Nenáročné letničky do záhrady, kvitnúce celé leto

Nič nedokáže dať vašej záhrade toľko jasných farieb a veselosti, ako je pestrý kvetinový záhon rôznych jednoročných rastlín.Nenáročné ročenky sú obzvlášť dobré, pretože poskytujú príležitosť meniť zloženie a vzhľad kvetinovej záhrady každý rok podľa vkusu alebo vašej nálady.A ak starostlivo vyberiete kvety do záhrady, aby potešili oko rozkvetom celé dlhé leto, vaše záhony jednoducho nebudú rovnaké v celom okrese!Ako na to?Pokúsime sa vám to povedať podrobne.

Výber záhonu

Zvyčajnenenáročné farbySedadlá, ktorých doba života nepresahuje jednu sezónu, sa používajú na organizovanie svetlých záhonov alebo modulárnych záhonov.A ak je kvetinový záhon zložením rastlín, ktorý sa vyznačuje prísne vymedzenými hranicami a určitou formou, potom je možné modulárne kvetinové záhony ľubovoľne modifikovať jednoduchou výmenou kvetinových nádob na miestach.

Ďalšia možnosťpoužitie letničiek - obmedzenie vylodenia alebo zmiešané dopravné prostriedky. Zvláštnosťou takejto výsadby je starostlivý výber kvetov, výsadba v závislosti od času kvitnutia a rastu.​​S kompetentným prístupom je možné dosiahnuť, aby nové rastliny kvitli, aby nahradili vyblednuté rastliny, takže nepokoje farieb vás nenechajú celú sezónu.

Video „Opis odrôd“

Z videa sa dozviete opis mnohých odrôd kvetín pre vašu záhradu.

Vysoké odrody

Takéto kvety môžu dosiahnuť výšku 1,5 m, vyzerajú veľkolepo v jednoduchých výsadbách a aranžáciách kvetov, napríklad v samom strede okrúhlych záhonov alebo vo vzdialenej rade mixážnych dosiek. Niekedy tieto rastliny potrebujú ďalšiu podporu, nezabudnite vziať túto skutočnosť do úvahy pri výbere odrody.

Tieto kvety spravidla zdobia nevzhľadné steny, vytvárajú živé ploty alebo ich zasadia do pozadia a vytvárajú viacúrovňové kvetinové záhony.

Dahlias

Tento kvet z rodiny Aster kvitne veľmi dlho - od júla do prvého mrazu. Táto kultúra má rôzne farby a tvary, preto je nepochybne obľúbeným domácim záhradníkom.

Amaranth

Neprestajný kvet, ako ho nazývali starí Gréci, sa pri navrhovaní kvetinových záhrad často používa. Kvôli vysokému rastu a atraktívnej farbe kvetov a listov rastlina vyzerá priaznivo v aranžovaní kvetov.právom považovaný za dlho kvitnúce.

Voňavý tabak

Tento voňavý kvet, ktorý má popínavé stonky, sa úspešne používa na vertikálne záhradníctvo a vytváranie živých plotov.Vo večerných hodinách sa objaví špeciálna vôňa okolo oblasti, kde sa plodina pestuje, pretože vtedy sa otvárajú kvety, ktoré radšej deň zavrú.

Stredne pestované odrody

Tieto rastliny nepresahujú výšku 80 cm a sú tiež široko využívané pri organizovaní viacúrovňových kvetinových záhonov.Pri výbere vhodných odrôd je dôležité vziať do úvahy nielen rast dospelé kvetiny, ale aj jej farbu, ako aj skutočnosť, ako dobre bude v harmónii so susednými rastlinami.

Snapdragon

Táto atraktívna jednoročná rastlina vás poteší kvetmi počas celej sezóny - od júla do októbra.S cieľom maximalizovať čas kvitnutia, skúsení záhradníci odporúčajú štipnúť vrchnú časť rastliny (aby sa zlepšila krovina), ako aj odstrániť vyblednuté kvetinové stonky (to zabráni tvorbe semien, respektíve predĺži kvitnutie).

Arktotis

Tento polročný ročník pripomína známy harmanček.Ale to je len na prvý pohľad!

Hlavným rozdielom medzi arktotami je neuveriteľná farebná nádhera.K odtieňom farieb len nedochádza: fialová a fialová, ružová a karmínová, žltá a oranžová.

Nemenej príjemná je skutočnosť, že táto farebná odroda vás poteší po dlhú dobu: obdobiekvitnutie začína v júli a končí až v októbri, keď príde prvý mráz.

Brahikom

Ďalší kvet, ktorý vyzerá ako sedmokráska.Vytvára malé kvetenstvo príjemnej fialovej farby so žltým jadrom.Rozkladá priateľské kvitnutie a odolnosť voči suchým obdobiam.Kvitne na dlhú dobu - od júna do septembra.

Jednoročná chrpa

Svetlé farby tieňa letnej oblohy si nevyžadujú rast, kultúra je mimoriadne nenáročná.Pestuje sa výsevom okamžite na trvalé miesto a vyberá sa slnečná oblasť.Všetko, čo musíte urobiť, je pravidelne odstraňovať burinu, uvoľňovať pôdu a zalievať ju podľa potreby.A chrpy poteší oko až do neskorej jesene.

Salvia

Hlavnou príťažlivosťou Salvie sú jej kvetenstvo - svetlé kvety tvaru klásky, ktoré sviečky dosahujú výšku až 15 cm.Vďaka tejto osobitnej forme kvetenstvo sa šalvia často používa pri organizovaní tvorivých kvetinových kompozícií, napríklad napodobňuje horiaci oheň pod kotlom, v ktorom sa alissum „varí“.

Mattiola

A samozrejme sa neobísť bez obľúbených miliónov - voňavej nočnej fialovej.Obyčajný kvet na prvý pohľad ukazuje svoj plný potenciál s príchodom súmraku: jedinečná jemná vôňa vychádzajúca z tejto nádhernej kvetiny sa tiahne na veľké vzdialenosti a prináša pocit prítomnosti na stredomorskom pobreží.

Nízko rastúce odrody

Krátko rastúce jednoročné kvety, ktorých výška nepresahuje 30 cm, vyzerajú obzvlášť dobre v duete so svojimi vyššími príbuznými, potom malá kvetina vyzerá obzvlášť atraktívne a elegantne. Často sa používajú ako prízemné rastliny na vyplnenie existujúcich medzier medzi veľkými ružovými kríkmi alebo inými záhradnými plodinami.

Ageratum

Kvetenstvo tejto miniatúrnej rastliny sa najčastejšie zmierňuje v popredí kvetinového záhonu. Farba je dlhá - od júna do septembra. Vo farbe dominuje modro-fialový odtieň.

Petúnia

Obľúbený z mnohých, nielen záhradkárov, ale aj milovníkov kvetinárstva balkónov, petúnie, predstaví na vašej kvetinovej záhrade skutočný nepokoj. Jej svetlé gramofónové piesne rôznych farieb vytvárajú rozmarné kompozície, ktoré vytvárajú kvetinový záhon alebo kvetinovú záhradu úplnosti a originality. Na predĺženie kvitnutia sa odporúča odstrániť kvetenstvo kvetov.

Tipy na pestovanie

Nenáročné a atraktívne jednoročné kvety, kvitnúce celé leto, prekvapivo nevyžadujú osobitnú starostlivosť. Všetky manipulácie, ktoré vaša kvetinová záhrada potrebuje, sú v súlade s obvyklými pravidlami poľnohospodárskeho inžinierstva: zalievanie, burina rastlín, uvoľňovanie pôdy a menšie dodatočné kŕmenie. Nezabudnite odstrániť vyblednuté kvetinové stonky, aby ste zabránili tvorbe semenných strukov, čo pomôže predĺžiť kvitnutie o maximálne obdobie.

Video „Rastie“

Z videa sa dozviete, ako pestovať kvety v záhrade.