Čo odlišuje hybridnú čajovú ružu Luxor: opis a poľnohospodárska technológia

Elegantná dvojfarebná ruža Luxor je veľmi obľúbená v oblasti krajinného dizajnu a floristiky. Jedinečné sfarbenie pukov dodáva kyticiam slávnostný vzhľad, a preto sa často vytvárajú na významné udalosti a sviatky. Hoci je hybrid navrhnutý na kosenie, veľa milovníkov ruží ho pestuje na záhrade, pretože rastlina je dobre prispôsobená rôznym klimatickým podmienkam.

História

Neustále sa meniace trendy v modernej floristike nútia chovateľov vytvárať jedinečné a nezvyčajné hybridy ruží. Výsledkom produktívnej šľachtiteľskej práce v roku 2006 v Holandsku bola odroda Luxor (Luxor alebo Luxor). Ďalší názov sa nachádza v katalógoch - Ruiy5991. Autorom vývoja a vlastníkom patentu je holandská spoločnosť De Ruiter Innovations BV. Hybrid je dobre prispôsobený pre rôzne klimatické zóny, môže sa pestovať v skleníkoch a na otvorenom priestranstve.

V roku 2006 sa odroda ruží Luxor objavila v Holandsku

Opis a fotografia ruží Luxor

.

Hybridná čajová ružanápadný vo svojej dekoratívnej a farebnej palete. Hlavnou výhodou odrody je mimoriadne zafarbenie dvojfarebného dvojfarebného zafarbenia.Sametové okvetné lístky ruží sú natreté bohatou bledo-červenou farbou, na vonkajšej strane svetlo béžové, takmer biele. Pôvabné ohyby okolo okrajov vytvárajú kontrast a dodávajú pupenu osobitnú slávnosť.Samotná kvetina je hustá, pohárikovitá, pomerne veľká, má priemer 5 až 6 cm a výšku asi 10 cm.

Ružové kríky sú kompaktné, výška v otvorenom poli dosahuje 1-1,2 m. Výhonky sú silné, mierne pichľavé na dne, prakticky neexistujú stonky s púčikmi.Listy sú lesklé, zelené na povrchu a načervenalé na dne.Rastlina má vysokú odolnosť proti vlhkosti, opakujúcim sa mrazom, čiernym škvrnám a múčnatke.

Kvitnutie ruží sa vyskytuje v dvoch vlnách - prvýkrát od júna do júla a potom znova od augusta do septembra.Púčiky sa pomaly otvárajú a zostávajú v tomto stave dlhý čas, preto je Bush takmer po celú sezónu voniaci ako jemná vôňa.Kríky hojne kvitnú - v priemyselnom meradle je priemerná produktivita za sezónu 90 - 110 púčikov s 1 m².

Hustá kvetina, pohár, dosť veľký

Výhody a nevýhody odrody

Túto ružu opustia takmer všetci záhradníci a spotrebitelia.iba pozitívna spätná väzba.

Medzi početné výhody patrí:
 • výrazný vonkajší opis pukov;
 • ​​
 • ľahká, nenápadná vôňa;
 • malé množstvo tŕňov;
 • Rôzne použitie: floristika, krajinársky dizajn;
 • dlhé skladovanie pri rezaní a dobrá prepravovateľnosť;
 • 53) odolnosť proti poveternostným podmienkam, škodcom a závažným chorobám.
Drobné mzdy sú zanedbateľné, je však potrebné uviesť, že:
  58) dopyt po osvetlení;
 • Vonná ruža sa zdá byť pre mnohých príliš svetlá.

Video „Hybrid Tea Rose“

Toto video popisuje hlavné ozdobné a kvalitatívne vlastnosti odrody.

Rysy agrotechniky vzrástli Luxor

Hybrid bol vyšľachtený komplexným šľachtením, takže pri pestovaní v záhradných podmienkach s ním môžu existovať problémy. Po prvé, sadenice sa prispôsobujú novému prostrediu po dlhú dobu, takže je normálne, ak v prvom roku kvitnúce kvitnú. Po druhé, na úplné kvitnutie ruže potrebuje intenzívnu starostlivosť, ako aj správne umiestnenie na mieste.

Podmienky pestovania

Miesto výsadby ruží by sa malo vyberať starostlivo. Malo by byť dobre osvetlené, ale vylúčiť priame lúče z dosahu rastlín. Ideálne pre časť pri stene, chránené pred vetrom a prievanom, kde slnko svieti hojne až do poludnia a potom je nahradené svetlým tieňom.

Pôda musí byť úrodná a priedušná s hladinou pH 5, 5-7. Vhodný substrát sa môže zbierať z 2 častí zemského a riečneho piesku, pričom sa pridajú 3 diely humusu a 1 diel rašeliny. Ruže sú vysadené v hĺbkach 0, 5 m, na dne je umiestnená vrstva drenáže. Optimálna vzdialenosť medzi puzdrami - najmenej 1m.

Pestovanie a zásadité pôdy nie sú vhodné na pestovanie tejto odrody, kríky na nich trpia chlorózou.

Spôsoby vykládky

74. Výsadba sadeníc vykonávaná na jar pred zlomením púčikov. Na juhu to môže byť koniec apríla, v prostrednom pruhu a chladnejších oblastiach - začiatok mája. V závislosti od klimatických podmienok je možné pestovať ruže dvoma spôsobmi:
 1. Suchá metóda sa používa vo vlhkom podnebí. Sadenice sa umiestnia do stredu otvoru, korene sa narovnajú, jemne sa pokryjú zemou a potom sa hojne zalievajú.
 2. Vlhká metóda je vhodná pre suché a horúce podnebie. Voda sa naleje do jamy vopred a keď sa vstrebáva, sadenice sa spustia do jamy a pokryjú suchou zeminou. Táto metóda vám umožňuje udržať vlhkosť dlhšie a je najvhodnejšia pre čajové ruže.

Úspešnosť zakorenenia sadenice do značnej miery závisí od stavu koreňového systému, a preto pred výsadbou odstráňte všetky poškodené úlomky a vydržte korene vo vode po dobu najmenej 6 hodín.

Sadenice s uzavretým koreňovým systémom zlepšujú korene

Jemnosti starostlivosti

V horúcom počasí sú kríky napojené 2 až 3-krát týždenne, zvyšok času - asi 1-krát týždenne. Doplnky sa vyrábajú niekoľkokrát:

  85) jarné dusíkaté hnojivo;
 • počas tvorby púčikov - minerálnych komplexov so stopovými prvkami;
 • na konci sezóny - draslík a fosfor;
 • Pred každou vlnou kvitnúcich kríkov sa odporúča zaliať humátom sodným.

Orezávanie sa vykonáva na jar, doPrebudenie obličiek a jeseň. V septembri sú rezané všetky nekvitnúce výhonky. Na jar sa odstránia poškodené konáre a produktívne výhonky sa skrátia o 4 až 5 pukov. Počas sezóny by mali byť vyblednuté púčiky pravidelne rezané.

Na zimu sú pokryté iba korene ruží. Aby to dosiahli, rozliali zem, zmiešali sa s humusom alebo rašelinou do výšky 15 - 20 cm, potom položili vrstvu lístia alebo lapníka. V chladných oblastiach sa navyše používa netkaná textília. V rovnakom období môžu byť dospelé kríky presadené na nové miesto.

Usporiadanie rámových štruktúr na ochranu ruží na zimu

Nebezpečné choroby a škodcovia

Odolnosť ruže voči chorobám a iným vonkajším faktorom je vysoká, takže všetko, čo potrebuje pre dobré kvitnutie, je správna poľnohospodárska technika. Pre prevenciu ruží je možné nastriekať v jarnej zmesi Bordeaux.

Polievanie kríkov odvarením rebríčka niekoľkokrát počas sezóny zabráni výskytu škodcov.
Rada autora

Prípady použitia ruží Luxor

Hlavným využitím ruží je tvorba floristických kompozícií a kytíc pri príležitosti pamätných dátumov, výročia, svadby. V rámci malých kvetov svetlých odtieňov vyzerajú svetlé púčiky romanticky a zároveň slávnostne. Tento buket je vhodný na akúkoľvek dovolenku, vhodný pre mužov aj ženy rôzneho veku.

Tieto ruže, ktoré sa vysádzajú na mieste, vytvárajú jasný prízvuk a upozorňujú na určitú oblasť. Najlepšie sa vysádzajú na významných miestach - ďalejpopredia kvetinových záhonov, pri dome, pozdĺž chodníkov, v strede kvetinových záhonov. Stojí za zmienku, že dvojfarebné puky sú samy osebe veľkolepé, takže kríky môžu byť vysadené osobitne. Pri skupinových výsadbách sa ruže môžu doplniť kvetmi, ktoré sú menšie a svetlejšie.

Pestovanie na shtambe
Kvetinový záhon
Použitie v floristike

Kvetinárske recenzie

„Mám rád túto ružu. Veľkolepé zamatové puky kvitnú takmer celé leto a neochorejú. Hlavná vec je zasadiť na slnečnom mieste a potom v tieni sú púčiky malé. “

Eugene, Kaluga

„Táto krása na mňa rástla 4 roky a vlani na jar som nevyšiel zo zimy. Možno som to otvoril neskoro. Vo všeobecnosti je škoda, že zasadím nové kríky. “

Ekaterina Savelyevna, moskevský región

Luxor je univerzálny hybrid, ktorý sa môže pestovať v rôznych klimatických podmienkach. Vysadené na pozemku, bude zdobiť záhradu celé leto a naplňte ju aróma. Ak je to potrebné, ruže sa môžu pestovať na rezanie, pretože dopyt spotrebiteľov po nej je obrovský.