Vysokokvalitné sadenice hnojív: návod na použitie

Každý záhradník súhlasí s tým, že dobré sadenice sú základom nasledujúcej úrody. Na pestovanie zdravých a silných rastlín sú potrebné nielen kvalitné semená, ale aj včasné zavedenie vrchného obilia určeného špeciálne pre mladé sadenice. V tomto prípade sú najvhodnejšie a najúčinnejšie tekuté a okamžité prostriedky, medzi ktoré patrí „Fortress“ - komplexné hnojivo pre sadenice značky „Fasco“. „Robustný“ pre sadenice je vysoko účinná vyvážená zmes navrhnutá tak, aby stimulovala rast mladých rastlín v počiatočnej fáze ich vývoja. Hnojivo prispieva k tvorbe silného a rozvinutého koreňového systému, takže rastliny sú silnejšie a odolnejšie voči chorobám. A to zase určite ovplyvňuje množstvo a kvalitu plodiny.

Opis hnojiva

Prípravok „Krepysh“ je komplexné organicko-minerálne hnojivo s humátom draselným osobitne určené na pestovanie sadeníc záhradných a kvetinových plodín. Výrobok obsahuje optimálne vyvážené zloženie vitamínov, mikro a makro prvky potrebné pre vývoj mladých rastlín v počiatočnej fáze: draslík - 22%, dusík - 17%, fosfor - 8%, ako aj horčík, zinok, vápnik,meď, železo a ďalšie dôležité prvky. „Krepysh“ je univerzálne hnojivo, ktoré sa dá úspešne používať na rôzne účely:

 • v prípade rastlinných plodín prikormki: paradajky, baklažány, paprika, cuketa, uhorky - podľa prehľadov letných obyvateľov, uhorky obzvlášť dobre rastú a po zalievaní prostriedkami prinášajú ovocie;

 • pred namáčaním a klíčením semien pred výsevom;
 • na pestovanie zelených a záhradných rastlín na parapetoch, balkónoch;
 • pri potápaní sadeníc do samostatných kvetináčov alebo na otvorenom teréne;
 • na zalievanie mladých rastlín po výsadbe do pôdy;
 • na starostlivosť o okrasné izbové rastliny a kvety.

Všetky látky prítomné v zložení zmesi hnojív sú vo forme prístupnej pre rastliny, čo zabezpečuje jej 100% stráviteľnosť plodinami. Vysoká účinnosť prípravku Krepysh bola opakovane potvrdená v priebehu mnohých rokov testovania. Hnojivo sa vyrába vo forme vysoko koncentrovaných tekutých a rozpustných granúl. Kvapalný výrobok sa pred použitím musí zriediť vodou na požadovanú koncentráciu, granulovaný - tiež rozpustný vo vode, po ktorej sa používa na zavlažovanie.

Video „Tipy a triky“

Informatívne video s užitočnými tipmi na hnojenie sadeníc.

YouTube pre pokročilých:uveďte platný odkaz

Silné a slabé stránky

Pri vytváraní lieku Krepysh sa kládol dôrazvývojcami na prítomnosť veľkého množstva ľahko rozpustného draslíka vo vode, čo výrazne aktivuje vývoj koreňového systému rastlín. Sú to silné a dobre vyvinuté korene, ktoré pomáhajú plodinám rýchlejšie sa usadiť v pôde po transplantácii. Silný koreňový systém tiež zvyšuje odolnosť sadeníc voči chorobám, poveternostným faktorom. Vysoká koncentrácia dusíka v prípravku podporuje aktívny rast rastlín a fosfor je nevyhnutný ako základ pre budúci zber.

Vďaka vyváženému zloženiu užitočných prvkov má hnojivo oproti iným prostriedkom mnoho výhod:

 • univerzálnosť - liek je vhodný pre takmer všetky rastliny;
 • všetky zložky obsiahnuté v zmesi sú v ideálnom pomere a rastliny ich ľahko absorbujú;
 • hnojivo je obohatené o humát draselný, čo prispieva k zlepšeniu kvality pôdy;

 • neobsahuje chlór a jeho zložky;
 • výrazne zrýchľuje rast a zlepšuje vlastnosti rastlín;
 • zlepšuje odolnosť plodín a robí ich odolnými voči suchu, chladu, baktériám a škodcom;
 • prispieva k rastu a lepšiemu zakoreneniu koreňového systému v pôde;
 • sa dobre kombinuje s inými minerálnymi aj ekologickými výrobkami;
 • sa rýchlo rozpustí vo vode a ľahko sa dávkuje.

Neexistujú prakticky žiadne nedostatky. Pri používaní je však potrebné vziať do úvahyvýrobok obsahuje vysoké koncentrácie chemikálií, najmä dusíka a draslíka, preto sa odporúča prístroj riediť a navlhčiť gumovými rukavicami. Mnohí záhradníci tiež poznamenali, že časté zalievanie prispieva k akumulácii dusičnanov v ovocí, preto neprekračujte odporúčané normy a zavlažujte záhradné plodiny po vytvorení vaječníkov.

Ako prispieť k sadeníc

Ako je uvedené v návode na použitie, granulovaný vo vode rozpustný produkt by sa mal riediť rýchlosťou 2 lyžičky (10 g) /10 l vody, tekutina by sa mala riediť vodou v pomere 10 ml /1 l vody. Výsledné riešenie sa používa hlavne na zalievanie sadeníc, ale môžete kŕmiť aj izbové rastliny. Vrchné ošetrenie sadeníc začína objavením prvého listu. Počas tohto obdobia plodiny potrebujú veľa draslíka, takže sa polievanie vykonáva v intervaloch 1 čas /7-10 dní. Pre rastliny, ktoré už boli vysadené v pôde, sa zalievanie vykonáva 1krát /2 týždne. Hnojivo sa spotrebuje v množstve 100 - 110 ml pripraveného roztoku /1 rastlina.

V tekutej forme sa na namáčanie semien môže použiť „stabilný“. Zároveň nie je potrebné riediť vodou, ale semená naliať na deň roztokom a potom zasiať do pôdy.Pri potápaní mladých rastlín sa pôda, v ktorej sú vysadené, zalieva vodným roztokom. Účinnosť lieku "Krepysh" sa zvyšuje s použitím ďalšieho osvetlenia.

Video „Ako vyzdvihnúť top dressing“

Recenzia videa pomocouodporúčania týkajúce sa výberu kvalitného a vysokokvalitného krmiva pre mladé semená.

YouTube Advanced:uveďte platný odkaz