Záhradu navrhujeme pomocou trvaliek prízemnej pokrývky

Kvitnúce rastliny sa nazývajú kvitnúce a bylinné rastliny s predĺženými, plazivými výhonkami. Z väčšej časti sú tieto kultúry trvalé, nenáročné na pôdu a klímu, majú vysoký stupeň dekoratívnosti a rastú veľmi rýchlo a vytvárajú hustý živý koberec.

Aplikácia v dizajne

Z dôvodu ich nenároćnosti sú trvalky prízemia veľmi oblúbené u krajinných architektov a záhradníkov. Ich použitie je univerzálne - tieto kvety sa dajú rovnako úspešne použiť na záhradné dekorácie, kvetinové záhony, kamenné kvetinové záhrady: skalky a skalky. Trvalky prízemia sú jedným z najziskovejších spôsobov zdobenia kvetinových záhrad a jednotlivých častí záhrady, pretože tieto kvety majú mnoho výhod:

 • spravidla nie sú trvalky náročné na pestovateľské podmienky;
 • ich starostlivosť je minimálna;
 • dlhý a kvitnúce kvet;
 • 21. nemusia sa vysádzať každý rok;
 • takmer všetky rastliny majú vysoké okrasné vlastnosti.

Z hľadiska dizajnérov je hlavnou funkciou kvetín samozrejme dekorácia územia.Trvalky prízemia veľmi často pristávajú na skalnatých kvetinových záhonoch pozdĺž ciest v okolí.nádrže sa používajú ako obrubník a na vyplnenie priestoru medzi vysokými rastlinami.Výzdoba však nie je jediným účelom pôdnych porastov a každý záhradník môže pomenovať mnoho praktických funkcií, ktoré tieto rastliny vykonávajú:

 • plazenie trvalých porastov je vynikajúci spôsob kontroly buriny;
 • rastliny pokrývajúce pôdu zabraňujú vysúšaniu pôdy a sú navyše najlepšou ozdobnou náhradou mulča;
 • vyložené pozdĺž chodníkov, plazivé trvalky zabraňujú umývaniu pôdy na povrch;
 • najviac zakrpatené plodiny s koreňovými výhonkami saturujú pôdu kyslíkom, zlepšujú jej vlastnosti;
 • svetlé a hojne kvitnúce trvalky - najlepší spôsob, ako vytvoriť svetlé miesto, a tak skryť nedostatky územia;
 • viacročné kvetiny, ktoré milujú tieň, vysadené v kmeňoch stromov kríkov a stromov, sa nielen stávajú ozdobou záhrady, ale vylučujú aj potrebu uvoľniť a hnojiť pôdu;
 • Namiesto trávnatej trávy sa môžu používať dlhé kvitnutia a vždyzelené trávy - nie je potrebné kosiť, často vodu a kvitnúce trávniky, v porovnaní s trávou, vyzerajú pestrejšie.

Video „Prírodné rastliny v krajinnom dizajne“

Videohodnotenie pestovania rastlín rastlinnej pokrývky s cieľom vytvoriť pôvodný dizajn v kvetinovom záhrade alebo na záhrade.

Top 10 najlepších trvaliek na pokrytie pôdy

Zo všetkých druhov, najčastejšie v krajineNa konštrukciu sa vzťahujú tieto zariadenia:

 1. Sifter.To sú snáď najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie kvety pre záhradné dekorácie.Sú extrémne odolné voči suchu, celkom tolerantné voči tieňom, nie sú náročné na pôdu - môžu rásť na úplne náhodnom mieste a spokojní iba so zavlažovaním dažďom.Samozrejme, pre bohaté kvitnutie, je vhodné zasadiť rozchodník na slnečnom mieste, ale ak je potrebné vyplniť priestor v tieni, bude táto kultúra tiež zakoreniť.Existuje mnoho druhov rozchodníkov.Niektoré druhy hojne kvitnú v prvej polovici leta, iné - od augusta do polovice jesene a ak na výsadbu vysadíte niekoľko odrôd, môžete si počas celej sezóny vychutnať živý kvetinový koberec.

Sitholy sú najkratšie zo všetkých trvalých kvetov (6 - 8 cm) a najhojnejšie kvitnúce, vďaka ktorým sa veľmi často používajú na vyplnenie priestoru v kvetinových záhonoch, vysokohorských šmýkačkách, pozdĺž chodníkov.

​​

 1. Stonecutter.V krajinnom dizajne používa viac ako tridsať odrôd tejto rastliny.Zvláštnosťou kamnelomoku je to, že sú zakrpatené av krátkom čase sú schopné vytvoriť malebnú machovú pokrývku vo forme guličiek s elegantnými malými kvetmi.Na dekoráciu záhrady sa používajú častejšie ako druhy, napríklad raky, tráva v tvare machu, paniculate, Arendsa.Ľadovec nie je absolútne náročný na pôdu - v prírode žijú na skalách, horských svahoch av kvetinových záhonoch sa cítia skvele na vyvýšenine, medzi kameňmi.Niektoré odrody saxofónov veľmi milujú tieň a sú vynikajúce pre umiestnenie na severnej strane skalnej záhrady.
 2. Floxy sú styloidné.Tieto nízko rastúce (10 - 20 cm) kvety sú univerzálnou ozdobou takmer každého krajinného objektu.Sú dobré, pretože rýchlo vytvárajú hustý zelený list s jasne ružovými, fialovými alebo karmínovými púčikmi.Phloxes sú úplne nenáročné, dobre rastú na suchej pôde, preferujú slnečné oblasti, ale tolerujú tieň - v prírode často rastú v tieni kríkov, hustej trávy.Niektoré čiastkové plamene sú dosť nízke a kompaktné a ich smaragdovo zelené listy, ako ihly, nestrácajú svoju farbu ani pod snehom.Existujú tiež druhy, ktoré kvitnú dvakrát za sezónu: na začiatku leta a na konci.Rastliny sú skvelé na zdobenie kvetinových záhonov, záhradných chodníkov, v skalkách a skalkách sú ideálne kombinované s dekoratívnymi listnatými trvalkami.

 1. Alyssum. V záhradnom dizajne sa veľmi často používajú svetlé a hojne rozkvetlé kríky alissum.Tieto trvalé kvety okrem nenáročnosti a jednoduchosti pri odchode sú pozoruhodné, že vyžarujú prekvapivú vôňu medu. Kultúra kvitne sviežimi strapcami rôznych odtieňov od začiatku leta do mrazu.Vyzerá najvýhodnejšie medové kamene a pozdĺž stôp.Niektoré odrody alissum dosahujú výšku 35 cm (skalnatý alissum), existujú však aj druhy poddimenzované, napríklad horský alissum nerastie nad 7-10 cm.
 2. Tymián.Plíživý druhTymián - skutočný nález pre dizajnérov.Všetky odrody tymiánu sa veľmi líšia: listy môžu mať farbu od tmavozelenej po citrónovú s bielymi alebo žltými pruhmi a odtiene kvetov siahajú od bielej po fialovú, vínovú a fialovú.Takáto odroda vám umožní vytvoriť najoriginálnejšie kvetinové kompozície na webe.Odrody tymiánu pokryté prízemím dosahujú výšku 7-10 cm, rastú veľmi rýchlo a tvoria hustý povlak, ktorý vydáva silnú korenistú arómu.Tieto bylinné, hojne kvitnúce rastliny sú vynikajúce na zdobenie skaliek, priestory medzi kamennými chodníkmi a odtiene milujúce tieň sú ideálne na zdobenie nevzhľadného úseku záhrady.

 1. Aubriet.Prekvapivo krásne a svieže trvalky kvety, veľmi často používané pri navrhovaní krajiny.Kvety kvitnú v máji až júni s malými fialovými, fialovými alebo gaštanovými kvetmi, ale jeho smaragdové lístie si zachováva svoju farbu po celý rok.Vďaka svetlej farbe kvetov, podobne ako čipka, môže kultúra vytvoriť úžasný kontrast s kameňmi ľahkých hornín, ako aj medzi rastlinami, ktoré sú svetlejšie.Aubrieta sa veľmi dobre prispôsobuje klimatickým a poveternostným podmienkam - rovnako ľahko sa toleruje extrémne chladné aj neobvyklé sucho.Miluje slnečné oblasti a vápenaté pôdy, nevyžaduje časté zalievanie a mnoho rokov môže rásť na jednom mieste.
 2. Karafiát (karafiát) (tráva).Toto je pôdorys ružových ruží, častoslúži na registráciu priestoru na lôžkach. Karafiáty Cirrus, na rozdiel od iných odrôd, príliš veľké (10-15 cm), kvitnú v júni až júli a po kvitnutí zanechávajú hustý bylinkový vankúš nasýtenej zelenej alebo modrastej farby. Kultúra rýchlo rastie a nevyžaduje osobitnú starostlivosť: raz za sezónu je potrebné kŕmiť ju, nie je potrebné ju často zalievať, pretože trpí suchom ľahšie ako stojatá voda.

  72. Omladené (kamenná ruža). Táto trvalá bylinná plodina s mäsitými listami dobre rastie na suchých pôdach, v štrbinách a na kameňoch. Možno práve preto sa rastliny vysádzajú tak často na vysokohorských kopcoch a skalkách. V záhradnom dizajne sa používa veľa odrôd mladých, ktoré sa líšia tvarom a farbou zelene. Kultúra kvitne veľmi krásne žlté, ružové alebo biele kvetenstvo umiestnené na nízkej stopke.
 1. V tvare mshanky. Miniatúra (do výšky 8 cm), trvalka, niečo spriemerované medzi machom a trávou. Záhradníci ju vysoko oceňujú pre dekoratívne svetlé zelené listy, malé biele kvety a schopnosť vytvárať jednotný hustý náter. Kultúra miluje slnko, ale nenáročná na pôdu - dobre rastie v piesočnatých a kamenitých oblastiach, nie je potrebná častá zálievka. Vďaka svojej dekoratívnej zeleni a krátkej postave je ideálny na pestovanie v popredí a pozdĺž okrajov kompozície, ako aj pozdĺž chodníkov a skál.

 1. zvony prízemného krytu. Zvony sú častejšie spojené s vysokými rastlinami, ale medzi nimiexistuje aj niekoľko plazivých druhov (Portenshlag, Pozharsky, Gargansky zvon), ktoré sa dajú použiť na aranžovanie kvetinových záhrad.Tieto trvalky dosahujú výšku 15 cm a vyznačujú sa hojným rozkvetom - existuje toľko kvetov, že pod nimi nie je žiadna zeleň.

Zvonky prízemia tolerujú chlad, môžu byť uspokojené iba zavlažovaním dažďom, ako je napríklad voľná piesčitá pôda, tolerantná voči odtieňom, ale lepšie rastú v slnečných oblastiach.Zvony rastú rýchlo, takže je potrebné neustále kontrolovať vývoj výhonkov.

Video „Opis rastlín rastlinnej pokrývky pôdy“

Video odporúčania pre pestovanie trvalej dekoratívnej krajiny trvalej vegetácierastliny.Funkcie ich starostlivosti a odporúčania pre ich pristátie na webe.