Rosa Dolce Vita: jemné kúzlo

Rosa Dolce Vita - čajový hybrid chovaný v zahraničí.Kultúra však rastie a mnoho domácich záhradkárov.Kvet tejto ruže je dvojfarebný.Z tohto dôvodu sa rastlina bežne používa na zdobenie slávnostných priestorov a sprevádza rôzne oslavy.

Opis odrody

Rose-hybrid Dolce Vita nie je.iné ako ich príbuzní.Charakteristika kultúry naznačuje, že môže stáť vo váze veľmi dlho bez toho, aby stratila svoju krásu, sviežosť a chuť.Po prvýkrát sa odroda objavila v Holandsku, kde sa chovala asi pred 15 rokmi.Jeho ruže sú veľké, ich okvetné lístky majú krémovú farbu, ktorá je krásne a jemne orámovaná ružovým okrajom.

Púčik je podobne ako iné rastliny tvarovaný ako pohár s priemerom približne 0,1 metra.Kvetina sa skladá z 38 lístkov, froté na dotyk.

Otvorenie púčika trvá dlho, pretože je z veľkej časti otvorený iba z polovice.V strede pupene sa niekedy stáva fialová farba.Zvláštnosťou, pre ktorú je rastlina ľahko odlíšiteľná od podobných rastlín, je prítomnosť okvetného lístka s dvoma hlavami na spodnej časti kvetu.

Často ruže rastú samy, ale stáva sa tiež, že sa zhromažďujú v „kvetenstvo“.Hybridné kvety aktívne asvetlé: v tomto období môžete obdivovať spektrum oranžovo-ružových farieb. Okvetné lístky dna obvykle ružové. Listy sú tmavé, lesklé vzhľadom a na dotyk.

Vôň kvetín možno charakterizovať ako pokojnú, jemnú a sladkú. Plne otvorené puky vonia intenzívnejšie, najmä večer a v chlade. Výška puzdra je malá: dosahuje 1,2 - 1,5 metra.

Video „Popis a charakteristiky odrody“

Z prezentovaného videa sa dozviete viac o charakteristikách tejto odrody.

Charakteristiky pestovania

Nie je možné pestovať krásnu kvetinu bez dodržiavania pravidiel jej výsadby a náležitej starostlivosti. Iba implementácia správnych opatrení na podporu rastu a rozvoja kultúry vo všetkých fázach jej rozvoja zaistí dlhé kvitnutie rastliny.

Keď sa teda rozhodnete pestovať ružicu Dolce Vita, potrebujete:

 1. Na výber správneho miesta na vykládku: miesto by malo byť pred večerou dobre osvetlené slnkom.
 2. Zozbierané sadenice určené na pestovanie: musia byť neporušené, bez viditeľného poškodenia a utrpenia.
 3. Pred výsadbou do pôdy orežte korene sadenice na živé tkanivo a vložte do slabého roztoku mangánu na dezinfekciu.
 4. Rastlinu ruže na trvalý pobyt najskôr od mája do júna.
 5. Jamka, v ktorej sa má rastlina vysadiť, by sa mala naplniť zmesou zeminy, hrubého piesku a organických látok (hnoj, rašelina alebo humus).
 6. Zalievanie je potrebné občas, ale v dostatočnom množstve. Zároveň by voda nemala byť studená. Lepší postupstráviť večer alebo ráno, a nie uprostred dňa rýchlosťou vedra vody na kríži.
 7. Vyhnite sa hnojeniu v prvom roku kultivácie.Koniec koncov, všetky potrebné látky, ktoré dostala z oplodnenej diery počas výsadby.
 8. Od druhého roku kultivácie ho kŕmte dusíkom, ktorý stimuluje rast jednotlivcov a tvorbu zelenej hmoty kríkov.
 9. V lete a na jeseň opeľujte kríky komplexnými obväzmi draslíkom a fosforom, čo zvýši odolnosť rastlín voči chladnému počasiu.
 10. V prvom roku života odrežte výhonky a nechajte na nich 4 až 6 pukov.
 11. Počas prípravy na jeseň by sa zelené časti kvetov mali skrátiť na 0,3 - 0,4 metra.
 12. Po zistení chladného počasia sa oplatí poskytnúť kríkom zimu úkryt.Laptnik a netkaný materiál (napríklad Lutrasil) sú na tento účel perfektné.

Kombinácia s inými rastlinami

Hybridy čajovej ruže sú dosť obľúbené doma iv zahraničí.Dolce Vita dokonale susedí s ružami Davida Austina.Dolce Vita je tiež dobre kombinovaný s kvetmi plamienok pastelových odtieňov.Hybrid vyzerá dobre na pozadí kríkov s krásnym ovocím.Je pravda, že takéto osoby by sa mali nachádzať vo vzdialenosti najmenej meter od ruží.

Dodržiavanie pravidiel a odporúčaní týkajúcich sa organizácie riadnej poľnohospodárskej technológie, ako aj zohľadnenie všetkých osobitných aspektov hybridu vám umožnia pestovať dlhodobo a aktívne prosperujúceho jednotlivca.Takáto kvetina skutočne ozdobí vašu chalupu alebo statok a bude dlho príjemná pre oko.

Starostlivosť

Starostlivosť o ružicu Dolce Vita je takmer rovnaká ako starostlivosť o ostatné čajové hybridy.Pozostáva zalievaním, hnojením, prerezávaním a ochranou kríkov na zimu.

Polievanie plodín by sa malo vykonávať iba teplou vodou (lepšou a vyrovnanejšou) ráno alebo večer.Počas dňa sa z dôvodu slnečného žiarenia stane voda „šošovkou“ a vyvolá popáleniny rastlinných orgánov.

Kŕmenie je tiež štandardné.Začínajú v druhom roku života (v prvom roku má rastlina dostatok živín získaných z jamy počas výsadby).Najprv sa zavedie dusík, ktorý stimuluje rast zelenej hmoty kríka.Po - fosfor a draslík, ktorý prispieva k rozvoju a tvorbe kvetín.

Strihané ruže prichádzajú v dvoch formách: určené na vytvorenie kríka a prípravu na zimu.Pre vytvorenie kríka počet výhonkov, ktoré by mali zostať, si vyberiete sami.Pokiaľ ide o jesenné prerezávanie, musíte najprv odrezať púčiky a listy.Ďalej musíte odstrániť všetky „extra“, to znamená, čo vyvoláva zhusťovanie.Iba tak bude možné jednotlivcov zahriať na zimu.

Zahrievanie sa vykonáva na ochranu rastlín pred mrazom.Vyrezané puzdro sa dá ľahko zabaliť.Typicky na tento účel používajú lapnik, suché listy a trávu, ktoré sú potom pokryté špeciálnym záhradným netkaným materiálom.

Hybrid čajovej ruže Dolce Vita je dnes veľmi populárny.Pestovaťna vytváranie kytíc a dekorácií vlastnej záhrady alebo osobných pozemkov. Vyplýva to zo skutočnosti, že aj rezaný kvet si dlho udržuje krásu a príjemnú vôňu.

Video „Výsadba a starostlivosť“

Z videa sa dozviete, ako správne pestovať a ošetrovať ruže.