Funkcie a inštalácia skleníkových akordeónov od agrospanu

Výsadbou jarných sadeníc na otvorenom priestranstve sú záhradníci často nútení chrániť ju pred studeným vzduchom v noci a niekedy aj počas dňa. Aby sa nepretržite neovládalo s krycím materiálom, či už nebude nasledovať ochladzovanie alebo nie, bude pre tento účel ľahšie založiť aspoň jednu teplú miestnosť v oblasti. Preto bol vytvorený skleníkový „akordeón“, ktorý je ideálny na pestovanie zeleniny na začiatku alebo na konci leta, kde tento čas nie je príliš vhodný pre zeleninu milujúcu teplo.

Konštrukčné prvky

Skleník je rám vyrobený z polypropylénových oblúkov s pripevneným krycím materiálom „Agrospan 60“. Oblúky sú duté rúrky s priemerom 20 až 30 mm a hrúbkou steny 4 mm. Moderný polymérový materiál je pohodlnejšie používať v záhrade ako kov alebo drevo. Je to omnoho lacnejšie, ľahšie, navyše má množstvo výhod, ktoré umožňujú jeho dlhšie používanie bez obáv z ochrany. Takže polypropylén je absolútne ľahostajný k ultrafialovému žiareniu, kolísaniu teploty, účinkom chemikálií. Neelektrizuje sa, nehnije ani nekoroduje, nemá chuť ako hmyz a hlodavce. Skleník s polypropylénovým rámom sa môže používať najmenej 4 roky, bez ohľadu na jeho stav.

Skleník má rovnakú výšku a šírku - 1 m, ale jeho dĺžka môževyberte, čo potrebujete, môžu to byť 3 alebo 4 a možno 6 m. Oblúky sa nachádzajú vo vzdialenosti 1 m od seba.Krycí materiál, ktorým je najčastejšie „Agrospan 60“ (čísla udávajú hustotu 60 g na 1 meter štvorcový) alebo „BlueSvet“ s podobnými vlastnosťami, je netkaný materiál bielej farby.Prenáša slnečné svetlo a vodu, ale obmedzuje množstvo ultrafialových lúčov na ochranu rastlín pred spálením.Materiál je ľahký, odolný a elastický, ale dokáže chrániť rastliny pred dažďom alebo krupobitím.Podáva bez sťažností a sťažností najmenej 3 sezóny.Môže sa zašpiniť, potom sa musí umyť silným prúdom vody.

Výhody skleníka

Tento druh skleníka je malý a lacný (od 1 000 rubľov).Ľahko sa prepravuje, pretože pri montáži nezaberá veľa miesta a trochu váži.Môžete ho nainštalovať za pár hodín bez toho, aby ste prilákali odborníkov. Inštaláciu môže vykonať dokonca aj žena, hoci je lepšie to urobiť spolu.Demontáž nevyžaduje ani veľa času ani námahy.V prípade potreby je možné skleník premiestniť z jedného miesta na druhé.Na zimné skladovanie nie sú potrebné žiadne zvláštne podmienky - moderné polyméry sa hlodavcov nebojí, nemusia byť chránené pred vlhkosťou a svetlom.

Tento skleník inštalovaný v dache je schopný udržať mikroklímu, ktorú rastliny potrebujú. Používa sa nielen na zakorenenie sadeníc, veľa pestovateľov v ňom pestuje paradajky, baklažány alebo papriku, aby susedia mohli získavať ovocie.Chránizelenina z vetra, silný dážď, nemilosrdne páliace slnko, udržuje vlhkosť v zemi, to znamená, že znižuje množstvo polievania, v ktorom sú rastliny menej choré, a nie tak často napadnutí škodcami.Vďaka Agrospan 60 môže zelenina niesť ovocie až do neskorej jesene, pretože ich skleník dokáže chrániť pred jesennými mrazmi a dennými výkyvmi teplôt.

Agrospan (alebo BlueSvet) je pripevnený iba uprostred oblúkov, aby mohol byť zdvihnutý na vetranie z ktorejkoľvek strany.Zahrnuté sú špeciálne svorky, pomocou ktorých je upevnená v požadovanej polohe na oblúkoch.Pretože je materiál dokonale priepustný pre vodu, nie je potrebné ho kvôli zavlažovaniu zdvíhať, môžete ho zalievať zhora.

Ako zostaviť

Výrobcovia navrhujú nalepovať oblúky priamo do zeme do hĺbky 8 cm. Začínajú to robiť od extrémneho oblúka, potom namontujú aj zvyšok a odtlačia ich od seba k meraču.vzdialenosť.Keď je rám namontovaný, krycí materiál je vytiahnutý z koncov a strán, je pripevnený k zemi pomocou špeciálnych kolíkov vo vzdialenosti 50 - 70 cm, čo je celá inštalácia.O deň neskôr sa pôda zahreje a môžete začať s výsadbou.

Aby sa ľahšie prehĺbil oblúk, je lepšie najskôr vytvoriť otvor v hustej zemi pomocou kolíka (výstuže).Previsnutú handričku „Agrospan 60“ je možné pritiahnuť a pritlačiť k zemi pomocou kameňa alebo dodatočného kolíka.

Medzi jednomyseľne pozitívnymi hodnoteniami skleníka „Akordeón“ je len jeden bod, ku ktorému mnohízáhradníci venovať pozornosť - je to jeho stabilita.Zostavenie skleníka je ľahké bez spodného popruhu a základov, jednoducho prilepte k oblúku, ale tento dizajn bude stabilný iba na miestach spoľahlivo chránených pred vetrom.Svetlý skleník môže byť prevrátený silným nárazom vetra, potom rastliny budú trpieť.Aby sa predišlo takémuto zvratu udalostí, mnohým skúseným pestovateľom sa odporúča, aby ich lepšie posilnili.

Môžete použiť časti výstuže s dĺžkou 25 cm, ktoré sa vkladajú do dutých oblúkov 10 cm a 15 cm ide do zeme.Môžete si tiež vyrobiť drevený podstavec, bezpečne ho pripevniť k zemi a pripevniť k nemu samotný skleník.

Video „Inštalácia skleníka na poľnohospodárske vlákna“

Toto video demonštruje montáž a inštaláciu poľnohospodárskeho vlákna na záhradnom pozemku.