Výber elektrickej kosačky na trávu: rebríček najlepších modelov

Majitelia súkromných domov a prímestských oblastí vedia, aké dôležité je udržiavať trávniky vždy v dobrom stave.Aby ste dosiahli takýto výsledok, musíte použiť špeciálne vybavenie, ktoré vám pomôže dosiahnuť vynikajúci výsledok s minimálnym časom a prácou.Moderní záhradníci a záhradníci uprednostňujú elektrické kosačky na trávu.Ďalej sa zaoberáme niektorými vlastnosťami zariadení tohto typu a zostavujeme hodnotenie najlepších elektro-kosačiek na trávu-2019.

Výhody elektrických modelov

DnesK dispozícii je veľký výber kosačiek na trávu (mechanické, elektrické, benzínové, akumulátorové a vzduchové vankúše).Každý majiteľ prímestskej oblasti si nezávisle vyberie typ, ktorý je pre neho najvhodnejší, ale v posledných rokoch sa objavilo veľké množstvo fanúšikov elektrických kosačiek na trávu.Pozrime sa, aké výhody má tento typ, prečo sú najlepšie.Hlavnou výhodou tejto triedy kosačiek na trávu je vysoká šetrnosť k životnému prostrediu a nízka hladina hluku počas prevádzky mechanizmu.

Elektrické kosačky na trávu na trhu v roku 2019 sú vybavené:vysoko výkonné motory, čo im umožňuje konkurovať benzínovým náprotivkom. Nespornou výhodou je tiež nízka hmotnosť a celkové rozmery. Priemerná hmotnosť benzínovej kosačky je teda asi 30 kg a elektrická - 20 kg, čo znamená, že táto jednotka sa bude pohodlne používať aj pre ženy a dospievajúcich.

Vzhľadom na malú veľkosť elektrického motora majú elektrické kosačky na trávu priestrannejšie zberače trávy a niektoré modely sú vybavené ďalšími komponentmi, ktoré zvyšujú funkčnosť jednotky a zvyšujú ju v hodnotení záhradného vybavenia tejto kategórie.Elektrické kosačky na trávu sa vyznačujú ľahkosťou údržby - ak chcete začať, jednoducho zapnite prepínač.Tiež v prípade akýchkoľvek porúch je oprava tohto zariadenia oveľa jednoduchšia a lacnejšia. Moderné technológie umožnili vylepšiť dizajn a vytvoriť elektrické kosačky na trávu s vlastným pohonom, čo značne uľahčuje starostlivosť o trávnik na mieste.

Video „Výber elektrickej kosačky na trávu“

Tipy odborníkov na výber kvalitnej elektrickej kosačky na trávu.

Ako si vybrať stroj

V sezóne 2019 sa na trh objavili nové modely a výrobcovia, takže výberový a nákupný proces sa musí brať veľmi zodpovedne. Aby ste si vybrali správnu jednotku pre konkrétne požiadavky a krajinu lokality, je potrebné preštudovať rôzne ukazovatele, ako aj hodnoteniazostavené odborníkmi a analyzovať niektoré dôležité parametre modelov kosačiek na trávu, napríklad:

 • Šírka rezu. Tento parameter priamo závisí od veľkosti noža. Lacnejšie modely majú reznú šírku asi 30 cm, drahšiu - až 46 cm Je zrejmé, že čím väčšia je šikmá čiara, tým vyššia je produktivita.
 • Výška kosenej trávy. Všetky moderné kosačky na trávu sú vybavené touto funkciou. Najpohodlnejším spôsobom nastavenia je zmena výšky noža pomocou tlačidla alebo páky. Je potrebné poznamenať, že v praxi sa táto funkcia nevyžaduje.
 • Výkon. Tento parameter sa vyberá na základe odhadovanej plochy kosenia. Na malú plochu asi štyristo stačí kúpiť 600 - 800 W jednotku. Pre väčšie objemy je lepšie použiť kosačku na trávu s výkonom 1 000 - 1 600 W.
 • Zberač - kontajner na kosenú trávu. Sú vybavené väčšinou modelov kolies. Je lepšie zvoliť stroje s pevnou zbernou skriňou, pretože je praktickejšie a pohodlnejšie.
 • Deka. V tejto časti sú nože. Paluba môže byť vyrobená z hliníka, ocele alebo plastu. Hliník je samozrejme najspoľahlivejším materiálom, ale na malej ploche môže byť na dlhú dobu vhodná kosačka na trávu s plastovou palubou.
 • Výrobca. Pomerne dôležitým bodom pri výbere jednotky pre vaše stránky je výrobca. Odborníci odporúčajú uprednostniť významné firmy, ktoré nechcú prísť o svojepovesť a produkujú najlepšiu techniku. V rebríčku na rok 2019 patria medzi najspoľahlivejších výrobcov elektrických kosačiek na trávu: Bosch, Stiga, Oleo-Mac, Gardena, AL-KO a ďalší.

Niekoľko elektrických kosačiek na trávu prezentovaných na výstavných a obchodných podlažiach v roku 2019 má vo svojom arzenáli ďalšie užitočné funkcie, vďaka ktorým je práca príjemnejšia a efektívnejšia. Napríklad funkcia mulčovania trávy. Počas práce sa posekaná tráva rozdrví a naleje do kultivovanej formy na obrábanej pôde, čím sa získa dobré hnojivo.

Hodnotenie najlepších modelov

V tomto rebríčku sú uvedené najlepšie modely elektrických kosačiek na trávu, ktoré pomôžu udržať váš trávnik v nepoškodenom stave, a to nielen v sezóne 2019, ale aj po mnoho ďalších rokov. Čo je ideálne pre vaše stránky, po prečítaní hodnotenia sa rozhodnite:

 1. Bosch ROTAK 43
  Táto elektrická kosačka na trávu je pozoruhodná svojou nízkou hmotnosťou a vysokou manévrovateľnosťou, ktorá uľahčuje, rýchlo a kvalitne kosí trávu rôznymi reliéfmi a na ťažko prístupných miestach.
 2. AL-KO Classic 3,82 SE
  Toto zariadenie je vhodné pre stredne veľké oblasti. Je obzvlášť výhodné, aby pracovala v blízkosti obrubníkov a plotov vďaka veľmi dobrému umiestneniu kolies - nevyčnievajú za okraje trupu. Okrem toho je ľahký (do 15 kg) a manévrovateľný - dá sa ovládať aj jednou rukou. Z tohto dôvodu zaujíma v rebríčku také vysoké miesto.

 1. Príspevok Oleo-Mac G48TE
  Model je vyrobený z ocele, čo zvyšuje jeho spoľahlivosť. Táto jednotka sa vyznačuje jednoduchou obsluhou a obsluhou a zvýšenou produktivitou. Upozorňujeme, že kolesá tejto kosačky na trávu sú namontované na nábojoch, čo zaručuje perfektný výsledok kosenia aj v drsných oblastiach.
 2. Makita ELM3310
  Táto jednotka má vedúce postavenie z hľadiska predaja v roku 2019. Kosačka má sklopnú rukoväť, ktorá poskytuje ovládateľnosť a dobrú rýchlosť práce. Súčasťou balenia je aj objemná, ale ľahká zberná skrinka.
 3. Stiga Autoclip 127
  Pre prácu na plochách do 12 hektárov sa toto zariadenie dokonale hodí. Táto kosačka funguje skvele aj na svahoch a vyznačuje sa vysokou stabilitou.

Uvedené hodnotenie elektrických kosačiek ukazuje, že zariadenia tohto typu sú multifunkčné a spoľahlivé.Každý užívateľ si môže vybrať jednotku, ktorá úplne vyhovuje potrebám.

Video „Znalecký posudok o elektrických kosačkách na trávu“

Video popis rôznych modelov elektrických kosačiek, porovnávanie ich parametrov, výhod a nevýhod.