byť dobre zhutnená.Záverečná fáza tvorby vlastných výrobkov z kolíkov - maľba.Ak si chcete zachovať prírodný odtieň dreva, naneste iba ďalší lak.

Posteľ celých guľatiny

Ďalší z najjednoduchších spôsobov, ako zariadiť miesto na kvetyletná chata - z masívnych kmeňov.Zvlášť harmonický a štýlový Táto možnosť vyzerá, že ak je dom drevený.Na výrobu vlastných rúk tohto dizajnu je potrebné zvoliť materiál s približne rovnakým priemerom.Potom nakrájajte požadovanú dĺžku, odstráňte kôru z guľatiny a roztiahnite z nich plot na kvety.Predbežne ošetrené antiseptikumguľatina pokrytá tmavým lakom.Táto kvetinová záhrada vytvorená vašimi vlastnými rukami sa skvele zmestí do jasne zeleného lístia.

Malý variant kociek

Spôsob organizácie kvetinovej záhrady kociek je tiež pomerne jednoduchý.Ak ju chcete vytvoriť, budete potrebovať tyče (30

cm dlhé). Na začiatok označte miesto pod kvetinovým kolíkom kolíky: štyri tyče rovnakej dĺžky sú rozmiestnené okrajom na plochej hlinenej plošine (ukáže sa, že je štvorcová) - v budúcnosti bude kvetinový záhon.Upevnite ich dovnútra pomocou skrutiek v rohoch krabice.Pripravíme drážky na kopanie do tyčí, namontujeme tam štruktúru a pochujeme ju do zeme, dobre ju stlačíme.Pred vytvorením vlastnej konštrukcie tyčí nezabudnite spracovať materiál antiseptickou impregnáciou, leštiť alebo maľovať kvetinovú záhradu tak, aby čo najviac potešila oko.

Kvetináč na kvetiny

Tento dizajn je možné umiestniť nielen na zem, ale aj zavesiť.napríklad na stene domu.Dá „objemu“ okolitému priestoru.Taký veľkolepý „hrniec“ sa dá tiež ľahko vyrobiť vlastnými rukami.Okrem toho sa tvar môže meniť - od obvyklého pravouhlého alebo štvorcového po pyramidálny.Aby ste to dosiahli, pripravte tyče a dosky rôznych dĺžok.

Najprv zbúrajú na ňu rám a výrezy rovnakej šírky.Pot-pyramída sa vytvára zhora nadol - z dlhých na krátke časti.Vo vnútri štruktúry je pribitý slepý pokus na odstránenie medzier.Okrem toho je hotový výrobok zvnútra opláštený špeciálnym materiálomS trvanlivým materiálom je tkanina prepichnutá, aby sa eliminovala nadmerná vlhkosť.

Kvetinové pieskovisko

Nemenej pôsobivé v krajine bude vyzerať pieskovisko s pieskoviskom.Aby ste to dosiahli, budete potrebovať bary, dosky, laky.Pomocou dosiek vytvorte návrh podobný detskému pieskovisku.Šírka okraja môže byť 10 - 15 cm a smerom von sa podobá na obchod.Dizajn je nastavený rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcich verziách, strom je spracovaný podobným spôsobom.V konečnej podobe môže byť ozdobená farebnými farbami.

Video „Unikátne spôsoby zdobenia záhrady“

Ilustračné video s jedinečnými spôsobmi zdobenia záhrady.