Hnojivo Fertika: návod na použitie a sortiment

Najčastejšie plodiny, ktoré rastú v našej záhrade, na záhrade alebo v okne, potrebujú ďalšie kŕmenie, aby sa vyvíjali, kvitli a rodili ovocie normálne. Komplexné minerálne hnojivo s názvom „Fertika“ je schopné uspokojiť svoje potreby v oblasti makro a mikroelementov.

Aký je to druh hnojiva

Hnojivo je viacfarebné granule alebo jemne kryštalický prášok, ktorý je ľahko rozpustný vo vode. Predáva sa v baleniach rôznych hmotností určených na spracovanie rôznych oblastí plantáží. Hmotnosť a odhadovaná plocha na použitie je uvedená na obale. Môžete si kúpiť tekuté hnojivo, ktoré sa riedi vodou do požadovanej konzistencie, nielenže kŕmia korene, ale tiež strieka zeleň.

Používanie „Fertik“ je veľmi jednoduché: pri hnojení pestovanej zeleniny sa rozpustí vo vode a zalie sa. Pri príprave pôdy sa granule jednoducho rozptýlia a zmiešajú so zemou v procese kopania. Pri výsadbe sadeníc hnojivo zmiešané s pôdou, umiestnené priamo pod koreňmi. Akákoľvek metóda je vhodná pre granule rozpustné vo vode, pokiaľ to tak nie jenechajte ležať na suchom podklade - nedostatok dažďovej vlhkosti by mal byť naplnený polievaním. Listový obväz rozpustený vo vode je ľahko absorbovaný koreňmi - rastlina dostáva potrebné makro a mikroelementy.

Úspech Fertiks“ sa vysvetľuje optimálnym pomerom živín.Všetky odrody tohto hnojiva obsahujú rôzne množstvo veľmi dôležitých látok vybraných podľa úloh a plodín.Všetky záhradné a záhradné rastliny potrebujú dusík, fosfor, draslík, horčík, síru, ale ich pomer je určený dobou rastu a potrebami každej plodiny.

Video „Ako pestovať paradajky pomocou vrchného dresingu“

Video hodnotenie nástroja Fertik pre paradajky.

Rozsah pôsobnosti

Spoločnosť Fertika vyrába hnojivá, ktoré môžu zlepšiť kvalitu a predĺžiť dobu kvitnutia všetkých jednoročných a viacročných rastlín kvitnutia.Používajú sa na kvety, ktoré rastú na otvorenom poli, a na izbové rastliny.Existujú doplnky, ktoré sú určené iba na zlepšenie životnosti ihličnatých plantáží, a také, ktoré robia trávnik luxusným.Špeciálne zloženie vybrané na zlepšenie úrody zemiakov.Najdôležitejšia zelenina v našej záhrade po jej aplikácii rastie lepšie, bolí to menej a korene s dlhodobým skladovaním nestrácajú svoje vlastnosti.

Na prípravu trvalých rastlín na zimu existuje osobitná odroda „Fertiki“.To všetko vďaka optimálnej kombinácii stopových prvkov a makronutrientov, ktoré rastliny v danom období potrebujú.použitieHnojivo poskytuje optimálnu výživu pre záhradné rastliny, záhradné plodiny a izbové rastliny.Môže byť úspešne použitý v záhrade, v skleníku, v kvetináči - hlavnou vecou je vybrať požadovanú odrodu, dodržať počet a načasovanie uvedenia.

Ktoré druhy sú

Druhy Fritty“ sa líšia nielen formourelease.Existujú samostatné prípravky určené pre určité rastliny.Na ihličnaté alebo citrusové plody, na trávu na trávnikoch, na kvety;tie, ktoré sa používajú na jar a v lete, tie, ktoré pripravujú rastlinu na zimu - výber je skvelý.Každé balenie uvádza dobu používania - čo je veľmi výhodné.

​​

Najobľúbenejšou a najznámejšou drogou je liek Universal 2.Toto granulované hnojivo, ktoré sa nazýva preto, že je vhodné pre takmer všetky záhradné a zeleninové plodiny, sa používa na jar av lete.„Universal 2“ neobsahuje chlór, neporušuje kyslú rovnováhu pôdy. Poskytuje dobrý rast a vysoký výnos záhradných plodín. Vozeň 2 pomáha pestovať okrasné a ihličnaté stromy.Prináša sa priamo do zeme, kde sa granule postupne rozpúšťajú, korene neustále absorbujú.

Lux

Jemne kryštalický prípravok Lux“ dokonale rozpustný vo vode,Používa sa na kŕmenie zeleniny, sadeníc, záhradných kvetov alebo vnútorných priestorov."Lux" zvyšuje tvorbu púčikov, predlžuje obdobie kvitnutia, zvyšuje jasnosť dekoratívnych kvetov.Taktiež sa zvyšujeúroda zeleniny.

1 čajová lyžička produktu „Lux“ sa zriedi 10 litrami vody, zalievajú sa izbové rastliny vždy, okrem zimy. V zime sa používa až po 3-4 zalievaní obyčajnou vodou. Týždenná skleníková zelenina a kvety sa napojia rovnakým roztokom a menej často na otvorenom teréne raz týždenne. Pre sadenice zeleniny 1 lyžička "Lux" zriedená 20 litrami vody, napojená týždenne.

„Kvet“

Ako už názov napovedá, táto „Fertika“ je určená na kŕmenie jednoročných, viacročných kvetov a cibuľovitých rastlín. Použitie tohto hnojiva pomáha vytvárať veľké kvetenstvo, predlžuje obdobie kvitnutia, zvyšuje farbu listov a kvetov. "Kvet" sa vyrába v granulách. Pri príprave miesta na výsadbu sú granule rozptýlené po zemi a potom vykopané. V prípade sadeníc sa granule zmiešajú s vlhkou pôdou (30 - 40 g je dosť na 1 meter štvorcový pôdy), ponechajú sa niekoľko dní.

Rastúce kvety sa kŕmia dvakrát, na tento účel sa granule starostlivo zavádzajú do blízkosti koreňov.

„Jeseň“

Fertika jeseň, ako „univerzálna 2“, je určená na kŕmenie všetkých rastlín. Tento granulovaný produkt zlepšuje úrodnosť pôdy. Zavádza sa do pôdy súčasne s prípravou lokality na výsadbu na jar alebo na jeseň.

„Ihličnatý“

Liečivo je dostupné vo forme granúl a kryštalického prášku rozpustného vo vode. Určené na pestovanie vždyzelených stromov. Používa sa pri pristávaní a potom prestimulovať rast.

„Pre zemiaky“

Toto hnojivo sa používa nielen pri príprave pôdy, ale priamo pri výsadbe. Každá jamka sa umiestni (nevyhnutne sa premieša so zemou) s hmotnosťou 15 - 20 g. Pri každom pestovaní sa odporúča dodatočne pridať 30–40 g na 1 meter štvorcový zemiakových plantáží. Ešte viac ako Universal 2, tento druh fertiki podporuje rast zemiakov a tvorbu hľúz.

Video „Všetky podrobnosti o hnojivách“

Informačné video o výrobe, použití a vlastnostiach hnojív.