Ako urobiť funkčný zhŕňač chodcom vlastnými rukami

Každý poľnohospodár na svojom pozemku sa snaží dosiahnuť maximálny výnos a zároveň pohodlnú a efektívnu prácu.Poľnohospodárske stroje sa každý rok zdokonaľujú a vynikajúcim príkladom sú rôzne zhrabovače motoblocku používaného na zber sena.V tomto článku podrobne opíšeme funkčné dýzy, ktoré sú pripevnené k motobloku, ako aj možnosti ich výroby vlastnými rukami.

Opis prídavného zariadenia

akékoľvek pozemky pre domácnosť.Na aktívnu výsadbu a ťažbu sa monoblok používa spolu so špeciálnymi agregátmi, najčastejšie namontovanými, ktoré sú schopné vykopať a niesť zem s akoukoľvek štruktúrou, ako aj ju uvoľniť.Môže sa tiež použiť na ničenie burín.

Hay Rake je produktívny nástroj na prácu s pôdou na jar.Keďže sú ručné nástroje veľmi malé, je možné na monoblok pripevniť podobný variant s veľkou priľnavosťou.Môže to zefektívniť prácu na záhrade.

Každý vie, že ani najrýchlejšiu remeselnú výrobu nemožno porovnávať s podobnou mechanizovanou prácou.Napriek maximuúsilie v zlom počasí je neuveriteľne ťažké zvládnuť s obrovským množstvom práce. A stáva sa, že úsilie je jednoducho zbytočné. Po silných dažďoch sa zberané seno môže nezvratne zhoršiť. Dokonca ani po sušení takéhoto sena nebude mať žiadnu hodnotu a môže sa rýchlo stať plesňou. Takéto krmivo pre domáce zvieratá je nevhodné a zostáva ho vyhodiť.

S cieľom zabezpečiť, aby všetka vaša práca nebola zbytočná, si môžete na motoblok vytvoriť vlastné mechanizované široké seno. Pomôžu vám rýchlo zozbierať vysušenú trávu v obrovských oblastiach sena. Materiál používaný na samočinné zhrabovače - najčastejšie kovové rúry na zásobovanie vodou.

Priemer potrubia by mal byť asi pätnásť centimetrov. Urobte funkčný sklon motobloku vlastnými rukami, nie je to ťažké. Pre exempláre so širokou priľnavosťou pre seno sú vynikajúce vodovodné rúrky rôznych veľkostí.

Rake Options

Pri predaji sa spravidla, ak sa nájde hrable, nájdu najčastejšie veľmi objemné a nepohodlné alebo príliš drahé.Preto je najlepšou voľbou pre mnohých vyrobiť si hrable na motoblock z vlastných šrotu pomocou vlastných rúk. Z hlavných typov hrablíc možno spomenúť univerzálne a obracače sena.

Univerzálny typ hrable sa najčastejšie používa na zber sena v riadku. Šírka ich uchopenia je 115 - 200 cm, čo sú pre tento dizajn najoptimálnejšie veľkosti. senaurčené na hrabanie a zmenu zelenej alebo suchej trávy a slamy.Pracovný nástroj takéhoto hrable vyzerá ako zhrabávacie prsty na tyčiach.

Video „Ako urobiť hrable pre chodec za traktorom“

Video popisuje, ako vytvoriť hrable pre chodník s traktorom.Ďalej autor vysvetľuje, čo je na to potrebné a ako upevniť dôležité konštrukčné prvky.

Ako na to sami

Ak sa rozhodnete urobiť krížový zhrabovač, budete potrebovať nasledujúcu súpravu:

 • píla;
 • kladivo;
 • zváracie stroje;
 • perforátor;
 • dve kolesá;
 • ​​
 • kovová os;
 • rúrka v tvare;
 • pružiny;
 • kovové tyče;
 • rúry pre zhrabávacie mechanizmy.

Skúsení záhradníci odporúčajú vybrať model hrable nie ako celok, ale v skladacej verzii.Priečne domáce hrable k chodci, ktoré sa dajú v praxi zložiť, sú počas prepravy pohodlnejšie a pohyblivejšie.Z hrablíc, ktoré sa vyrábajú ručne, môžete dosiahnuť maximálne hrabanie sena.Preto musia byť plne mechanizovaní, aby mohli pracovať.Technologický postup výroby týchto zariadení je pomerne jednoduchý.

V procese ich navrhovania by sa mala venovať pozornosť prítomnosti takých komponentov, ako sú páky, oje, prítlak, vzpery, nápravy kolies a priečky zubov.Len z trubice a spustite všetky prvky hrable svojimi vlastnými rukami, okrem zubov.Ako môžuslúžiť obyčajné kovové tyče.

Ako je znázornené na výkresoch, potrubné profily sú zostavené do konštrukčného riešenia.Môžu byť pevne zvarené do jednej a jednu rúrku môžete pevne vložiť do druhej.Trakčný mechanizmus určí voľnú rotáciu motobloku, takže kolesá nepotrebujú ložiská.Po vypočítaní efektívnosti zberu poľa sena si môžete zvoliť ľubovoľný priemer hrable svojimi vlastnými rukami.

Existuje veľa nápadov na výrobu domácich prvkov pre pracovné jednotky.Rovnako ako potrebné výkresy sú k dispozícii.Preto najlepším riešením by bolo ich použitie a vytvorenie multifunkčného zhŕňača pre oje nezávisle, pretože významne zvýšia produktivitu vašej práce.

Praktické uplatnenie

Kosenie trávy a zber sena patria medzi najdôležitejšie poľnohospodárske práce.,Na mechanizáciu týchto procesov a použité kolesové zhrabovače pre motoblock. Ich použitie výrazne zvyšuje produktivitu ťažobného zariadenia.Hej kombajny sa tiež používajú na zber sena, jeho zabalenie, obrábanie a kosenie a kolesá sa dajú použiť na všetkých častiach krajiny s rovným terénom.

Video „ Hrable na seno pre pojazdný traktor

Videokonštrukcia krok za krokom, ako navrhnúť a vytvoriť hrable na pojazdný traktor.

YouTube Advanced:uveďte platný odkaz