Dvojitý superfosfát: aplikácia a použitie hnojiva

Fosfor je potrebný pre rastliny, vďaka čomu v bunkách prebiehajú energetické procesy. Dvojitý superfosfát pomôže nasýtiť plodiny s nimi a inými mikroelementmi, pomôže rastlinám zachovať ich farbu, vytvorí veľa vaječníkov a poskytne vynikajúcu úrodu.

Kedy môžem podať žiadosť

Použitie tohto hnojiva pomáha získať väčšie množstvo v množstve, lepšiu kvalitu, skrátiť dobu dozrievania. Obilniny zvyšujú obsah bielkovín, zatiaľ čo olejniny - tuk. Jeho použitie zvyšuje životaschopnosť rastlín, pomáha im odolávať nepriaznivým podmienkam.

Koncentrované hnojivo s dvojitým superfosfátom sa používa počas celej sezóny. Na jeseň a na jar (zvyčajne je to apríl a september), podľa pokynov, ktoré robia hlavnú aplikáciu, v máji sú zavedené súčasne s plodinami a výsadbami a potom sú kŕmené rastlinami celé leto. Ak sa spodná strana listov namiesto zelených stane fialovou alebo sa vaječníky tvoria veľmi slabé a okamžite odpadnú, je potrebné urýchlene zorganizovať vrchné obväzy - dvojitý superfosfát pomôže obnoviť rovnováhu prvkov, nasýtiťrastlinný fosfor.Obsahuje tiež dusík, síru a stopové prvky, ktoré sú ľahko vnímané koreňmi rastlín.

Fosfor je potrebný pre rastliny vo všetkých fázach života, najmä keď sa tieto rastliny intenzívne pestujú a získavajú zelenú hmotu, vyžaduje ich mladé sadenice.Ak ho nedostanú včas, stávajú sa slabými a náchylnými na choroby.Je to fosfor, ktorý zaisťuje tok energetických výmen v bunkách, a pôda môže poskytnúť iba 1% požadovaného množstva.

Video „Užitočné informácie o fosforečnom krycom kryte“

Informačné video, v ktorom si môžete vypočuť užitočné informácie a odporúčania týkajúce sa použitia fosforečného krycieho krycieho materiálu.

Aké hnojivo sa získava z

Sú známe dva zdroje fosforu - to sú živočíšne kosti a fosforitan.Dvojitý superfosfát sa získava z fosfátov po aplikácii kyseliny fosforečnej.Sedimentárny skalný fosforit - hlavný prírodný zdroj fosforu na výrobu hnojív.Najskôr sa kyselina fosforečná získa z fosforitu pôsobením kyseliny sírovej, potom sa upraví na vysokú koncentráciu a fosforitany sa spracujú.Výsledná látka je granulovaná a sušená, takže vzniká koncentrované hnojivo.Fosforitany sa veľmi jemne pomelú, pri prijímaní fosfátovej múky sa používajú aj v poľnohospodárstve, ale je to úplne iná látka, nemala by sa zamieňať s koncentrovaným hnojivom.

Čo je v

Existuje niekoľko druhov fosfátových hnojív.Všetky sú vyrobené zfosfát, ale líšia sa svojim zložením.Jednoduchý fosfát obsahuje veľa záťažových látok, napríklad síran vápenatý - táto látka umožňuje použitie fosfátov na kyslých pôdach, pretože vápnik môže deoxidovať alebo neutralizovať pôdu.Superfosfát s ním priaznivo porovnáva takmer úplnú neprítomnosť záťažových látok, čo ho robí lacnejším (nižšie ako náklady na prepravu, skladovanie).Dvojitý superfosfát obsahuje vo svojom zložení fosfor, dusík, síru a tiež také stopové prvky, ako je meď, železo, zinok, molybdén, bór, mangán.Hnojivo triedy A a triedy B sa vyrába, ich rozdiel je v počte základných prvkov (fosfor, dusík a síra).Vzorec je rovnaký, ale percento je iné, fosfor obsahuje 38–46%.

Amoniakovaný superfosfát je hnojivo typu dusík-fosfor, ktorého zloženie sa zvyšuje zvýšeným obsahom dusíka.Úspešne sa používa na čiernej pôde a gaštanových pôdach v chránenej pôde. Dvojitý superfosfát amónny je univerzálne koncentrované hnojivo typu dusík-fosfor, ktoré obsahuje vápnik. Jeho použitie zlepšuje procesy obnovy a normalizuje zásadité alebo slané pôdy.Fosfor v zložení amoniakového hnojiva - nie viac ako 32%, ale dusík - 10% a vápnik - 14%.Získava sa tiež z fosfátu.

Ako vypočítať dávku

Na obale je nevyhnutne návod, ktorý ukazuje dávkovanie hnojiva pre rôzne plodiny.,Musíte však venovať pozornosť charakteristikám a stavu pôdy.Ak sa na záhrade plánuje pestovať zeleninu a zeleninu, malo by sa na meter štvorcový aplikovať 30 - 40 g hnojiva.Ak je však krajina vychudnutá a chudobná, potom sa množstvo zvyšuje o 20–30%.

Pri jarných plodinách sa odporúča produkovať až 170 kg na hektár a pri zimných plodinách 120 - 130 kg.Pod kukuricu urobte 120 - 170 kg na hektár.Pred vykopaním oblasti na jeseň a na jar môžete na povrch jednoducho rozhadzovať granule - 200–300 kg - na hektár.Majte však na pamäti, že dvojitý superfosfát obsahuje kyselinu a je látkou, ktorá môže zvýšiť kyslosť pôdy.Preto by v kyslých pôdach malo byť množstvo hnojiva menšie ako zásadité.

​​

Pre každý dospelý ovocný strom na jeseň sa odporúča 500 g hnojiva.Pelety sa jednoducho vylejú na zem v kruhu a vykopú sa.Keď sa vysadia sadenice a sadia sa zemiaky, do každej jamky sa nalejú 3 g agrochemikálie.

Odporúčania týkajúce sa použitia

Hlavná aplikácia na jar alebo na jeseň by sa mala vykonať podľa pokynov do hĺbky osiva.Keď sú granuly rozptýlené po povrchu zeme, predpokladá sa, že táto zemina sa potom vykopáva spolu s hnojivami, pretože fosfor nie je v pôde príliš pohyblivý, musí sa priviesť ku koreňom.Tiež sa dodávajú s amoniakálnym superfosfátom.Po vykopaní živín, zmiešaní s pôdou, dosiahnite požadovanú úroveň.

Semená kukurice a slnečnice by sa nemali dostať do kontaktu s hnojivom, sú to dobre prijímané živinycez malú vrstvu pôdy. Semená obilia, konope, ľanu pred výsevom boli zmiešané s granulami. Superfosfát (tiež amoniakálny) sa zvyčajne používa na všetky typy pôdy. Ak je však pôda veľmi okyslená, použitie superfosfátov stráca svoj význam - ich rozpúšťanie je nepravdepodobné. Preto musí byť pôda najskôr deoxidovaná. Preto sa na pôdu nanesie 200 g drevného popola alebo 500 g vápna na 1 meter štvorcový. Môžete vyrobiť superfosfáty iba za mesiac.

Často kombinujú rôzne minerálne hnojivá tak, aby sa ich zloženie navzájom dopĺňalo. Takže dvojitý superfosfát sa na jeseň používa s dusík-draslík a na jar s doplnkami draslíka. V žiadnom prípade však nie je možné superfosfáty používať spolu s vápnom, kriedou alebo močovinou. Medzi nimi budú chemické reakcie, ktoré premenia veľmi účinné hnojivo na úplne zbytočnú látku.

Je veľmi dôležité, aby rastliny dostali síru spolu s fosforom. Nedostatok síry je často zamieňaný s nedostatkom dusíka - majú podobné príznaky. A síra je veľmi dôležitá pre kvalitatívne zloženie ovocia, nedáva zvýšenie výnosu, ale robí ho chutnejším a užitočnejším, akumuluje vitamíny a cukor. Hnojivo je netoxické, je krásne skladované, nestráca svoj tvar.

Video „Ktoré hnojivo je lepšie zvoliť“

Informačné video s tipmi a trikmi na výber vrchnej úpravy pôdy.