Kemira: hnojivo pre najrôznejšie rastliny a plodiny

Kemira je komplexné minerálne hnojivo na báze komplexu dusík-fosfor, draslík s prídavnými prísadami, ktoré sa osobitne vyberá pre rôzne druhy záhradných a záhradných plodín.Aplikácia je možná ako pre sadenice, tak aj vo fáze vaječníkov, ako aj pre stromy.

Opis hnojiva

Kemira sa predáva vo forme granúlalebo prášok, balený vo vreckách rôznej hmotnosti, tiež nájdený v tekutej forme.Najbežnejšie typy: Kemira Lux a Kemira Wagon.Hnojivo bolo vyvinuté fínskou spoločnosťou s prihliadnutím na „technológie budúcnosti“, a preto je jednou z najúčinnejších.Okrem najžiadanejšieho komplexu NPK (tj dusíka, fosforu a draslíka) obsahuje každá granula ďalšie stopové prvky: horčík, mangán, bór atď.Naopak, niektoré látky môžu byť z kompozície vylúčené, takže Kemira Combi neobsahuje vápnik, a preto sa môže používať na alkalických pôdach.

Hnojivo sa môže používať ako v suchej forme, vykopávaním do pôdy vykopávaním, granule postupne uvoľňujú látky užitočné pre rastliny v ľahko stráviteľnej forme, a preto majúdlhodobé priaznivé účinky.Je možné použiť akostný stupeň Universal pre sadenice ako navýsadba semien a presádzanie mladých rastlín do jamiek. Pelety sa musia umiestniť do studní a zmiešať so zemou, aby sa všetky užitočné látky sústredili v prístupovej zóne.

Odrody pre rôzne rastliny

Ako už názov napovedá, Kemira Universal je vhodný pre všetky rastliny, všetky druhy pôdy, ako aj pre akýkoľvek spôsob zavádzania, počnúc zaspaním v diere pri výsadbe sadeníc až po zavlažovanie. Ďalšou výhodou tejto odrody je obsah selénu, ktorý má priaznivý vplyv na chuť ovocia. Kemira Wagon sa dá použiť aj na ozdobné trávniky a kvety. Kemira Lux obsahuje vyššie percento všetkých živín, a preto je vhodný na pestovanie rastlín vo vnútri, v skleníkoch, ako aj pre domáce kvety a samozrejme pre listové zelene a sadenice. Mali by ste tiež venovať pozornosť odrode Hydro, ktorá sa môže používať na obväz listov alebo špecializovaných odrôd ruží, trávnatej trávy, ihličnanov, jesene (užitočné pre všetky rastliny, ktoré sa prezývajú na otvorenom priestranstve) a pre konkrétne druhy plodín. Zemiaky Kemira majú vysoký obsah draslíka. Použitie tohto hnojiva zvyšuje výnos zemiakov na tridsať percent a zlepšuje udržiavaciu kvalitu hľúz.

Video „Stručný opis prostriedkov“

Video prehľad o nástroji s jeho prednosťami a činnosťami.

Ako podať žiadosť

Kemira sa používa ako vsuchý a v tekutej forme, možno ho pri vykopávaní rovnomerne aplikovať do pôdy, je to však zbytočné.Je lepšie sústrediť všetky živiny blízko koreňa rastliny. To sa dá dosiahnuť napríklad naliatím granúl do jamky pri výsadbe sadeníc a ich zmiešaním s pôdou. Táto dôležitá podmienka - v žiadnom prípade nemôže dovoliť priamy kontakt granúl s koreňmi.

Iným spôsobom je kvapkové zavlažovanie. Na to musíte pripraviť roztok s koncentráciou 0,05%, to znamená pol gramu Kemira Lux na liter vody. Ak je to potrebné, kŕmenie sa môže opakovať za sedem až desať dní. Grade Universal - hnojivo, ktoré sa aplikuje do pôdy na základe minimálnej dávky 80 gramov na meter štvorcový. To je dosť na šalát, kôpr, reďkovku alebo cibuľu. Na sladkú papriku, uhorky, mrkvu budete potrebovať sto gramov na meter štvorcový.

Paradajky a strukoviny neskorých odrôd majú pre toto hnojivo najväčšiu potrebu - do sto päťdesiat gramov. V tomto prípade výrobca odporúča hnojenie v dvoch fázach - približne dve tretiny normy pri výsadbe, zvyšok je stále vo forme jedného alebo dvoch dodatočných hnojení. Pokyny na obale pomôžu zvládnuť mieru spotreby. V prípade zemiakov sa hnojivo môže používať dvakrát - počas výsadby a mesiac a pol po ňom. Do otvoru sa naleje 15 - 20 gramov granúl a zmieša sa s pôdou, aby častice hnojiva nespadli priamo na hľuzy. Druhé kŕmenie sa uskutočňuje súčasne s hádzaním. Suché hnojivo by sa malo nanášať na vlhkú pôdu.Maximálna rýchlosť je až štyridsať gramov na meter štvorcový, ale mala by byť rozložená nerovnomerne a rozptyľovať viac okolo každého z kríkov.

Na pestovanie kapusty by sa mala Kemira pri vykopávaní priviesť na záhradu. Druhé kŕmenie sa uskutočňuje mesiac a pol po výsadbe sadeníc, súčasne s uvoľňovaním a pestovaním. V prípade potreby môžete kapustu znovu priviesť.

Miera spotreby - od 60 do 100 gramov hnojiva pred výsadbou a od 30 do 40 gramov počas vegetačného obdobia. Ak plánujete tri kŕmenia, musíte pri prvom prihlásení znížiť počet Kemira.

Hnojivo sa môże poużívai v tekutej forme na zalievanie sadeníc alebo poćas vegetaćného obdobia, v tomto prípade by sa vśak malo uplatnii polovica pravidiel. Toto hnojivo môžete použiť na plodiny bobúľ a ovocné stromy, od 30 gramov na meter štvorcový pre záhradné jahody, až po deväťdesiat gramov pre stromy a sto až dvadsať gramov pre ríbezle, maliny a egreše. Univerzálne bezpečnostné opatrenia pri práci - rukavice, rozpúšťajte prášok alebo granuly (zriedený koncentrát) s vodou pri izbovej teplote v miske z nepotravinárskeho plastu a po použití ich dôkladne umyte, hnojivo a vybavenie udržiavajte na miestach neprístupných pre deti a domáce zvieratá, mimo miesta skladovania jedlo a krmivo.

Obdobia skladovania a používania

Obdobia suchého skladovania Kemira Lux a Kemira Wagon do piatich rokov. Štandardné skladovacie podmienky: v chlademimo dosahu detí, v priemyselnom obale. Liquid Kemira Lux v nepoškodenom priemyselnom obale sa skladuje aj päť rokov, ale počas jednej sezóny sa musí používať otvorená fľaša. Nie je však možné dlhodobo uchovávať roztok na zavlažovanie, takže ak potrebujete zalievať malé množstvo rastlín, musíte rozpustiť toľko hnojiva, koľko sa dá naraz použiť. Kemira je jedno z najobľúbenejších hnojív, ktoré sa na trhu dlhodobo etablovalo z najlepšej stránky. Prajeme vám dobrú úrodu.

Video „Ktorý kanál je lepšie zvoliť“

Stanovisko odborníka, ktoré krmivo je najlepšie pre rastliny.