Najlepšie čerpadlá pre studne 2019: vrchný povrch a ponorné modely

Autonómne zásobovanie vodou je pre súkromnú domácnosť veľmi dôležité. Koniec koncov, v dome je vždy potrebná čistá voda. Na tento účel si musíte kúpiť dobré elektrické čerpadlo. Pomôžeme vám zvoliť najlepšie čerpadlo pre studňu.

Ako sa líši čerpadlo studne od čerpadla studne

Čerpadlá sú vrtu a vrtu.

Čerpadlá vrtu majú veľké rozmery a sú vybavené špeciálnym kovovým plášťom na chladenie. Môžu byť inštalované do studní s veľkým priemerom. Motor takého čerpadla sa pasívne chladí pomocou rebrovaného chladiča na motore.

Autonómne zásobovanie vodou je veľmi dôležité pre súkromné ​​domácnosti

Vodné čerpadlá pre vrt sú navrhnuté pre studne malého priemeru a majú malé rozmery. V nich už nie je možné inštalovať pasívne chladenie a motor sa môže prehriať. Na vyriešenie problému inžinieri vymysleli, aby ochladili prúd prúdom vstreknutej vody.

Podľa výrobcov je lepšie neinštalovať vývevy do potrubí, ktorých priemer je oveľa väčší ako prierez samotného čerpadla.Napriek tomu sú modely vrtov často inštalované v studniach. Je pravda, že cena „uhryznutí“ ceny: zariadenia so zvislými otvormi sú v porovnaní so zariadeniami so studňou niekoľkokrát drahšie.

Video „Ako zvoliť čerpadlo pre studňu“

Z tohto videa sa dozviete, ako zvoliť správnu pumpu pre studňu.

Druhy čerpadiel pre studne

Ponorné čerpadlá sú dvoch hlavných typov: povrchové a ponorné. Obaja, aj iní, majú množstvo konštruktívnych rozdielov a používajú sa v rôznych podmienkach.

Povrch

Tento typ čerpacieho zariadenia je štyroch typov:

 1. Ručné čerpadlá. Nemajú motorizovaný pohon, sú poháňané ľudskou svalovou silou. Nevyhnutné v prípade problémov s elektrickou energiou, ale nevzťahuje sa na studne s hĺbkou viac ako 8 m.
 2. 78. Samonasávacie čerpadlá. Tieto hydraulické stroje na čerpanie tekutiny nie sú v priamom kontakte s vodným médiom. Na povrch sa umiestni jednoduché odstredivé čerpadlo s elektrickým pohonom a do studne sa spustí špeciál.prívodná hadica. Takéto čerpadlá majú tendenciu sa prehrievať, preto je potrebné monitorovať teplotu ich plášťa.
 3. Čerpacie stanice pre domácnosť. Predstavujú samonasávacie čerpadlo, ktoré je vybavené špeciálnym hydraulickým akumulátorom. Táto batéria umožňuje systému udržiavať konštantný tlak vody. Takéto čerpacie stanice sa už môžu použiť na organizovanie autonómneho zásobovania vodou doma. Môžu však pracovať v hĺbkach až 10 m.
 4. 80. Čerpacie stanice so vstrekovacími prvkami. Vďaka vstavaným injektorom zvyšujú tlak vody. Ale také hydraulické stroje sú drahšie.
Usporiadanie povrchového čerpadla

Ponorné

Často sa stáva, že studne, z ktorých sa odoberá voda, majú veľkú hĺbku. Zariadenie na povrchové čerpanie tu nie je vhodné. Na tieto účely sa používajú ponorné čerpadlá. Rozdeľujú sa tiež na štyri typy:

 1. Vibračné modely. Lacné zariadenia, ktoré umožňujú zdvíhanie kvapaliny do výšky asi 20 m. Vďaka svojej konštrukcii fungujú vďaka vibráciám, ktoré negatívne ovplyvňujú steny studne. Tieto hydraulické stroje sa tiež môžu zhoršovať v dôsledku vody s mechanickými inklúziami.
 2. 88) Odstredivé čerpacie jednotky. Sú dosť drahé, ale umožňujú vám vytvárať vysoký tlak tekutiny, ktorý stúpa do výšky 100 m. V dôsledku neprítomnosti vibračných vĺn nezničia steny studní a nie sú citlivé na mechanické nečistoty vo vode.
 3. Skrutkové čerpadlá. Postavený podľa použitej klasickej schémystále Archimedes. Tekutina v nich je čerpaná pomocou špeciálnej skrutky, preto tieto hydraulické jednotky čerpajú nielen čistú vodu, ale aj viskózne kvapaliny. Tieto čerpadlá vyžadujú neustálu údržbu a často zlyhávajú. V životných podmienkach takmer nikdy nepoužívané.
 4. Vortexové pumpy. Jedná sa o úpravu odstredivých hydraulických strojov. Kvôli prítomnosti špeciálnych drážok na stenách pracovnej komory sa tekutina prečerpáva veľmi veľkou hlavou. Čerpadlá sa tiež vyrovnávajú s plynovými bublinami vo vodnom prostredí, nepoškodzujú ich.
Vibračné čerpadlo
Skrutkové čerpadlo na znečistenú vodu

Vortex čerpadlo pre studne
Charakteristiky odstredivého modelu

Kritériá pre správny výber

Aby ponorné alebo povrchové čerpadlo fungovalo správne, zvážte všetky parametre. Ber to vážne.

Charakteristika zvodnenej vrstvy

Pred výberom čerpacieho hydraulického zariadenia si prečítajte studňu s technickými údajmi. Budete mať, ak to vŕtali odborníci. Dôležitým vplyvom je charakteristika zvodnenej vrstvy. Patria sem hĺbka bane s vodou. Môže byť dynamický, to znamená, že závisí od rôznych dôvodov, a statický, s časom sa nemení.

Okrem toho by ste mali zvážiť, koľko vody v danom okamihu príde na plot. Tento parameter sa nazýva debet. Pôda v blízkosti studne tiežzáleží na výbere čerpadla na vodu.

Spotreba vody

Na výpočet tohto ukazovateľa je potrebné pristupovať ku každému prípadu jednotlivo.Tu je dôležité poznať počet obyvateľov domu a počet nainštalovaných domácich spotrebičov.Zohľadnite všetkých spotrebiteľov tekutiny - od toaletnej nádrže a sprchovacieho kúta po práčku a umývačku riadu.

Nezabudnite na sezónnu spotrebu vody.V rôznych obdobiach roka je spotreba iná.Závisí to aj od zvykov nájomníkov domu.Niekto rád strieka sprchu celé hodiny a súčasne umýva v odeve oblečenie a čistí riad.Môže prísť hosť, ktorý tiež zvýši spotrebu vody v dome.

Na zabránenie udusenia čerpacích zariadení na bremene, zvážte všetky tieto parametre a pridajte k nim 20% rezervu.

Tabuľka spotreby vody

Požadovaný tlak

Nezabudnite na výpočet tlaku vody.Je ľahké to urobiť.Tlak tekutiny sa zvyčajne meria v metroch vodného stĺpca alebo v atmosfére.Tieto čísla zodpovedajú 10: 1.

Na výpočet požadovanej kapacity hlavy je potrebné sčítať výšku hydraulického čerpadla k najvyššiemu bodu spotreby vody.K tomu sa pripočítajú náklady na tvarovanie.V nich sa vertikálne hodnoty 10 m rovnajú 1 m horizontálne.Pridajte hodnotu voľného tlaku kvapaliny v blízkosti mixéra (asi 3 m).

Hĺbka a priemer vrtu

Hydraulické čerpadlo musí mať určitý priemer aktívnej časti.Je potrebné, aby bolo zariadenie umiestnené vo vnútri jamky s vôľou dosteny sú 3 cm. Jamky majú často vnútorný priemer 10 až 15 cm, a preto sú čerpadlá tiež široké 3, 4 alebo viac palcov.

Hĺbka vrtu by mala byť v súlade s technickými možnosťami vybraného hydraulického stroja.

Hodnotenie najlepších povrchových čerpadiel

Ponúkame vám prehľad najlepších čerpadiel roku 2019, ktorý bol zostavený na základe spätnej väzby od zákazníkov, a je preto reprezentatívny.

Povrchové čerpadlá sú lacné a vhodné na jednoduché úlohy. Ľahko sa inštalujú sami, bez pomoci odborníkov.

BELAMOS XA 06

Čerpadlo BELAMOS XA 06

Jedná sa o jednoduchú a lacnú hydraulickú jednotku, ktorá sa používa na rozpočtové rozhodnutia na získavanie vody z hĺbky. Svojím dizajnom je samonasávací, zariadenie sa ľahko pripevňuje na studňu bez vonkajšej účasti odborníkov. Maximálny tlak, ktorý toto čerpadlo vytvára, je 42 ma je možné ho umiestniť na plytkú studňu - do hĺbky 8 m.

Jednotka môže pretekať cez seba až štyri kocky vody za hodinu. Mechanizmus je napájaný z konvenčnej elektrickej siete s napätím 220 V. Dizajnéri majú spoľahlivú ochranu pred prehriatím. Preto môže čerpadlo pracovať bez porúch po dlhú dobu.

Odhaduje sa, že ide o najlacnejšie a najjednoduchšie čerpadlo.

Plusy zariadenia:
 • lacné a jednoduché;
 • jednoduchá inštalácia do vrtu.
Nevýhody zariadenia:
 • nízkoenergetické zariadenie.

GILEX Jumbo 60/35 NK

Povrchové čerpadlo GILEX Jumbo 60/35 NK

Na základejeho dizajn je odstredivý.Napája sa z elektrickej siete s napätím 220 V. Zároveň ľahko zdvíha vodu z výšky 9 metrov do výšky 35 m.

K dispozícii je zabudovaný manometer, ktorý vám umožňuje sami určiť tlak vody.Existuje aj kontrola nad hladinou vody, aby sa zariadenie nepoužívalo v suchu.Je tu však k dispozícii aj ochrana proti chodu nasucho a prehriatiu.Tento model nie je kritický pre čistotu vody, ale nebude schopný dvíhať emulziu pieskom.

Plusy zariadenia:
 • ľahko inštalovateľná jednotka;
 • kompaktné a dobre vybavené;
 • je vstavaný tlakomer;
 • sa nezašpiní bahnitou vodou.
Nevýhody zariadenia:
 • v prítomnosti funkcie krátkodobého zvýšenia tlaku.

Video „Prehľad pumpy JELEX Jumbo 60/35 NK“

Z tohto videa sa dozviete, čo robí model pumpy JELEX Jumbo 60/35 N zaujímavým-K.

Grundfos JP 6

Kompaktné čerpadlo Grundfos JP 6
​​

Kompaktné a lacné, má veľkú silu.Zariadenie môže ľahko zdvihnúť vodu z 8 metrovej studne až o 50 m. To je dostatočné na zabezpečenie vody pre celý dom alebo súkromný pozemok.Hydraulická jednotka je veľmi tichá, vaši susedia sa nebudú sťažovať na hluk.Stroj sa ľahko inštaluje, toto čerpadlo môže nainštalovať aj laik.

Plusy zariadenia:
 • ľahko inštalovateľné zariadenie;
 • vysoký výkon avýška vodného stĺpca;
 • prakticky tichá prevádzka.
Nevýhody zariadenia:
 • má čerpadlo zvyčajné prehriatie.

Video "Prehľad čerpadla Grundfos JP 6"

Z tohto videa sa dozviete, aký zaujímavý je model Grundfos JP 6.

) Top z najlepších čerpacích staníc

Ako sme už uviedli, stanice na čerpanie vody sú výkonnejšie a majú automatiku.Umožňujú zásobovať vodu veľkými domácnosťami.

GILEKS Jumbo 70/50 H-24

Model GILEX Jumbo 70/50 H-24

Výborný a lacnýčerpacia stanica.Dobre zvyšuje vodu z hĺbky do 9 m. Maximálny tlak vody, na ktorý môže tento stroj zdvíhať, je až 50 m. Prítomnosť hydroakumulátora v 8 l umožňuje nepretržité zásobovanie domu a súkromného pozemku kvapalinou.

Jednotka je veľmi hlučná, jej prevádzka je počuteľná zo vzdialenosti 50 m. Toto čerpadlo nebude možné nainštalovať do domu - jednoducho nezaspíte.

Komfort konštrukcie umožňuje nahradiť bežnú nádrž hydroakumulátora za priestrannejšiu.V tomto prístroji môžete navyše manuálne nastaviť výstupný tlak.

Plusy zariadenia:
 • vysoký výkon a tlak vody;
 • ľahká aktualizácia zariadenia;
 • veľké množstvo náhradných dielov a záručných dielní;
 • nastavenie výstupného tlaku.
Nevýhody zariadenia:
 • je hlučné.

Video „Prehľad čerpadla Jumbo 70/50 H-24“

Z tohto videa sa dozviete viac ovýhody čerpadla Jumbo 70/50 H-24.

Denzel PS1000X

Čerpacia stanica Denzel PS1000X

Táto čerpacia stanica pracuje na princípe odstredivého odstreďovania. Napriek čínskemu výrobcovi je zariadenie veľmi zmontované. Podľa spätnej väzby od používateľa čerpadlo funguje ako hodiny a pri svojej hlavnej úlohe vykonáva vynikajúcu prácu.

Zvyšuje vodu z hĺbky 9 m, tlak je až 45 m. Veľká nádrž s hydraulickým akumulátorom s objemom 24 litrov ušetrí potenciál motora a odpočíva.

Jednotka sa veľmi ľahko inštaluje a je schopná zabezpečiť čistú vodu pre všetky domácnosti. Avšak, rovnako ako všetky podobné zariadenia, je to trochu hlučné. Preto by ste sa mali postarať o jeho miesto inštalácie - aby zvuk nikoho nerušil.

Plusy zariadenia:
 • vysokokvalitná montáž a lacná cena;
 • veľká skladovacia nádrž.
Nevýhody zariadenia:
 • vysoké hladiny hluku.

Marina CAM 80/22

Talianske čerpadlo Marina CAM 80/22

Talianske čerpadlo má pozitívne vlastnosti aj nevýhody.

Vysoko kvalitná zostava kombinovaná s výkonom. Prístroj ľahko čerpá vodu z 8 metrovej studne do výšky 45 m. Podľa aplikácií výrobcu je jednotka vybavená ochranou proti chodu nasucho, ale v praxi sa nenašla.

Veľký hydroakumulátor z nehrdzavejúcej ocele udržiava tlak v 4 atmosférach.

Existujú výrobky a nevýhody. Na základe jeho konštrukcieťažko vyliať vodu. To by sa malo robiť počas zimnej chladnej sezóny. Ak nevykonáte potrebné postupy, zmrazená tekutina ľahko poškodí jemné mechanizmy.

Plusy zariadenia:
 • kvalitná výroba;
 • nádrž z nehrdzavejúcej ocele;
 • veľkoobjemový akumulátor.
Nevýhody zariadenia:
 • jemný dizajn;
 • vyžaduje údržbu.

Video “Prehľad čerpacej stanice MARINA CAM 80/22

Z tohto videa sa dozviete, čo je zaujímavé o čerpacej stanici MARINA CAM 80/22.

GILEX Jumbo 70/50 H-24

GILEX Jumbo 70/50 H-24

Táto odstredivá hydraulická jednotka zvýši dobre vodu na 50 m. Je vhodná na zásobovanie celého domu kvapalinou. Veľká nádrž hydroakumulátora je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele. Spoľahlivý dizajn známeho výrobcu vám umožňuje hladkú prácu po celý rok bez prerušenia.

Užívatelia veľmi oceňujú túto čerpaciu stanicu za spoľahlivosť a vysokú kvalitu. Súčasne nízka cena zariadenia umožní, aby sa zmestili do akéhokoľvek rozpočtu.

Plusy zariadenia:
 • lacné a kvalitné;
 • veľká nerezová nádrž.
Nevýhody zariadenia:
 • vysoká hladina hluku.

Video "Prehľad čerpacej stanice Gileks Jumbo 70/50 H-24"

Z tohto videa sa dozviete o výhodách čerpacej stanice Jilex Jumbo 70/50 H-24.

Grundfos MQ 3-45

Čerpacia stanica Grundfos MQ 3-45

Toto je veľmi dobré čerpadlostanice od veľkej talianskej značky. Kvalitná montáž a spoľahlivá prevádzka systému priťahujú kupujúcich.

Tichá prevádzka odstredivého čerpadla nebude rušiť obyvateľov ani susedov. Jednotka ľahko zdvíha vodu z plytkej studne do výšky 50 m. Vysoko kvalitná elektronika má niekoľko úrovní ochrany, vrátane chodu nasucho a prehriatia.

Hydroakumulačná nádrž tu však nie je príliš veľká, a to sa dá považovať za mínus.

Podľa nášho názoru je to najúspešnejšia čerpacia stanica zo všetkých navrhovaných.

Plusy zariadenia:
 • úroveň montáže;
 • ľahká inštalácia;
 • bezpečnostný systém;
 • ticho v práci.
Nevýhody zariadenia:
 • malý objem vodného akumulátora.

Video "Prehľad čerpadla Grundfos MQ 3-45"

Z tohto videa sa dozviete o modele čerpadla GRUNDFOS MQ 3-45.

Najlepšie ponorné čerpadlá pre vrt

Tieto čerpadlá musia byť umiestnené vo vrte, môžu pracovať vo veľkých hĺbkach.

JELEX Vodomet PROF

Ponorné čerpadlo GILEKS Water Cannon PROF

Toto ponorné čerpadlo môže ľahko vytiahnuť vodu z 30 metrovej studne. Jeho hlava je dostatočná na to, aby poskytla malej domácnosti tekutinu. Tichý a spoľahlivý, ľahko zvláda svoju úlohu bez porušenia.

Plusy zariadenia:
 • tichá práca;
 • úroveň kvality zostavenia.
Nevýhody zariadenia:
 • sa niekedy môže prehriať.

BELAMOS TM10-60
Ponorná hydraulická jednotka BELAMOS TM10-60

Toto malé ponorné hydraulické zariadenie môže byť spustené do studne s hĺbkou 30 m.V tomto prípade „dieťa“ ľahko nafúkne potrebný tlak životodarnej vlhkosti.Tichá prevádzka zariadenia nikomu neublíži a tlak vody umožní všetkým nájomcom pohodlné používanie.Dostatok na zavlažovanie záhrady.

Plusy zariadenia:
 • kompaktné a kvalitné;
 • Jednoduchá inštalácia.
Nevýhody zariadenia:
 • sú citlivé na pokles napätia.

Video „Demontáž pumpy BELAMOS TM“

Z tohto videa sa dozviete, ako rozobrať pumpy BELAMOS TM.

BELAMOS TF3-60

Čerpadlo BELAMOS TF3-60

Toto čerpadlo je veľmi výkonné a ľahko poskytuje vodu pre všetkých spotrebiteľov.V systéme nie je plynulý štart, ale jeho prítomnosť by zvýšila cenu.Ide teda o spoľahlivé a vysoko kvalitné rozpočtové zariadenie.

Hydraulická jednotka poskytuje dobrý tlak vody, môže naplniť 12-litrovú vedro za 7 sekúnd.Toto je veľmi dobrý výkon.

Čerpadlo je tiché, neprehrieva sa a je ideálne pre priemerné domácnosti.

Plusy zariadenia:

 • úroveň kvality montáže;
 • tlak vody;
 • tichá prevádzka zariadenia.

Nenašli sa žiadne mínusy.

Video "Prehľad ponorného čerpadla Belamos TF3-60"

Z tohto videa sa dozviete, čo robí model ponorného čerpadla Belamos TF3-60 zaujímavým.

Vodnár БЦПЭ

Čerpadlo Vodnár БЦПЭ

Totoveľmi dobré čerpadlo pre domácnosť.Prístroj s vysokým výkonom vám umožňuje dostať sa do hĺbky 60 metrov.Tichá prevádzka a spoľahlivá montáž umožňujú prístroju nepretržite dodávať spotrebiteľom tekutinu.Funkčné obdobie je 5-6 rokov.

Plusy zariadenia:
 • vysoko kvalitná zostava;
 • tichá prevádzka;
 • dobrý tlak vody.
Nevýhody zariadenia:
 • Neprítomnosť plaváka v systéme.

BELAMOS TF3-40

Ponorné čerpadlo BELAMOS TF3-40

KvalitaTalianske ponorné vodné čerpadlo.Ľahko sa inštaluje do studne do 30 m. Čerpadlo ľahko zdvihne vodný stĺpec do výšky 42 metrov.Hlučnosť hydraulickej nabíjačky nebude nikoho rušiť.Rovnomerný a rovnomerný tok vody bez problémov dosiahne všetkých spotrebiteľov a pozemok bude vybavený čerstvou a čistou vodou.Toto čerpadlo umožňuje množstvo piesku v čerpanej kvapaline.Ochrana proti prehriatiu a chodu nasucho neumožní vyhorieť zariadenie.

Plusy zariadenia:
 • dobrý tlak vody;
 • hladká prevádzka;
 • nízka hlučnosť;
 • hospodárna spotreba energie.
Nevýhody zariadenia:
 • pri výpadku prúdu mierne zlyhajú, potrebujete stabilizátor.

Video „Ponorné čerpadlo s vrtom BELAMOS TF3-40“

Z tohto videa sa naučíte, ako namontovať čerpadlo BELAMOS TF3 40.

) Pri kúpe čerpadla na čerpanie vody zo studne by ste mali kúpiť aďalšie vybavenie.Dajte pozor na prítomnosť regulátora napätia, požadovanej dĺžky hadíc a drôtov.Musíte nainštalovať potrebné senzory a dodatočnú ochranu.Dodržiavanie pravidiel pripojenia umožní čerpaciemu systému pracovať dlhú dobu pri zachovaní všetkých záťaží.

Pomocou nášho hodnotiaceho čerpadla studní môžete kúpiť ten, ktorý je pre vás ten pravý.A potom bude v kohútikoch čistá voda a na záhrade a na záhrade sa poteší bohatá úroda.