Výber nožnice na elektrické kefy podľa všetkých pravidiel

Každé letné obyvateľstvo alebo amatérsky záhradník, ktorý na svojom pozemku pestuje stromy, kríky a kvety, vie, aké nepríjemné je, ale je potrebné ich prerezať a formovať rastliny.Na uľahčenie tejto úlohy a výrazne šetrenie drahocenného času pomôže rezačka na elektrické kefy.Zároveň budú všetky zelené výsadby jednoducho neodolateľné.Dnes sa na trhu so záhradným náradím objavilo veľké množstvo modelov, ktoré zabezpečujú efektívnu prácu v záhrade pre amatérov aj profesionálov.

Na čo sa používa

jeden z najuniverzálnejších nástrojov pre všetkých obyvateľov leta.Moderné elektrické krovinorezy sa používajú na starostlivosť o ovocné a bobuľové plantáže (stromy, kríky), na rezanie živých živých plotov, na čistenie plôch z húštiny a niektoré modely sú vhodné aj na starostlivosť o trávnik.

Medzi nesporné výhody tohto kameniva patria:

 1. odroda druhov.Krovinorezy sú vysoko špecializované a všestranné, ktoré dokážu bez problémov zvládnuť rozmanitú prácu pri starostlivosti o rôzne rastliny;
 2. výmena nožníc.Nie je to ľahkénahrádza ho a robí ho oveľa produktívnejším;
 3. pohodlie.Pri práci s krovinorezom nie je potrebné držať konáre, ktoré sú odrezané druhou rukou;
 4. výkon.Výkonné krovinorezy ľahko zvládnu tenké konáre a mladé stromy (do priemeru 30 mm).

Typy elektrického náradia

Elektrické krovinorezy sa delia na dva typy: sieť a batéria.Tieto modely sa medzi záhradníkmi stali obľúbenými kvôli ľahkej údržbe - nemusíte kupovať benzín, monitorovať prítomnosť oleja atď. Všetko, čo potrebujete, je zapojiť sa do zásuvky.Bnespornou výhodou je tiež šetrnosť k životnému prostrediu, relatívne nízka hmotnosť a primeraná cena.Vďaka ľahkosti elektrického strihača je veľmi manévrovateľná, dá sa držať na natiahnutých rukách, je vhodná aj pre ženy.

Aby ste si vybrali ten správny elektrický krovinorez, musíte vziať do úvahy celkovú veľkosť plota a jeho umiestnenie.Ak vzdialenosť od rastlín od zásuvky nepresahuje 30 metrov, môžete si bezpečne kúpiť sieťové nástroje, pretože štandardný kábel je 30 metrov.Ak je oblasť väčšia, môžete použiť predlžovací kábel, ale je to dosť nebezpečná možnosť: nástroj môže vypadnúť z rúk a preťať kábel;vysoká pravdepodobnosť zamotania sa do drôtov;v horúcom počasí sa oplatí prestať, aby sa motor ochladil, za mokra je práca úplne zakázaná.

Druhým typom záhradného elektrokauterátora je batéria.Nástroje tohto typu sú vybavené samostatnou batériou, ktorápred začatím práce je potrebné ju nabiť. Je výhodné pracovať s touto jednotkou, ak je málo zelených plotov a sú vo veľkej vzdialenosti od zásuviek. Uvedomte si však, že táto fréza nedokáže zvládnuť veľké konáre a nie je tiež vhodná na prácu vo veľkom meradle. Ak nie sú nože upchaté, batéria vydrží iba 40 minút. Niekedy je tento typ batérie dodávaný s dvoma batériami, čo je obrovské plus.

V tomto prípade môžete voľne pracovať bez prerušenia nabíjania na približne dve hodiny. Všimnite si, že čím väčší je stupeň znečistenia reznej časti, tým rýchlejšie sa batéria usadí. Aby nástroj vydržal čo najdlhšie, je potrebné po každom použití rezaciu časť vyčistiť a namazať tak, aby sa čepeľ nepoškodila hrdzou. Vezmite prosím na vedomie, že fréza na elektrický pohon akumulátora sa môže nabíjať, iba ak je batéria úplne vybitá.

Výkon elektromotora vám umožňuje efektívne pracovať s konármi s hrúbkou do dvoch centimetrov.

Video „Výber nožníc a krovinorezov“

Špecifikácie a vlastnosti

Pri výbere nožnice na elektrickú kefu by ste si mali dôkladne preštudovať vlastnosti jednotky a jasne pochopiť, na čo sa bude používať (druh výsadby, plocha, frekvencia používania). Kľúčové body, ktorým treba venovať pozornosť pri výbere elektrickej píl tejto triedy:

 1. sila. Produktivita nástroja priamo závisí od tohto ukazovateľa. Maximálna sadzba pre elektrostatické rezanieje 0,6 kW. Za najprijateľnejší pre prácu na amatérskom sodovodove dacha sa považuje výkon zariadenia do 0,5 kW;
 2. dĺžka čepele. Za najúčinnejšiu sa považuje veľkosť čepele 40 - 50 cm, pri práci so širokým zeleným plotom odborníci odporúčajú zastaviť elektrické spotrebiče predĺženou čepeľou. Tým sa výrazne skráti pracovný čas;
 3. materiál čepele. Skladá sa z 2 častí: spodná čepeľ je vyrobená z ocele; horná čepeľ - samoostriaci kov;
 4. 54. Frekvencia nožov. Kvalita práce závisí od tohto ukazovateľa. Čím vyššia je frekvencia zdvihov, tým je rez čistejší;
 5. typ čepele. Prideliť bilaterálne a jednostranné. Jednostranné nože sú ideálne pre začínajúcich záhradníkov a obojstranné sú vhodnejšie pre pokročilých používateľov (s pomocou môžete vystrihnúť originálne tvary a výrazne zrýchliť prácu ako celok);
 6. 56. druh pohybu lopatiek. Oba nože sa pohybujú (vzájomne rezajú) alebo jeden sa pohybuje a druhý je pevný (jednosmerný). Výhodnejšie sú jednotky prvého typu. Jednosmerné vibrácie silne zvyšujú nepohodlie pri používaní (ruky sú unavené viac);
 7. rukoväť. Je potrebné vziať do úvahy pohodlie a praktickosť tohto prvku - gumené podložky znížia úroveň sklzu a zvýšia kontrolu nad náradím.

Vyberte zariadenie správne

Ak chcete nájsť najlepšiu voľbu pre elektrické frézy, zvážte všetky vyššie uvedené vlastnosti avlastnosti tohto spotrebiča. Tu je dôležitá nielen sila jednotky, ale aj dĺžka rezaných nožov dokonale zvládne rezanie zelených plotov, a krátke nože pomôžu každej korunke dať najzložitejšie a neobvyklé tvary.

Pri kúpe frézy na elektrickú kefu nezabudnite venovať osobitnú pozornosť prítomnosti bezpečnostných systémov. Jednotka musí byť vybavená ochranou proti náhodnému spusteniu a tlačidlom núdzového vypnutia. Plusom bude tiež štít, ktorý môže chrániť v prípade náhodného odrazu rezača kefy.

Video „Ako funguje elektrický krovinorez“

Aby ste pochopili, ako toto zariadenie funguje, odporúčame vám pozrieť si nižšie uvedené video. Podrobne popisuje princíp činnosti elektrickej frézy.