Ročné kvety kvitnúce celé leto pri chate

Záhradníci všetkých prúžkov každý rok chytia nespoutanú túžbu vytvárať farebné kvetinové záhony na svojej dache.Niekedy sa im to podarí, najmä ak majú skúsenosti s výberom kvetov, a niekedy nie z dôvodu výberu odrôd, ktoré sa navzájom nekombinujú, podmienok výsadby a samotných rastlín.Aby sa vaša záhrada mohla hrať so všetkými farbami dúhy, vhodné letné kvety kvitnúce celé leto.Medzi letničkami najobľúbenejšie boli zakrpatené a kučeravé kvety pre ich nenáročný charakter a svieži kvet.Existujú však stredné a vysoké kvety, ktoré zdobia záhradné postele.

Lákavé kvety kvitnúce celé leto

Ročné kvety sú vhodné, pretože každý rok môžete aktualizovať farby, meniť polohu, tj vytváraťre-malé majstrovské diela.Kvitnúce letničky kvitnúce kvetmi a rastlinami, ktoré zakrývajú kvetiny, zakrývajú budovy z vonkajšej strany.Navyše, jednoročné rastliny sú menej náladové na podmienky biotopu - ostáva iba starostlivo zvážiť ich malé želania, aby sa v krajine dostali krásne postele.Nech už sú vaše potreby akékoľvek, v sezóne ich môžete ľahko naplniť.pomocou letničky.

Odaly majú rôzny tvar a farbu, vzhľadom na jednoduchosť vám umožňujú umiestniť v okolí rôzne kvety.Nemusia sa pripravovať na zimu, pretože je oveľa ľahšie sa na budúci rok vylodiť, ako sa snažiť zachovať súčasnú výsadbu. Medzi výhody patrí aj zapísanie malého priestoru, ktorý zaberajú.

Najdôležitejším argumentom je, samozrejme, obdobie kvitnutia. Väčšina jednoročných rastlín kvitne na jar a kvitnú až koncom jesene, tj 6 až 7 mesiacov vo vašej záhrade vládne nepokoj a vôňa. Obzvlášť dôležité sú letničky pre Sibír, kde prchavé leto a viacročné kvety jednoducho nemajú čas na skutočné kvitnutie.

Video „Výber možností pre záhradníkov“

Video výber rôznych odrôd pre záhradníkov a letných obyvateľov.

Ako si vybrať

Akonáhle sa vám prihodilo: „Chcem kvetinovú záhradu!“ - je čas zistiť, ako si vybrať semená, kam zasadiť kvety, ako sa o ne postarať. Po výbere určitých odrôd kvetín pred nákupom semien dôkladne preštudujte obdobie kvetu, farebné kombinácie, miesto, ktoré je pre výsadbu najlepšie. Je dôležité vziať do úvahy obdobie kvitnutia (začiatok a koniec) tak, aby sa neobjavilo - polovica kvetinového záhonu už kvitla a druhá dokonca ani nejde. Záhradné rastliny včasného kvitnutia: begónia, petúnie.

Začiatkom leta kvitnú: cínia, nechtík lekársky, chrpy, lobelia. Až do neskorej jesene sú s rozkvetom potešení: nechtík, aster, levanduľa, snapdragon.Pamätajte, že kvety sa líšia nielen formou a farbou lístkov, ale aj výškou rastu.Usporiadajte kvety rôznych výšok a získajte nádherné kombinácie.

Miesto pristátia je tiež dôležité, záleží však na tom, aké požiadavky stanovíte.Na prednej záhrade dávajte prednosť nechtíčnikom, nasturtiom alebo chrípkam.Na steny, ploty, ploty vhodné kučeravé kvety: dekoratívny hrášok, Ipomoea, sviara.Ampelnye kvety ako petúnie, pelargónie, lobelia, vhodné na zavesenie kvetináčov.Ročné rastliny sú väčšinou veľmi radi slnečnému žiareniu, dobrému zalievaniu.Dajte pozor, aby záhradné postele dostali všetko v hojnosti.

Farebné kombinácie sú dôležitým prvkom pri kombinovaní rôznych farieb.Vzhľadom na výšku a farbu - môžete vytvárať úžasné kompozície.Fialové kvety krásne prelínajú s bielou, modrou a hnedou.Biela - v kombinácii so všetkými.Červený a všetky odtiene ružovej vytvárajú energetickú kompozíciu s oranžovou a žltou farbou.Každý rok sa stáva viac a viac odtieňov, farebných kombinácií.Trocha opatrnosti pri plánovaní kvetinovej záhony prinesie očarujúce kvetinové záhony a pôžitok z hostí.

Recenzia

Pred začatím preskúmania kvetinovej diverzity je potrebné objasniť, že semená, ktoré vymusia byť zakúpené na výsadbu od dôveryhodných výrobcov.Nie je nič horšie, ako dať úhľadnú sumu na semená a získať prázdne kvety alebochoré rastliny. Ak neviete nič o výrobcovi pre zaistenie, závod zdvojnásobte alebo dokonca trojnásobne.

Kvitnúce rastliny sa medzi sebou líšia výškou, do ktorej môžu rásť, takže sa delia na krátke, stredne vysoké a vysoké.

ročné vysoké ročníky

Sú to skutoční obri svojho druhu, výška stoniek dosahuje 1,5 - 2 m. Používajú sa na zloženie soliternye alebo skupinové výsadby. Niektoré z nich sú kučeravé, iné vyžadujú podväzky, takže pred pristátím je potrebné nainštalovať nosnú konštrukciu.

Pravdepodobne jeden z najbežnejších druhov vysokých, ale rovnakého veku - Datura alebo obyčajná trávnička Datura. Rastlina milujúca slnko so silnou arómou sa tiahne až do výšky jedného metra. Má krásne kvety v tvare zvonu a bohatú farbu: žltú, červenú, modrú alebo bielu. Doba kvitnutia datury je od júna do októbra.

Delphinium - nenáročné na miesto vykládky. Jej semená sa vyznačujú dobrým klíčením, takže ich môžete zasadiť priamo na záhrade. Delphinium dobre dopadá na froté Malvy, koliesko.

Ipomoea - vínna réva s stonkami asi 2-3 m, dokonale zdobia akýkoľvek plot alebo živé ploty. Rastie na husté húštiny a vzhľadom na to, že kvety sa otvárajú skoro ráno - ukáže sa krásny živý plot s voňavými kvetmi, ktoré poteší oko ráno. Kobeya je liana s množstvom húževnatých úponkov, rastie na stabilnej opore do 4 až 6 m. Kvitne koncom júna,uvoľnenie veľkých fialových zvonovitých kvetov.

Ďalším majstrom nenáročnosti je nasturtium. Klasické farby porastov sú oranžové, ale selektory priniesli ružové, žlté, krémové a tmavo červené odrody. Dorastá do 3 metrov a dokonale doplní všetky ampely. Ročný sliez s dobrým zalievaním dosahuje výšku 1,3 až 2 m. Terry kvetenstvo má rôzne farby, ale najkrajšie sú mäkké ružové a fialové púčiky. Mimochodom, na predĺženie kvitnutia sladu je potrebné odstrániť kvitnúce kvetenstvo.

Stredne veľké

Odrody strednej triedy zahŕňajú tie, ktoré nerastú nad 80 cm. Takéto rastliny sa zvyčajne používajú na vytváranie a zdobenie mixérov, kvetinových záhonov alebo parterov. Pri stredne veľkých kvetinách je dôležité určiť, či budú kvety kombinovať tvar a farbu.

Cosmeia - má žiarivé farby, veľké prelamované lístie. Kvitne od polovice júla a ak je vysadený na slnku, poteší ho množstvo kvetov. Esholtsia - charakteristická sviežimi kríkmi s výškou 50 - 60 cm s oranžovými alebo žltými púčikmi, ktoré vyzerajú ako mak. Kvitne v polovici leta, ale kvitne až do prvého chladu.

Marigolds sú milovníci slnka a dobrého zalievania. V závislosti od odrody dorastajú do 1 m. Tieto kvety tvoria svieže kríky so žltými, červenými alebo oranžovými kvetmi v tvare gule. Nechtík, alebo v obyčajných ľuďoch - nechtíčkoch - vytrvalý majster, pretože kvitne do novembra. Ak chcete získať silný kvet - stojí za výsadbuje to na mieste otvorenom slnečným lúčom, ale ak potrebujete hrubý živý plot s výškou 20 - 30 cm, vysaďte ho v tieni.

Skutočný nepokoj farieb záhradných postelí sa objavuje s príchodom Maiorovcov. Svetlé kvety vo forme košov poteší horiace teplo a oblačno daždivé počasie. Veľké množstvo farebných možností robí z Majorov perfektného suseda pre akékoľvek kompozície.

Salvia poskytne kvetinové záhony s vysokými kvetinovými sviečkami. Zvyčajne sú kvety tmavo modré, ale tiež fialové. Kosmeya - svojou nenáročnosťou na životné podmienky prerastie do bujných kríkov s množstvom jasných farieb. Ale zatiaľ čo kríky vyzerajú neuveriteľne krehké kvôli tvaru listov. Ideálne na vytváranie živých plotov alebo maskovanie budov.

poddimenzované

Krátkodobo pestované ročné odrody zriedka rastú nad 30 cm, ale práve z tohto dôvodu sú ich semená také populárne. Elegantné nízke kvety vyzerajú elegantne a dokážu vyplniť akýkoľvek priestor medzi svojimi vyššími náprotivkami. Ageratum - tvorí nízko rastúce koberce z rôznych odtieňov od bielej po hlbokú fialovú. Kvitne začiatkom leta a teší sa s množstvom kvetov až do neskorej jesene.

Iberis - odlišuje kvetenstvo vo forme dáždnikov, predstavuje nízko rastúce stúpania bylinných rastlín. Extrémne nenáročný, a preto ešte žiadanejší v aranžovaní kvetov. Lobelia - kvitne celé leto, úžasne kombinovaná s Petúnie. Kvety vo viacerých malých kvetenstvo, bez ohľadu na topred slnečným žiarením.Nízko rastúce kríky Lobelia poteší oko a dokonale doplnia akékoľvek kvetinové záhony.

Petúnia je častejšia v závesných skladbách.Vzhľadom k tomu, že Petúnie kvitne celé leto a väčšinu jesene, používa sa ako dekoračný prvok nielen na záhrade, ale aj v mestskom prostredí.Nízke rozľahlé kríky vyzerajú úžasne v závesných kvetináčoch.Nech sú požiadavky záhradníka akékoľvek, vždy existuje asi tucet odrôd, ktoré uspokoja jeho požiadavky.Hlavná vec je kúpiť semená od osvedčených výrobcov a uvoľniť ich fantáziu vo voľnom lete.

Video „Odporúčania na výber a starostlivosť o uhlie v letnom dome“

Informatívne video s užitočnými tipmi a radami o výbere hrubostej odrody na starostlivosť o záhradníkov a letných obyvateľov.