V strednom pruhu má zimné útočisko

Zimné obdobie nie je v žiadnom prípade obľúbené pre také jemné rastliny ako sú ruže. Často len umrú pod vplyvom silných mrazov. S cieľom pomôcť kvetinám prežiť toto ťažké obdobie by mali byť pokryté špeciálnym materiálom.

Kedy sa ukrývať

Správna príprava ruží na zimu predovšetkým rešpektuje načasovanie každej zo zložiek postupu. Z tohto hľadiska majú záhradníci často otázku: Kedy stojí za to držať ružu na zimu v strednom pruhu?

Po prvé, nemali by ste sa snažiť zakryť kvety čo najskôr. Takáto chyba len aktivuje rast mladých orgánov. Je lepšie „izolovať“ kultúru, keď sa vytvorí stabilné mrazivé počasie. V strednom pruhu, rovnako ako na severe krajiny, je optimálny čas na prístrešie v polovici jesene. V zónach s teplým podnebím je zima zvyčajne „oneskorená“, takže je prijateľné navíjať ruže špeciálnym materiálom o niekoľko týždňov neskôr.

Formy kvetov kríkov sú prípustné na „zahriatie“ kvapkaním. Po prerezaní sa rastlina melie zemou do výšky až 0,4 metra a potom sa pokryje suchými listami.

Na podporu sa zvyčajne používajú plastové vázy so špeciálnymi drenážnymi otvormi. Koreňový systémpotiahnuté borovicovými ihlami.

V procese zakrývania bola pôda a materiály na postup suché, čo by mohlo zabrániť zadržiavaniu nadmernej vlhkosti v iných rastlinných orgánoch.Inak kultúra čelí hnilobe a poškodeniu hubami.

Video „Prerezávanie a úkryt na zimu“

Z videa sa dozviete, ako na zimu prerezávať a prikrývať ruže.

Pravidlá orezávania

Kedy orezávať ruže?Pokiaľ ide o načasovanie prerezávania, odborníci odporúčajú, aby sa postup vykonal skôr ako v polovici jesene.Potom teplota vzduchu počas dňa nestúpne nad 8 ° a v noci sa blíži k nule.V tomto období už vaječník prestane byť plnohodnotnými kvetmi a tie, ktoré sa vytvorili, zabránia rastlinám pripraviť sa na zimu.Prítomnosť kvetov v skutočnosti znemožňuje spomaliť metabolický proces v organizme rastlín.Rezané ruže stoja dokonale vo váze asi týždeň, ale ak „prežijú“ nočné mrazy, ich bezpečnosť sa o niekoľko dní zníži.

Ruže sa musia rezať do stredu svojej dĺžky.Veľmi mladé stonky by sa mali úplne odstrániť.Novovytvorené vinič sa ľahko počíta podľa fialovej farby a flexibility.Pri prerezávaní takýchto viníc nožnicami aktívne vyrába šťavu.Všetky listy na stonkách podliehajú eliminácii.Toto odporúčanie platí pre všetky odrody ruží.

Ideálnym nástrojom na rezanie kvetín v zime sú ostré nožnice.Pre tučné výhonky použiteľné a prerezávanie.Listy sú rezané nožnicami alebozlomiť ručne.

„Odpadky“ vznikajúce pri prerezávaní by sa mali okamžite odstrániť z miesta.Ak necháte čalúnenie v kvetinovom záhrade, začnú hniť a viesť k rozvoju plesňových chorôb.

Po úplnom odstránení listov a mladých výhonkov treba kríky kultúry skontrolovať a skontrolovať, či nie sú „choré“.Koniec koncov, často po jesennom období dažďov sa na orgánoch rastlín vytvára huba.Vyzerá to buď ako čierne škvrny alebo ako malé červené bodky, všetko závisí od typu mikroorganizmu, ktorý ochorenie spôsobil.Huba preferuje staré konáre a je lokalizovaná v blízkosti koreňového krku.

Nestojí za to očistiť stopy huby nožom, pretože týmto spôsobom môžete ľahko spôsobiť nenapraviteľné poškodenie kultúry.Výsledkom bude, že jednotlivec nebude môcť zimovať.Správnym riešením by bolo ošetrenie územia pomocou síranu meďnatého alebo hom.Avšak pre postup liečby je zvoliť suchý a pokojný deň.

Ako sa správne ohýbať

Na ochranu pred mrazom pred vetvami, ktoré nie sú orezané, sa oplatí ich ohýbať.V dôsledku toho bude krík schopný pohybovať zimou pod silnou vrstvou snehu.Koniec koncov, žiadny kryt ruží nemôže chrániť kvety rovnako spoľahlivo ako sneh.

Tie odrody ruží, ktoré sa môžu krútiť a šliapať, by sa mali odrezať zhora a odstrániť z podpier.Po umiestnení týchto rastlín na smrekové konáre alebo na viacnásobnú penu a pokryté dubovými listami.Sú to dubové listy, ktoré nehnijú, a to ani pri vysokej vlhkosti, ktoré chránia ruže pred aktívnym rastom.

Vrstvalístie, môžete vložiť akýkoľvek poťahový materiál.Kríky kríkov sa ohýbajú a komunikujú rovnakým spôsobom ako jedinci malín: ťahaním vetiev k sebe alebo podperami.

Stojí za to postupne ohýbať ruže.Je lepšie to urobiť v podobných dňoch alebo v druhej polovici dňa, pretože v tomto okamihu sú výhonky obzvlášť flexibilné.

Na čo sa vzťahuje

Na otázku, ako pokryť ruže na zimu, by ste mali uvažovať o tom, ktorý materiál je najlepší na pokrytie kvetinových kríkov.

Ideálny krycí materiál má niekoľko pozitívnych vlastností.

Po prvé, je schopný udržať sneh na určitú dobu, čo zabráni predčasnému odparovaniu vlhkosti zo suchého vetra.

Po druhé, ochranný materiál zabraňuje „lámaniu“ konárov pod hmotnosťou snehu, ktorý na ne leží.

Po tretie, nevynechá žiadne zrážky akéhokoľvek druhu.

Po štvrté „správny“ krycí materiál zabraňuje prehrievaniu plodín počas rozmrazovania a po piate udržuje optimálnu vlhkosť vzduchu.Z tohto dôvodu sa rastliny „pária“ pod „prikrývkou“.

Vetvy jedľových stromov úplne zodpovedajú všetkým vlastnostiam, ktoré tiež bránia hlodavcom v útoku.Tento materiál však nanešťastie nie je dostupný pre všetkých.Je však ľahké nahradiť ho modernými materiálmi.Napríklad kombinácia krycieho materiálu a odolného rámu.

)

Treba tiež poznamenať, že sa používa ako krytinamateriál film nestojí za to. Koniec koncov, narúša prirodzené metabolické procesy rastliny. Je lepšie použiť netkaný biely materiál (farba prispieva k tomu, že ruže sú menej zohrievané), ktorých hustota presahuje 60 mikrónov.

Útulnosť ruží na zimu je teda povinnou súčasťou procesu starostlivosti o tieto kvety. Preto sa oplatí dodržiavať všetky odporúčania týkajúce sa správneho prerezávania ruženca a jeho ochrany pred zimnými mrazmi.

Video „Na čo sa vzťahuje“

Z videa sa dozviete, ako skryť ruže na zimu.