Krištáľové hnojivo je hodnotnou voľbou pre agrochemický priemysel

Hnojenie je neoddeliteľnou etapou správnej a vysokokvalitnej poľnohospodárskej technológie zeleniny a záhradných plodín, okrasných rastlín a ovocných stromov. Ich rozsah je dnes pomerne veľký, ale hlavné minimum bude stačiť na získanie dobrej úrody. Kryštalický je hnojivo úplne rozpustné vo vode, ktoré je schopné poskytnúť všetko, čo rastlina potrebuje na aktívny rast a plodenie bez toho, aby to narušilo kvalitu týchto produktov.

Opis

Kryštalín (malta) je úplne vhodný na usporiadanie ďalšieho na otvorenom a uzavretom teréne. Jeho zloženie je dusík, fosfor a draslík. Existuje niekoľko značiek tohto hnojiva, v ktorých je rozdielny obsah troch hlavných zložiek. Toto určuje jeho vhodnosť pre zeleninu, ovocné stromy alebo ozdobné kvety. Označenie hnojiva je označené farbou balenia. Malta neobsahuje chlór, vďaka čomu je jej použitie pre rastlinu úplne bezpečné. Výhody lieku:

 • primeraná výživa sadenice aj s obmedzeným priestorom na korene;
 • rýchly rast v dôsledku šokových dávok živín;
 • vysoká účinnosť pri aplikácii na listy;
 • je úplne rozpustný vo vode a rýchlo sa premiestňuje dorastlín;
 • komplex mikroelementov je vo forme chelátu.

Liek je aktívne absorbovaný ako koreňovým systémom, tak listovou ružicou. Najbežnejšie používané značky hnojív sú:

 • Stupeň A: 10% dusíka, 20% draslíka, 5% fosforu;
 • trieda A1: dusík 8%, draslík 28%, fosfor 3%;
 • Stupeň B: ​​18% dusíka, 18% draslíka, 0% fosforu;
 • stupeň B1: 16% dusíka, 16% draslíka, 0% fosforu.

Všetky značky sa môžu zmiešať a používať spolu s inými agrochemikáliami.

Video „Pokyny na výrobu hnojív“

Video pokyny na vytvorenie účinného vrchného obväzu.

Návod na použitie

Aplikačná dávka je určená typom kultúry a ročným obdobím. Na jar, keď je rastlina iba zakorenená a získava silu pre rast, je potrebné použiť roztok s vysokým obsahom dusíka.

S príchodom druhého letného mesiaca je potrebné prejsť na hnojivo s najnižším obsahom dusíka. Zelenina sa považuje za najcitlivejšiu na zavedenie látky. Hnojivo je možné aplikovať v tekutej aj suchej forme.

Ak hovoríme o zelenine v uzavretom teréne, za najprijateľnejšiu možnosť sa považuje zavedenie ďalších potravín zavlažovaním alebo sypaním. V závislosti od agrotechnických podmienok kultúry je koncentrácia roztoku 0,1 až 0,5%. Za optimálnu hodnotu sa považuje 0,2%, to znamená, že sa zriedi v množstve zriedenom do 1 vedra vody. Vrchné obväzy môžu byť použité preimplementáciou listovej výživy, pretože pri tejto aplikácii sú rastliny rýchlejšie obohatené o užitočné látky. Doplnková látka sa používa na kŕmenie zeleniny (paradajky, uhorky, paprika, baklažány, kapusta, zelenina), bobule (jahody, maliny, ríbezle, egreše, hrozno), ako aj ovocných stromov a izbových rastlín.

Dávkovanie a normy

Dávkovanie lieku na výživu koreňov najpopulárnejších kultúr:

 1. Pre paradajky, baklažány a korenie zriedené (10 - 15 g) zriedené v 10 litroch vody. Po dvoch týždňoch po výsadbe sa dávka zvýši na 25 g. Extra obliekanie koreňov zahŕňa použitie 25 gramov kryštalickej látky na 10 litrov vody počas plodenia. Pripravený roztok je potrebné postrekovať kultúru raz týždenne.
 2. Pre uhorky a cukinu - 10 - 15 g na 10 litrov vody. Výsledná látka hnojí rastlinu s výskytom 5 až 6 listov. Výživa listov je podobná.
 3. Na vrchnú úpravu koreňových plodín sa používa tento algoritmus: 10–15 g sa rozpustí v 10 litroch vody. Zalievanie sa vykonáva po 30 až 40 hodinách po výsadbe semien. Ak užijete veľkú koncentráciu (20 - 25 g), môžete počas kŕmenia koreňových plodín kŕmiť listami.
 4. V prípade komplexnej výživy ovocných stromov potom na 1 m2. Použije sa 10 litrov kvapaliny (30 - 35 g doplnkovej látky).Kríky sa kŕmia na 20 g vedro s vodou.

V dôsledku zavedenia komplexného vo vode rozpustného prostriedkudosahuje sa vysoká účinnosť rastu semenného materiálu.

Video „Znalecký posudok“

Stanovisko odborníka na rastliny týkajúce sa hnojív.