Ako si vybrať nenáročné kvety pre kvetinové záhony, kvitnúce celé leto

Nie každý majiteľ pozemkovej parcely je schopný pestovať luxusné a rozmarné rastliny, ktorých kvitnutie môže spôsobiť obdiv od susedov a okoloidúcich. Ale rastlín pre dekor nenáročný, ale zároveň atraktívne kvitnúce rastliny, môže takmer každý.

Aké kvety nespôsobujú problémy

V tomto prípade pojem „nenáročný“ znamená, že po výsadbe v kvetinovej záhrade alebo kvetinovej záhrade takéto rastliny nevyžadujú starostlivé dodržiavanie potravy, napájania atď. Rastú a vyvíjajú sa dobre bez neustáleho dozoru v domácnosti. Samozrejme to nebude možné urobiť bez starostlivosti, a dokonca aj také kvety bude potrebné pravidelne zalievať.

Výber možností pre neskúseného záhradníka je pomerne široký a zahŕňa ho ako jednoročné, ako trvalky. Po správnom výbere obdobia ich najväčšej výzdoby je celkom ľahké získať kvetinovú záhradu, ktorá poteší oko krásou od skorej jari, celé leto až do neskorej jesene. Napriek nedostatku starostlivosti tieto rastliny kvitnú dosť jasne a hojne.

Vytrvalé kvety poteší každý rok krása. Spravidla nevyžadujú ďalšieochrana pred mrazom a dokonale toleruje horúce leto. Vyberajte a pestujte ich podľa zamerania na veľkosť dospelej vzorky. Ročné rastliny vám umožňujú vytvárať kobercové postele so zložitým geometrickým vzorom. Na rozdiel od trvaliek nerastú a sú vhodné na vytváranie presných rozmerov prvkov vzoru. Súčasne s pestovaním rôznych letničiek môžete každú sezónu meniť farby a akcenty kvetinového záhonu.

Aby sa však počas leta nemali problémy ani s takými nenáročnými rastlinami, bude potrebné venovať im pozornosť v počiatočnej fáze výsadby. Na tento účel by sa mali zohľadniť ich potreby týkajúce sa vlastností pôdy, osvetlenia a vzájomnej kompatibility. Nezabudnite tiež uvoľniť pôdu, vykonať potrebné obväzovanie, odstrániť burinu.

Vyberte vhodné kvetinové záhony

Pozemky pre domácnosť sú najčastejšie zdobené kvetinovými záhonmi, ako sú klasické kvetinové záhony, mixéry, rabatki alebo modulárne vzory. Sú vysadené ako trvalky, ktoré sa striedajú počas obdobia kvitnutia, takže sa vysievajú na jar a potešujú celé leto krásnymi čerstvými druhmi letničiek. V nich môžete dokonca pestovať prvosienky, medzi ktorými sú vzácne aj rozmarné exempláre. Známy pre každý kvetinový záhon sa líši od ostatných oblastí s jasnými hranicami, ktoré mu dávajú určitý geometrický tvar kruhu alebo oválu, kosočtverca, štvorca alebo obdĺžnika, atď. Rastlinné kompozície v ňom môžu vytvárať trvalé aj jednoročné kvety usporiadané do jednéhoroviny.


V zmiešavačoch rastliny tvoria zmesi s rôznymi výškovými úrovňami, v ktorých je kvitnutie niektorých rastlín nahradené susednými. Hrany rezané hrebene sa tiahnu v úzkych obdĺžnikových pruhoch pozdĺž plotov alebo chodníkov. Zvyčajne vystupujú krásne letničky s jasnými farbami celé leto. Základom modulárnych kvetinových záhonov sú rôzne typy mobilných kontajnerov. Aby sa vytvorilo požadované zloženie, jednoducho sa inštalujú na správnom mieste av požadovanom poradí. Zároveň sa v prípade potreby dajú ľahko usporiadať na viac tieňovanom alebo osvetlenejšom mieste.

Video„Recenzia najnáročnejších kvetov“

Video prehľad najnáročnejších kvetín na pestovanie v kvetinových záhonoch.

Výber samotných kvetov

Usporiadaním kvetinovej záhrady je možné pestovať iba trvalky alebo jednoročné rastliny, ktoré v nej neustále kvitnú celé leto, alebo ich vzájomne kombinovať. V tomto prípade je potrebné vziať do úvahy také okamihy, ako je čas a trvanie kvitnutia a kombinácia palety farieb.

Trvalky

Vytrvalé rastliny spravidla potešia kvitnutie nie viac ako tri týždne. Existujú však tie, ktoré kvitnú takmer celé leto.Ako napríklad lupina. Pri výbere trvaliek pre kvetinové záhony by ste mali zoskupovať do skupín len tie, ktoré vyžadujú podobné podmienky ako druh pôdy, frekvencia zavlažovania a typ hnojiva a obväzy. Pri vylodení musíte opustiť istúpriestor pre vývoj rastlín v priebehu času.

Poďme sa podrobnejšie zaoberať tým, čo skúsení záhradníci, ktorých vytrvalé trvalé rastliny odporúčajú začiatočníkom, odporúčajú. Na tieňovaných miestach je najlepšie pestovať astilbu, dennú sviečku a krásne centrum atraktívne svojimi brilantnými listami a jemnými kvetenstvami. Zdobí miesto v lete a začiatkom jesene podobne ako vysoko zafarbené viacfarebné Echinacea a rudbeckia sedmokráska. Áno, a záhradný harmanček nevyžaduje osobitnú starostlivosť. Koncom septembra sa propaguje aj pomocou odnoží.

Pivnica zo štvrtého storočia vysadená na pozemku môže na konci jari pritiahnuť pozornosť bez toho, aby bola potrebná transplantácia. Tiež, skoro na jar, prvosienka poteší jeho kvitnutia, hoci to vyžaduje pravidelnú transplantáciu pre pohodu. Pre záhradu v orientálnom štýle (japončina alebo čínština) je rastlina, ako je napríklad rozchodník, dokonalá. Ak chcete nalákať záhradných škriatkov, potom na parcelu zasadte aqualelegiu. A milovníci podivných zvonov fialovej, bielej, fialovej a iných farieb by mali venovať pozornosť takej rastline ako hostiteľovi.

Ročné ročníky

Kvetinový záhon zdobený letničkami sa vždy poteší jasnými a bohatými farbami. V rovnakom čase sa môže každý rok radikálne aktualizovať zloženie. Aby sa jednoročné rastliny prejavili v celej svojej sláve, mali by poskytovať dobrú vlhkú pôdu bohatú na svetlo a živiny. Petúnie je najobľúbenejšia medzi nenáročnými ročníkmi.Na pristátie v pripravenej pôde môžete obdivovať rozmanitú paletu odtieňov od jari do jesene.

Vzhľadom na to, že nenáročné ročníky pristávajú, aby ich obdivovali celé leto, si môžu nováčikovia bezpečne zvoliť svoj darček pre jedinečnú vôňu nočnej fialovej, mäkkej modrej hniezda, snehobieleho iberi alebo elegantného trpaslíka. Vzhľadom na to, ktoré letničky účinne zakrývajú steny altánku alebo plotu, môžete bez váhania fajčiť fazuľu rastlín, dekoratívny hrášok alebo ipomeyu. Medzi letničkami medzi začínajúcimi záhradníkmi sú nenáročné na pôdu a sú odolné voči nechtíčku nedostatku vody. Zaoblené listy a oranžový gramofón nasturtium poteší oko. Ozdobte akékoľvek miesto a hviezdičku - skutočnú kráľovnú jesene. Nechtík so zlatými sedmokráskami bude krásnou výzdobou. Zároveň je vynikajúcou rastlinou na med. Červené „jedle“ kvetov Silvia budú ozdobené kvetinovou záhradou veľkoryso zdobenou slnečným žiarením s vlhkou pôdou.

Video„Nový spôsob pestovania nechtíka lekárskeho“

Informatívne video s novým spôsobom zasadenia nechtíka lekárskeho pre lepšie kvitnutie.