Ako dosiahnuť hojné a plné kvety Aspirín ruže

Rosa aspirín sa objavil v roku 1997 v škôlke Tantau, ktorá sa nachádza v severnom Nemecku.Bol odvodený od stého výročia slávnej drogy, odtiaľ názov.Podľa klasifikácie je odroda zaradená do skupiny Floribunda, čo umožňuje jej široké využitie pri tvorbe floristických a krajinných kompozícií.

Vlastnosti odrody

HodnotaRuže a dopyt po nej závisia od odrodových charakteristík, ktoré sa vyznačujú takými ukazovateľmi, ako je veľkosť kríka, doba kvitnutia, vonkajší popis a vôňa pukov.

Aspirín patrí do triedy ruží prízemného krytu

Video „Tajomstvá starostlivosti o jarnú ružu“

V tomto videu expert povie,ako sa starať o ružu na jar.

Opis krovia

Aspirínová ruža - toto je pôvodný názov odrody.Rovnako ako všetci zástupcoviaFloribund kombinuje príznaky niekoľkých druhov.

Aspirín patrí do triedy pôdnych ruží, ale pestuje sa aj ako miniatúrna ruža alebo polo tkaný ker.Zmätok vznikol v dôsledku toho, že puzdro je pomerne kompaktné, nízke (50 - 80 cm) a dobre rozvetvené.Výhonky sú pružné, šikmé k zemi a vzájomne prepletené.Listy sú malé, tmavo zelené, s lesklým povrchom.

Zvláštnosti kvitnutia

Odroda patrí do kategórie hojného a opakovane kvitnutia, pretože kvitnutie trvá nepretržite 5 mesiacov - od začiatku júna do októbra mrazy.Na jednom stopke tvorí až 15 pukov.Kvitnú súčasne, kvôli tomu, čo zväčšuje objem kríka a premení sa na voňavý ružovo-biely oblak.Kvetenstvo sa neustále mení: zvädnuté kvety samy padajú a na ich miesto sa objavujú čerstvé.

Vôňa a ozdobné vlastnosti pukov

Puky sú svieže a veľké, dosahujú priemer 8 až 9 cm.Každá kvetina pozostáva z približne 50 zamatovo okvetných lístkov rôznej štruktúry aformulár. Hlavná farba ruže je biela, na začiatku kvitnutia je stredná oblasť zafarbená do ružovkastého odtieňa, ktorý je výraznejší v chladnom počasí.Postupom času tento odtieň stráca a púčiky sa stávajú čisto bielou farbou.Ružová aróma jemná, nenápadná a príjemná.

Vytrvalosť v zime a odolnosť voči suchu

V opise odrody sa uvádza, že kríky sú schopné odolať teplotám až do -29 ° C, preto súcítiť sa viac ako pohodlne. Napriek tomu sa v zime stále odporúča kryť ružu pre zaistenie. Ale na vysoké teploty je stupeň veľmi náchylný. Najlepšia teplota vzduchu pre ruže je známka +24 ° C. Keď teplota stúpne na +27 ° C, rast kríkov sa začína spomaľovať a púčiky sa tvoria v menšom množstve.

Aspirin Rose - toto je pôvodný názov odrody
Rose Aspirin sa objavila v roku 1997.
Odroda patrí do kategórie hojných a opakovane kvitnúcich rastlín
.

Výhody a nevýhody odrody

Táto odroda je u záhradkárov obľúbená, o čom svedčia aj ich pozitívne recenzie. Medzi mnohé výhody ruží sa líšia:

  • vynikajúca odolnosť v zime - na zimovanie postačí ľahký prístrešok;
  • 78. imunita proti škodcom a hubovým chorobám;
  • schopnosť kríkov samočistiť - okvetné lístky ruží sa pred vyschnutím osprchujú, takže krík vždy vyzerá úhľadne;
  • jemná farba a veľké puky;
  • schopnosť ruží tolerovať zatienenie a nedostatok slnka;
  • možnosť všestranného využitia v krajinnej architektúre.

V ruži nie sú žiadne významné chyby. Jeho jedinou požiadavkou je kvalitná a úrodná pôda. Ak je ker vysadený v zlej krajine, svieža kvitnutie bude vyžadovať časté kŕmenie.

Charakteristiky a podmienky pestovania

Táto odrodaPovažuje sa za nenáročný, ale pri pestovaní týchto krásnych kvetov je potrebné vziať do úvahy určité nuansy.

Jemnosti výsadby

Ideálne miesto pre ružu je otvorené priestranstvo na kopci, kde nie je blízka podzemná voda.Nárazy vetra môžu zničiť jemné puky, takže je lepšie zasadiť kríky proti stene alebo plotu.

Pôda potrebuje úrodnú a teplú pôdu.Preto je doba výsadby závislá od klímy v regióne: tam, kde sú zimy teplé, je možné pestovať ruže na jeseň, v oblastiach s mrazivými zimami je to lepšie na jar.Proces pristátia je štandardný.Je potrebné vziať do úvahy nuanciu, že koreňové kríky kríkov by mali byť o 2 až 3 cm nižšie ako úroveň pôdy.

Na plochu 1 m² nie je možné pestovať viac ako jednu rastlinu, takžeako kríky rastú v priebehu času a začnú sa vzájomne ovplyvňovať.
Rada autora
Požiadavky na zalievanie a obväzy

Zalievanie ruží, akpôda zaschla do hĺbky 4 - 5 cm Zalievanie sa vykonáva skoro ráno alebo večer, takže sa vlhkosť menej odparuje.Frekvencia zavlažovania je nastavená individuálne, približná spotreba vody - 5 - 6 litrov na krík dospelej osoby.

Na hojné kvitnutie potrebujete najmenej 4 doplnky za sezónu.Prvý sa vykonáva skoro na jar, keď sa začnú tvoriť listy.Na tento účel sa používajú univerzálne hnojivá: „Agricola-Aqua“, „Gloria“, „Pakon“, „Tsitovit“.

Druhé kŕmenie sa vykonáva za mesiac, tretí - na konci prvej kvitnúcej vlny.Použité hnojivá sú rovnaké - sú skvelé.stimulovať Bush na záložku nových pukov. Na posledné jesenné kŕmenie sa používajú potašové hnojivá, ktoré urýchľujú starnutie výhonkov.

Tabuľka obväzu ruží

Mulčovanie a starostlivosť o pôdu

Aby nedošlo k poraneniu kríkov, mali by ste kmeň stromu vždy udržiavať čistý, pretože buriny sú rajom húb a lariev hmyzu. Keď je rastlina mladá, je potrebné pravidelne plávať burinu a uvoľňovať pôdu okolo ruža. Po niekoľkých rokoch sa výhonky preplietajú a potláčajú rast burín. Pôda okolo kríka sa odporúča mulčovať organickou hmotou: slamou, hoblinami alebo štiepkou. Vrstva kompostu nielen zadržiava vlhkosť, ale slúži aj ako ozdobná ozdoba.

Prerezávanie kvetov

Orezávanie kríkov sa vykonáva dvakrát za sezónu: na jar - sanitárne, na formovanie pádov. Aj na jar sa odporúča preventívne prerezávanie chorých a zle kvitnúcich odrôd. Staré a choré kríky prerezávajú až 2–4 púčiky, aby stimulovali kvitnutie - až 5–7 púčikov. Jesenné prerezávanie zahŕňa odstránenie všetkých poškodených konárov a zdravé skrátenie o 10 - 15 cm, čím sa Bushovi dá krásny tvar.

Príprava na zimu

Tento proces pozostáva z niekoľkých krokov:

    114) zakorenenie koreňovej zóny do výšky 15 - 20 cm;
  • ohýbanie konárov a smrekových konárov;
  • zariadenia pre suché úkryty.

Rám pre prístrešok je vyrobený z drôtu, pričom sa berie do úvahy výška puzdra a netkaný materiál, ktorý prechádza vzduchom, sa nad ním pretiahne.Ak je použitá fólia, je potrebné urobiť rezy.Keď mráz od 7 do 10 ° C vydrží týždeň, zatvorte krík.

Nesnažte sa ruže zakrývať, kým sa nestanovia stabilné mrazy.Rozdiel v teplotách spôsobuje viac škody ako mierny mráz.

Použitie ruže aspirínu v záhradnom dizajne

Vďaka dlhému kvitnutiu sa ruža často používa v krajinnej architektúre.Nízke kríky dokonale zapadajú do kvetinových kvetov, či už ide o kvetinový záhon, ružovú záhradu alebo viacúrovňovú záhradu.Často sú zasadené do skupín a vytvárajú na mieste luxusnú kvetinovú atmosféru báječnosti.

Návrhári používajú tieto ruže na zdobenie trávnikov, záhradných uličiek, šikmých kvetinových záhonov vysadených v popredí ružencov.Flexibilné, kvetnaté výhonky môžu byť zviazané na podporu alebo vytvorenie živého plotu a snehovobiela farba pukov dokonale harmonizuje so všetkými farbami a dopĺňa akýkoľvek štýl.

Návrhári používajú tieto ruže na dekoráciu

Záhradnícke recenzie

„Táto odroda sa stala pre mňamilovaní.Kvitnúce kríky sú vo veľkej harmónii so zeleným trávnikom a obnovujú lokalitu. “

Svetlana, Moskovská oblasť:

„Farba ruže nie je podľa môjho vkusu príliš výrazná, ale dlhokvitne, že to môže odpustiť.Bez veľkej starostlivosti ker kvitne nepretržite až do jesene a neochorí. “

Eugene, Belgorod:

Z toho všetkého možno vyvodiť záver, že aspirín je univerzálna odroda, ktoráVhodný pre akúkoľvek oblasť. Nezmrazuje, je odolný proti chorobám a kvitne celé leto, čím vytvára na mieste nezabudnuteľný komfort.