Ako vyzerá kostra a v ktorých prípadoch?

Medzi liečivými rastlinami, ktoré prispievajú k regenerácii tkanív, je kostrovitá tráva obzvlášť výrazná, všeobecne známa ako larkstail. Počas vojen a epidémií sa tráva používala na hojenie rán a na rýchle hojenie zlomenín. Ako vyzerá táto tráva, kde rastie a ako ju správne používať, aby ste nepoškodili zdravie - čítajte ďalej.

Opis a distribúcia

Zhivokost sa častejšie vyskytuje v teplom a vlhkom podnebí, napríklad na Kryme alebo na Kaukaze. Nachádza sa v stredných regiónoch Ruska a Sibír. Na svete je asi 25 druhov kostry, z ktorých 17 rastie v Rusku.

Keďže rastlina potrebuje veľa vlhkosti, nachádza sa pozdĺž brehov rieky, v priekopách a roklinách, záplavových lúkach. Môže sa objaviť na okraji lesa. Aby ste nestrácali čas hľadaním, môžete ho pestovať vo vlastnej záhrade. Charakteristickou črtou rastliny je vôňa uhoriek, ktorá je emitovaná listami rozdrvenými v rukách.

Liečivo z kostravy rastie v stredných regiónoch Ruska a Sibír

Rastlina má rozvetvený stonok do výšky 1 m, dlhé, do 15 cm, listy tmavozelenej farby. Na konci vetiev v máji a júni kvitnú malé modré zvony, zhromaždené v strapcoch, ktoré nakoniec zmenia farbu na fialovú. Semená vo forme čiernych orechov do dĺžky 5 mm dozrievajú od júla do septembra. Rastlina je množená osivom alebo koreňovým delením.

Chemické zloženie

Najcennejšie látky, ktoré tvoria rastlinu:

 • rastlinný hlien;
 • organické kyseliny;
 • taníny;
 • pyrrolizidínové alkaloidy;
 • Zlúčenina alantoínového dusíka (0,8% v koreňoch).

Allantoín, ktorý je súčasťou kostry, je adstringentný a anestetikum na vonkajšie použitie.

Video „Užitočné vlastnosti kostice“

Toto video popisuje hlavné prospešné a liečivé vlastnosti rastliny.

Liečebné a prospešné vlastnosti

Byliny sú už dlho známe. Zvlášť cenený koreň rastlín, ktorý sa zhromažďuje po ukončení kvitnutia. Výrobky vyrobené zo života sa používajú na boj proti týmto problémom:

  57) rany;
 • zlomeniny;
 • choroba obličiek;
 • bronchitída, kašeľ;
 • pľúcna tuberkulóza;
 • gastrointestinálny zápal;
 • hnačka;
 • metabolické poruchy.

Ako externý činiteľ sa používa v prípade nasledujúcich patológií:

 • stomatitída;
 • hnisavá vyrážka;
 • trhliny kože;
 • trofický vred;
 • dislokovaný;
 • flebitída;
 • bolesť kĺbov.

Infúzie vyrobené zo vzdušných častí rastliny pomáhajú zbaviť sa krvácania, hemoptýzy a chronických pľúcnych ochorení.Toto je jedinečný nástroj, ktorý vám umožní rýchlo obnoviť zlomeniny kostí a hojiť rany.Larkspur počas vojny veľmi zachránil ľudí.

Užitočné a liečivé vlastnosti rastliny

Ako pestovať a pestovať rastliny so živočíšnou výrobou v vidieckom dome

Živočíšna výroba môže rásť na pozemku alebo vzáhrada.Pri zalievaní a kŕmení táto rastlina začne zlepšovať stav pôdy, pretože obsahuje menej dusíka ako lucerna.Kostival rastie na akejkoľvek pôde, ale nepáči sa mu ťažké a kyslé pôdy.Polievanie by malo byť mierne.Najprv, až kým rastlina nebude rásť, je dôležité burinu buriny.Vo všeobecnosti nie je potrebná osobitná starostlivosť.

Ak sa chystáte na svojom pozemku zasadiť kostihojovú kosti, vyberte pre ňu penumbra, napríklad oblasť pri plote.
Rada autora

Rastlina sa môže množiť osivom zberom do lesa.Je to však ťažké urobiť, pretože nedochádza k dospievaniu a rýchlo sa rúcajú.Je ľahšie kúpiť sadivový materiál alebo kopať rastlinu a presadiť ju do vašej záhrady.

Pri výsadbe larvy by sa mali dodržiavať tieto odporúčania:

 1. Je lepšie zasiať semená pred zimou.Pristátie na jar poskytuje zriedkavé vstupy.
 2. Vzhľadom na veľkú veľkosť rastliny musí byť vzdialenosť riadkov najmenej 60 cm.
 3. Prikryte zimu a chráňte pred mrazom.
 4. Nadzemná časť by sa mala pravidelne kosiť, keďže rastlina rastie a môže zaberať veľkú plochu pôdy.

Zber, zber a skladovanie surovín

Najcennejší alantoín sa hromadí v koreňoch kostnej kosti blízko chladu.Zhromažďuje sa koncom jesene alebo skoro na jar, keď sa sneh roztopí.Koreň kopať, umyť a trochu uschnúť.Potom sa nakrája na kúsky a suší sa pri teplote nie vyššej ako 40 ° C.Sušený koreň môžete skladovať v taškách vyrobených z látky, lepenky alebo drevených debien po dobu 3 rokov.Listy zozbierané iba počas kvitnutia.

Zber a ťažba surovín sa vykonáva na jar alebo na jeseň

Využívanie obrábania zoo v ľudovom liečiteľstve

Kvôli bohatému chemickému zloženiu sa kostra obyčajná často používa.v tradičnej medicíne.Tu je niekoľko receptov.

Listová infúzia

Používa sa na modriny na odstránenie bolesti.Na prípravu 2 lyžíc.l.čerstvé listy alebo 1 polievková lyžica.l.sušené naliať 1 polievková lyžica.vriacou vodou a nechajte ju uvariť po dobu 20 minút.Hotová infúzia je filtrovaná, navlhčená obväzom alebo vložkou z jednoduchej textílie (výhodne ľan) a robí obklady.

Kostival je zle znášaná rastlina, preto by ste pri práci so surovinami mali striktne dodržiavať dávkovanie a postupovať opatrne.

Infúzia koreňov

Korene kostnej kosti sa nazývajú katalyzátorom metabolizmu vápnika pre svoju schopnosť zlepšovať proces absorpcie vápnika v tele.Na prípravu infúzie by mala byť 1 polievková lyžica.l.drvené korene trvajú na 1 polievkovej lyžici. vriaca voda 45 min. Výsledné namáhanie nástroja. Užívajte liek na 1/3 šálky trikrát denne pred jedlom. Pripravený liek je možné aplikovať navonok.

Tinktúra koreňa

Polovica pohára jemne nasekaných čerstvých koreňov nalejte 0,5 litra vodky. Trvajte na tmavom mieste po dobu 10 dní a potom namáhajte. Vezmite 20-30 kvapiek nie viac ako 5 krát denne, zriedených vodou.

vývar z listov a koreňov

Na 0,5 l vody odoberte 1 polievkovú lyžicu. l. suché suroviny. Varte 5 minút a potom trvajte 1 hodinu. Odvar sa používa interne aj na pleťové vody, obklady a oplachovanie vlasov s vypadávaním vlasov.

Koreňová masť

Pripojte 1 časť koreňov a 4 časti Smalcea. Polievajte na parnom kúpeli pol hodiny. Kmeň, kým zmes nezmrazí. Uchovávajte v chladničke.

Masť pre dobytok
Tinktúra na alkohole
Odvar z kostry

Nežiaduce účinky a kontraindikácie na použitie

Rastlina sa nemôže používať pre tehotné ženy, deti a osoby s hypertenziou. Zivokost je schopný spôsobiť čiastočnú ochrnutie, takže s ním musíte pracovať opatrne a užívať ho podľa predpisu lekára v špecifikovanej dávke.

Kostival lieči mnoho chorôb vnútorných orgánov, najviac sa však oceňuje tým, že prispieva k rýchlemu hojeniu zlomenín a hojeniu rán. Lekárne predávajú hotové masti na väzivo a kĺby s výťažkom z tejto liečivej rastliny.