Svetlý zástupca lezúcich ruží - Santana

Lezecká ruža je podobná popínavej popínavej rastline, ktorá vie, rastie a poteší oko mimoriadnou krásou. Odrody lezúcich ruží, je ich veľké množstvo. Líšia sa tvarom, veľkosťou, farbou, obdobím a počtom kvetov. Svetlým a mimoriadne krásnym predstaviteľom takejto ruže je santana.

Opis

Santana je najlepšia odroda, ktorá má luxusné veľké kvety. Ich priemer môže dosiahnuť asi 10 centimetrov. Listy v tejto odrode sú silné, brilantné. Kvitne niekoľkokrát a má niekoľko funkcií:

  • Majú bohatú, hlbokú, „šťavnatú“ tmavo červenú farbu.
  • Okvetné lístky sú zamatovo hebké a veľmi jemné na dotyk.
  • Počas kvitnutia sú všetky vetvy pokryté kvetmi a tento proces trvá dlho.
  • Kvety sa kazia vplyvom vonkajších klimatických faktorov (trblietajú sa na slnku a pripomínajú šumivé diamanty, po daždi sa ich farba len zlepšuje a lístky sa narovnávajú a sú ešte atraktívnejšie).
  • Maximálna výška kríka je 3 metre.
  • Vďaka silným pobočkám nepotrebuje ďalšiu podporu alebo podporu.
  • Rosa Santana lezie, je veľmi odolná voči rôznym chorobám a škodcom. Znáša chlad, ale je lepšie rásťju v teplých oblastiach. Má nádhernú vôňu, ktorú cítite, len sa blížite ku kríku.
  • Táto odroda vyzerá nádherne na kontrastnom alebo svetlom pozadí.
  • Kvety nerastú jeden po druhom, ale zbierajú sa po troch štetcoch. Ruža pokrýva celý krík rovnomerne, nestáva sa, že na jednej strane je viac kvetov a na druhej strane takmer nie.

Video „Popis“

Z videa sa dozviete, ako vyzerá ruža Santany.

Charakteristika odrody

Pokiaľ ide o odrodu Santana, treba poznamenať, že výber umiestnenia je veľmi dôležitý. Tento ker má rada dobre vetranú plochu, ale bez stálych ťahov. Potrebuje teplé a slnečné miesto. Najlepšia voľba - je južná strana na kopci.

Ak sa miesto pristátia vyberie správne, ker kvitne budúci rok a bude skvelou ozdobou krajinného dizajnu.Lezecká ruža nevyžaduje veľkú plochu, stačí plocha 50 cm x 50 cm. Najdôležitejšou vecou pred výsadbou je pripraviť otvor vopred. Je potrebné ju vykopať, naliať do nej kbelík na hnoj a naliať na ňu vodu.

Po výsadbe si ruža vyžaduje určitú starostlivosť av nasledujúcich rokoch rastie celkom nezávisle, bez veľkého množstva času a úsilia.

Starostlivosť a prerezávanie

Pri starostlivosti o tento druh ruže by sa malo postupovať podľa niekoľkých jednoduchých pravidiel, aby ruža rastla zdravo, krásne a dlho potešila svojho majiteľa v záhrade.

Zavlažujte rastlinu,zvyčajne raz týždenne. Ak je horúce počasie bez zrážok, zalievanie sa vykonáva častejšie.

Proces kŕmenia sa uskutočňuje v niekoľkých etapách a podľa osobitnej schémy. Hnoj, ktorý sa umiestnil do diery pred výsadbou, bude rastlinou kŕmený ďalšie dva roky. Ale okrem toho potrebuje Santana doplnkovú výživu, najlepšie so hnojivami s rašelinovým dusíkom. Môžete použiť štandardné zmesi, ktoré sú vhodné pre kvitnúce rastliny.

Ak je rastlina v pokoji, nemusí sa hnojiť, ale počas vegetačného obdobia sa vykonáva približne päť obväzov.

Dôležitým krokom v riadnej starostlivosti o ružu Santana je prerezávanie. Musí sa vykonať v určitom čase a musí zodpovedať špeciálnej technike.

Strihané tak, že krík je dekoratívny a má krásny tvar, dobre rastie a kvitne husto. Tento proces tiež pomáha predchádzať chorobám a udržuje dokonalý vzhľad ruže. Ak nechcete prerezávať, vinič bude rásť chaoticky, beztvaro a bude vyzerať skôr ako neporiadok a podrast ako ker, ktorý zdobí záhradu. Dávať správny tvar prerezávania sa vykonáva asymetricky a na zakrivených vetvách.

Aby sa krík mierne riedil, odrežte mladé výhonky. Opustiť minuloročné pobočky. Na nové a mladé kvety sa neobjaví. Jemne odstránia hranu, na ktorej nie sú púčiky.

Zatiaľ čo odroda Santana kvitne niekoľkokrát do roka, výhonky sa odstránia v štvrtom roku, pretože o tri roky neskôrna vetvách kvety už uschnú.

Ročné výhonky sa ponechávajú, ale nie viac ako 7 kusov.

Orezávanie je možné vykonať pred hibernáciou. Aby ker prežil studenú sezónu dobre, odstránia sa z neho najdlhšie výhonky. Takýto postup sa nevyhnutne vykonáva dobre brúseným nožom s dezinfikovanou oceľou. Rez sa musí ošetriť špeciálnou viskóznou látkou, ktorá nie je rozpustná vo vode a je určená na ošetrenie „rán“.

S cieľom pestovať ružu si Santana nevyžaduje veľa úsilia, energie a času, ale krásnosť tohto kríka je z estetického hľadiska. Vytvorenie luxusnej kvetinovej záhrady je ľahké vlastnými rukami.

Video „Rastie“

Z videa sa dozviete, ako pestovať ruže.