Výhody pozinkovaných postelí pre skleníky a záhrady

Nové užitočné vynálezy v záhradníctve vám umožňujú pestovať veľkorysú plodinu a zároveň znižovať náklady na pracovný čas.Existuje veľa informácií pre letných obyvateľov, potrebuje však aj nejakého sprievodcu, ktorý porovná oznámenia výrobcov a spotrebiteľských recenzií.Z nášho článku sa dozviete, ako dobre pozinkované postele a ako si ich vyrobíte sami.

Aké je použitie hraníc pre hrebene.do

Elegantné záhradné postele na záhrade - cena dlhej a tvrdej práce: vykopať, odstrániť burinu, vodu, nahromadiť, nakŕmiť.Po hodinách strávených na slnku nie je radosť zo zberu taká jasná.Je možné vynaložiť menšie úsilie a dosiahnuť lepšie výsledky?Áno!„Inteligentná“ záhrada alebo „teplé“ postele značne zjednodušia údržbu a prispejú k zvýšeniu úrody.

Rámové skrinky pomáhajú zachovať tvar zemskej výplne

Jednou z vlastností tohto typu záhrady je umiestnenie postelí v rámoch.Za účelom uloženiaDrevené konštrukcie sa často používajú, existuje však niekoľko podporných prvkov a kovové ploty. Správne vybraný a ošetrený kov vydrží oveľa dlhšie ako drevo. Nie každý však môže v krajine povoliť túto možnosť v súvislosti s možnými nákladmi na materiál.

Rámové skrinky pomáhajú zachovať tvar výplne zeme.V prípade teplých postelí bránia ničeniu organických vrstiev výplne mini-zeleninovej záhrady a prístupu malých škodcov k nim.Áno, a oplotené oblasti vyzerajú elegantnejšie.Takéto obrubníky môžu tiež slúžiť ako spoľahlivý základ pre skleník alebo skleník, ktorý je oveľa ľahšie stavať na ich základe.

Výhody a nevýhody oplotenia z pozinkovaného kovu

Drevené obrubníky sa zdajú oveľa bezpečnejšie ako kov.Nie je to však vždy tak.Pozinkované ploty nemajú ostré hrany, čo z nich robí bezpečné používanie.Akýkoľvek pozinkovaný plot môže byť ďalej rozšírený na šírku a dĺžku.

Výhody:
 • dlhá doba prevádzky: v závislosti od klimatických podmienok, typu pôdy a charakteristík samotnej stavby môže byť doba od 20 do 50 rokov;
 • sú vhodné na použitie vonku a na skleníkoch;
 • odolnosť proti korózii, zmenám teploty, zrážkam a poškodeniu kovmi;
 • ochrana pred hlodavcami, ako aj pred kovmi, škodcami a parazitmi sa nezačína a nežijú;
 • ​​
 • zapadajú do každého dizajnu, majú nenápadný príjemný vzhľadvzhľadu;
 • relatívne nízka hmotnosť konštrukcie;
 • sa nemôžu schovávať a nezakrývajú sa v zime;
 • schopnosť zvoliť si model s už pripraveným držiakom pre zavlažovací systém, armatúry pre hadice a oblúky pre skleník;
 • Rýchlosť a jednoduchosť konštrukcie zostavy.
Nevýhody:
 • sú náklady podstatne vyššie ako podobné drevené konštrukcie alebo sú vyrobené z dostupných materiálov;
 • schopnosť kovu zohriať sa: špeciálne ochranné povlaky znižujú tepelný účinok, ale v horúcom slnečnom dni existuje riziko veľkého zahrievania koreňového systému rastlín a komplikácií pri vykonávaní agrotechnických opatrení;
 • Dizajn montovaného panela vyzerá iba jednoducho: jeho montáž doma bez špeciálnych nástrojov a zručností, dokonca aj so správnym materiálom, nie je jednoduchá.
„Teplé“ postele prispievajú k vyšším výnosom

Rôznorodosť modelov

Сveľa letných obyvateľov pozná vlastnosti plachty.Pozinkované ploty sú vyrobené z rovnakého materiálu.Rozlišujú sa tieto typy štruktúr:

 1. Bežné.Je vyrobený z oceľového plechu, strieborného, ​​pripomínajúci hliníkový plot.Na ochranu sa používa iba zinok (t. J. Vylučovanie zinku).
 2. S dodatočnou ochranou.Stupeň bezpečnosti sa zvyšuje vďaka polymérnemu povlaku.Na výrobu bočných strán sa používa oceľový plech, ktorý je potiahnutý zinkom, a potompolymér.
 3. Polyuretánové rámy. Podobne ako pri štruktúrach s polymérnym povlakom je polymér nahradený polyuretánom. Podstavec je z pozinkovanej ocele, môže mať rôznu farbu.

Galvanizácia chráni materiál pred koróziou a negatívnymi účinkami vonkajších faktorov. Zinok však môže byť nepriaznivo ovplyvnený aj kyslým prostredím. Je to práve ochrana zinku pred kyselinou, ktorá sa aplikuje postrekom polymérom.

Pozinkovanie chráni materiál pred koróziou

Video „Pozinkované postele: od A do Z“

Toto video ukazuje, ako postaviť plot z pozinkovaných záhradných postelí.

Hodnotenie najlepších lôžok

Na výber optimálneho variantu rámca sa použijú osobitné kritériá, podľa ktorých sa hodnotí štruktúra: hrúbka oceľového plechu a galvanizácia, dodatočné ukladanie, technológia výroby, úroveň inštalácie.

Kvalita materiálu

Hrúbka oceľového plechu je jedným z najdôležitejších kritérií kvality. Výrobca ponúka modely s hrúbkou 0,35 až 1 mm. Pri výbere je potrebné zamerať sa na budúce umiestnenie okraja: listy s hrúbkou 0,5 mm sú vhodné pre skleníkové rámy, pre vonkajšie rámy - od 0,7 mm.

Hrúbka zinkovej vrstvy je tiež veľmi dôležitá. Najvyšší stupeň ochrany je zaručený poťahom 25 mikrónov (mikrometrov). Vrstva s menšou hrúbkou je ľahko mechanická.

Je možné zvýšiť stupeň ochrany a životnosť pomocou postrekovania polymérom,ktorý chráni galvanizáciu pred negatívnymi účinkami vonkajších faktorov (prírodných javov a poškodenia ľudí).

Oceľová profilová povrchová vrstva pre postele

Spoľahlivosť konštrukcie

Továreň na výrobu dodržiava normy kvality a vyrába štruktúry podľa osobitnej technológie: poťahovanie filmom, základný náter, prášok a fosfátovanie. Z tohto dôvodu by ste si mali zvoliť dizajny továrne, ktoré sa skladajú z vysoko kvalitných prvkov, ktoré spĺňajú všetky požiadavky na montáž a sú navrhnuté s ohľadom na vlastnosti následnej inštalácie.

Nesprávna veľkosť alebo upevnenie častí sú spojené s nevyrovnaním a nevyrovnanými hranicami. Optimálna dĺžka kolíkov, ktoré zaručujú stabilitu konštrukcie, je 25 cm pre skleníky a skleníky a 35–40 cm pre otvorené postele. Keď veľkosť násypu - výška viac ako 20 cm a dĺžka 2 m - musí rám navyše obsahovať prepojky medzi rovnobežnými kĺbmi.

Zvýšenie pevnosti a spoľahlivosti konštrukcie je možné aj vďaka centrálnym výstuhám. Pre nízko skleníkové štruktúry nebudú potrebné, ale ich prítomnosť na otvorených posteliach je povinná.

Pri vystužovaní rebier buďte opatrní a nezaoberajte sa bočnými ohybmi na hrane profilu.

Hodnotenie postelí s polymérnym povlakom

V konkurenčnom prostredí výrobca samozrejme okamžite reaguje na požiadavky zákazníkov. A dnes mnoho spoločností poskytuje rôzne typy dizajnov polymérov.povlak.Robiť kvalifikovaný výber je ťažké, preto predstavíme stručné charakteristiky najpopulárnejších spoločností podľa spotrebiteľských recenzií:

 1. Green Box.Vedúci predaja.Relatívne nízke náklady, možnosť použitia v skleníkoch a otvorenom priestore, široký výber farieb.
 2. „Veselé“.Nízka cena a rozmanitosť farieb.Ale so zmenou vo výbere šírky plotu je maximálna výška plotu 15 cm.
 3. Novovolzhsky Plant.Schopnosť zvoliť si vhodnú výšku a niekoľko farebných možností.Šírka je zároveň iba 50 cm.
 4. „Noví letní obyvatelia“.Rozumná cena, rôzne veľkosti, niekoľko farieb a zaručená životnosť až 30 rokov.Zároveň je však tvar rámu iba pravouhlý.
Zelené pole
„Veselé“
„Noví obyvatelia leta“

]

Pozinkované postele pre domácich majstrov

Ak sa vám podarilo kúpiť pozinkovanú oceľ, potom záleží na montážnej technológii.Do konečnej verzie nesklamali, musíte postupovať podľa podrobnej schémy.

Schematický nákres domáceho lôžka

Jednoduché postele

Postup práce vyzerá takto:

 1. Vytvorte značenie a vykopajte 4 dosky do zeme presne zvislo.
 2. Porazte drevené rámy vyrobené z dosiek na hornú a dolnú podperu.
 3. Upevnite kovové lomy na štruktúru a odrežte ju.Musíte rezať materiál pomocou elektrických nožníc.
 4. Kovové časti pripevnite skrutkovými spojmi v malej vzdialenosti od okrajov rámu.

Ak nebolo možné nájsť galvanizáciu polymérnym povlakom, je možné nahradiť práškovým farbivom.

Záhradné postele vo forme gabiónov

Kamenné ploty sú spoľahlivé a majú nádherný vzhľad. Gabióny tiež pôsobia veľmi pôsobivo, ale dajú sa ľahšie zostaviť a z hľadiska materiálov nie sú také nákladné. Podľa technológie je kovový rám jednoducho vyplnený kameňmi veľkej frakcie alebo iného materiálu.

Postele vo forme gabiónov sa vyznačujú spoľahlivosťou a majú nádherný vzhľad

Postupný postup:

 1. Čistite a vyrovnajte umiestnenie postele.
 2. Inštalácia stojanov. Ako stojan použite tyč so spodnými prírubami. Priemer tyče by mal byť od 0,8 do 1 cm. Nainštalujte 8 stĺpikov, ktoré tvoria dva obdĺžniky - vonkajší je väčší a vnútorný menší. Upevňovacie stojany by mali byť čo najtuhšie.
 3. Mriežka je vyrobená z galvanizovaného pletiva alebo galvanizovaného tyče s priemerom asi 0,5 cm. Veľkosť bunky sa vyberie podľa veľkosti materiálu, ktorý sa použije na plnenie. Nemalo by byť malé, aby nevypadlo, a veľké, aby nevytváralo dutiny.
 4. V prípade hrubého sypkého materiálu budú potrebné výstuhy.

Výsledok - dve krabice zo sieťoviny, vyplnené kameňmi alebo tehlami. Základom gabiónu môže byť tiežkúpiť.

Ako vyzdobiť postele

Záhrady môžu zariadiť a ozdobiť samotné farebné ploty rôznych tvarov.Áno, a jednoduché okraje farebnej ocele budú pôsobiť pôsobivo v minimalistickej krajine špičkových technológií.Ale sú tu možnosti pre tých, ktorí chcú, aby sa atmosféra stala pohodlnejšou a atraktívnejšou.

Dekorácie rámov z viacfarebného pradeného vlákna.Ak je celkový charakter krajiny v romantickom štýle, potom dajte štruktúre jemnosť a ľahkosť, môžete použiť krycie vlákno.Ideálny biely povlak, ktorý nielenže dodáva miestu jas, ale tiež chráni posteľ pred nadmerným prehriatím.Biely spunbond schopný odrážať slnečné lúče.

Ak je záhrada v tieni, na dekoráciu zloženia dreva a kvetinových záhonov sa môže použiť plátno akéhokoľvek odtieňa.

Všeobecný rustikálny štýl alebo provensálsky štýl možno ozdobiť popínavými rastlinami, ako je vinič.Gabióny zdobené popínavými ružami alebo hroznom budú vyzerať nádherne.Rastlina na dekoráciu by sa však mala zvoliť tak, aby nevytláčala plodiny pestované na záhradnom lôžku.

Rámy môžete maľovať.Na to nie je potrebné mať umelecké zručnosti - môžete použiť šablóny.
Rada autora
Malovaný rám vyzerá zábavnejšie a zaujímavejšie

Dizajn môžete ozdobiťváš vkus a túžbu na základe materiálnych možností.A môžete ich nechať bez zdobenia, pretožeNajlepšie dekorácie sú zdravé rastliny a krásne ovocie.

Ak snívate o hojnej úrode a nie ste obmedzení prostriedkami, nezabudnite zariadiť niekoľko „teplých“ postelí s pozinkovaným rámom.Sme si istí, že vaše náklady na materiál a prácu sa vyplatia v plnej výške.