Ako si vybrať najlepší krtkový repeler

Keď sú pozemky dachy pokryté hromadami čerstvo vykopanej zeminy, je čas premýšľať o kúpe alebo vytvorení nástroja na zničenie krtkov. Tieto roztomilé zvieratá môžu spôsobiť veľa problémov. Ich orientácia v priestore vďaka orgánom sluchu a čuchu viedla výrobcov k tomu, aby vytvorili nástroje s ultrazvukovým a vibračným žiarením. Budeme hovoriť o populárnych typoch zjazvovačov, princípe ich činnosti, o tom, ako zvoliť ultrazvukový krtič, a ako vyrobiť zariadenie doma.

Čo to je

Malé zviera s hladkými šedými vlasmi a ostrými pazúrmi, ktoré sa živia dážďovkami a larvami hmyzu, vykopáva celé podzemné labyrinty v pôde. Krtek počas svojich aktivít podkopáva korene rastlín, ktoré mu bránia, potom zomrú. Ak skôr bolo potrebné chytiť zvieratá vlastnou rukou, potom teraz moderné strachy prichádzajú na pomoc letným obyvateľom. Takéto zariadenia boli vyvinuté na ochranu oblastí pred mólami, chvostami a inými malými hlodavcami, ktoré spôsobujú nenapraviteľné škody na zeleninových záhradách, záhradách a poliach.

Je prípustné inštalovať škvrny pod šírym nebom av prípade potreby aj tietorobiť v miestnosti. Pri výbere prvej možnosti je zariadenie umiestnené v nore, druhá je umiestnená smerom k zemi. Šarže môžu byť použité na farmách na chov hydiny a dobytka, v skladovacích zariadeniach, v priestoroch obchodov, kaviarní, sanatórií. Používajú sa tiež na ochranu suterénov a pivníc pred životne dôležitou činnosťou krtkov.

Druhy zjazvovačov

Princíp špeciálnych technických zariadení je založený na zvýšenej citlivosti hlodavcov a chvostov na vibračné vlny a hlasné zvuky. Zariadenia vytvárajú rôzne efekty, ktoré odstraňujú škodcov.

Medzi zariadeniami nazývanými mechanické, biologické a ultrazvukové. V mechanickom prevedení predpokladá prítomnosť excentra - mechanizmu vo forme disku, ktorý vytvára špeciálne vibrácie. Jeho stred je mierne posunutý vzhľadom na os hlavného hriadeľa, čo vytvára rezonanciu vedúcu k výskytu vibrácií. Prostriedky biologického typu distribuujú vôňu éterických olejov z látky, ktorá vstupuje do guličiek. Ultrazvukové prístroje pracujú na základe kmitov radiátora.

Podľa typu použitého zdroja energie existujú zariadenia na solárne batérie, na bežné batérie kombinované (môžu pracovať na solárnych aj jednoduchých). Solárne zariadenia nevyžadujú výmenu batérie, čo je veľmi výhodné. Na vrchole takéhoto zariadenia je solárny článok, ktorý akumuluje náboj energie.Vďaka tomu je zariadenie aktívne aj v noci. Účinnosť zariadení spočíva vo vytváraní zvukových vĺn, ktoré nie sú pre človeka počuteľné, ale vytvárajú bariéru proti mólom. Ultrazvukové vlny sa šíria v rozmedzí od 36 do 45 metrov.

Podrobnejšie zvážiť najlepšie modely repelentov. Vynikajúcim funkčným nástrojom je Tornado OZV 01. Vytvára zvukové vibrácie, ktoré sú pre krtkovcov a malých hlodavcov nepríjemné. Power Tornado OZV 01 pochádza z batérií. Oblasť dopadu je 1000 metrov štvorcových, rozsah optimálnych teplôt je od 0 do 50 stupňov. Tornado OZV 01 pracuje vo frekvencii 400 Hz. Po vylepšení modelu Tornado OZV 01 predstavili výrobcovia na trhu nového repelera - Tornado OZV 02. Princíp činnosti zariadenia Tornado OZV 02 je generovanie vibračných vĺn.

Výkyvy sa vyskytujú niekoľkokrát za minútu. Signály zariadenia Tornado OZV 02 trvajú až 40 sekúnd, rozsah vystavenia sa mólom je až 25 metrov. Rozsah modelu 02 závisí od stupňa vodivosti Zeme a terénu. Jedno zariadenie Tornado OZV 02 chráni pozemok až do 10 hektárov. Prístroj pracuje s modelom 02 so 4 batériami R20, ktoré vydržia 3 - 4 mesiace. Tornado OZV 02 účinne pôsobí proti mólom, Medvedoku, gophers, shrews, vole myšiam. Tornado OZV 02 sa ľahko používa, stane sa vaším spoľahlivým pomocníkom.

Repelátor Thunder-Pro má mechanický oscilátor vo forme vstavaného moduluvibračný motor. To zvyšuje dynamiku a zvyšuje účinnosť zariadenia Grom-Profi o viac ako 25%. Základom činnosti zariadenia Thunder Profi je zásada mechanického zosilnenia vibrácií, aby sa zvýšil polomer nárazu. Thunder-Pro funguje skvele proti mólom, hadom, potkanom, myšiam, chvostom. Výhody zariadenia Thunder Profi sú veľká plocha nárazu - až 1 500 metrov štvorcových, vstavaný generátor mechanických vibrácií - vibračný motor, ktorý zvyšuje účinnosť zdroja zvuku a vytvára škodlivé vibrácie pre škodcov.

Thunder-Profi prejavuje svoju činnosť bez ohľadu na počasie - zapečatené puzdro odpudzujúce vodu je vyrobené z odolného hliníka. Prístroj Thunder-Profi M sa skladá z hliníkovej tyče s dĺžkou 40 cm, krytu a špičky z plastu, napájaného zo 4 batérií. Sada je dostatočná na normálnu prevádzku Thunder Profi až šesť mesiacov.
Výrobok Detia sa vyrába vo vhodnej forme gúľ, ktoré by sa mali rovnomerne rozmiestniť po celej lokalite v miestach, kde pôsobia podzemní škodcovia. Spotreba detia sa pohybuje od 0, 3 kg na 90 metrov štvorcových. Pelety môžu byť napojené alebo čakať na dažďové počasie. Granule Detia sa postupne rozpúšťajú a vydávajú dráždivú mólovú vôňu.

Je to prírodný produkt vyrobený z ricínového oleja, kukuričných zŕn a mydla. Aby sa móly pohybovali určitým smerom, odporúča sa zaobchádzať s územím územia dôsledne, najprv pokrýva jednu tretinu. Ak spracúvate pozemok pomocouproti smeru pohybu konca a zalievaniu sa škodcovia po niekoľkých hodinách pohybujú daným smerom. Pelety môžete rozptýliť manuálne, použiť ručný rozmetávač alebo použiť tradičný rozmetávač a zapnete ho tak, aby bola minimálna spotreba produktu.

Video „Repson ultrazvukového hlodavca“

Ako si vybrať

Čo je krajšie kúpiť na ošetrenie vašich stránok od škodcov? Technické zariadenia by sa mali vyberať podľa týchto kritérií. Venujte pozornosť typu zariadenia na napájanie. Odpudzovač solárnej batérie by sa nemal získavať, ak vo vašej oblasti často prší alebo sú oblačno. Potom vyberte zariadenie, ktoré pracuje na bežných batériách. V takom prípade však bude potrebné ich vymeniť za 3 - 4 mesiace. Je dôležité zvoliť správny typ zariadenia. Ultrazvuková jednotka proti mólom, skrutkám a hlodavcom, ktorá pracuje na solárnych batériách, je lacnejšou možnosťou.

Keďže biologické pomôcky si vyžadujú pravidelnú výmenu hlavnej aktívnej zložky, mala by sa zvoliť technika so zameraním na oblasť nárazu.

Tieto parametre sa uvedú na obale po prečítaní, ktoré urobíte správne. Pri výbere zariadenia do frekvenčného rozsahu a schopnosti zariadenia vytvárať rôzne vibrácie je dôležité venovať pozornosť tak, aby im škodcovia nemali čas sa im prispôsobiť.

Ako si vytvoriť svoj vlastnýruky

Ak máte dostatok túžby a trpezlivosti, môžete skúsiť vyrobiť jednoduché zariadenie vlastnými rukami, podobné ako repeler. Vhodná nádoba, ktorá sa nasadí na kovovú tyč. Mal by byť inštalovaný na pozemku v miestach činnosti škodlivých obyvateľov podzemí. Zaujímavejšou možnosťou je dizajn, ktorý je vyrobený z plastových fliaš. Na mieste by mali byť nainštalované kovové tyče, z ktorých každá je umiestnená na fľaši z plastu.

Na vytvorenie hmatateľného zvukového efektu sa na stenách každej kópie vopred narezajú originálne čepele. Hluk na mieste sa bude reprodukovať, keď vietor fúka. Domáce zariadenia s cieľom minúť peniaze na nákup hotových zariadení vytvárajú mnohí horliví vlastníci pôdy. Čoskoro bude treba presvedčiť o ich slabej účinnosti v porovnaní s modernými ultrazvukovými, mechanickými a vibračnými jednotkami.

Video „Reprezentácia hlodavcov“

Ako si vybrať toto zariadenie - poučte sa z videa, ktoré ponúkame na pozeranie nižšie.