Ako sa zbaviť vošiek pomocou ľudových prostriedkov

Voška je jedným z najškodlivejších druhov hmyzu, ktorý možno nájsť na vašom webe. K vašej záhrade alebo záhrade sa môže dostať kedykoľvek. Okrem toho v prírode existuje veľa druhov vošiek. Okrem toho sa každý druh „špecializuje“ na konkrétne rastliny. Napríklad zelené vošky možno často vidieť na ovocných stromoch a kríkoch. Pokiaľ ide o čiernu farbu, milujú strukoviny a chrpy. Bavlna sa často nachádza na uhorkách a melónoch. Keď rastlina vošká vidí nejakú rastlinu, usadí sa na stonke, na koreňoch, listoch a začne sa nimi živiť. Zelené oblasti sú tým veľmi postihnuté, takže sa s tým musíte okamžite vysporiadať.

Aká je podstata populárnych receptov

Napriek tomu, aký druh vošiek zasiahol vaše rastliny, musíte sa ho zbaviť. A môžete použiť rôzne metódy. Jediný rozdiel je v tom, že bol infikovaný voškami. Napríklad, ak ide o zeleninové plodiny, musia byť spracované najneskôr tridsať dní pred zberom. Ak sa plodiny bobúľ nakazia, mali by sa postrekovať pred kvitnutím a po zbere. A ak voška napadla ovocné stromy, musí sa s nimi počas pučiaceho obdobia zaobchádzať s prostriedkamispadne na čas bezprostredne po odkvitnutí a dva alebo tri týždne pred zberom hotového ovocia.

Hoci ľudové recepty na nálev a odvar nie sú chemikálie, nie sú nebezpečné iba pre vošky, z ktorých sa chcete zbaviť.Niektoré môžu nepriaznivo ovplyvniť iný neškodný hmyz alebo vtáky a môžu tiež spôsobiť popálenie rastlín.Iní majú vo svojom zložení také látky, ktoré sú škodlivé pre ľudí.Takéto lieky by sa mali používať veľmi opatrne, s mierou, najmä podľa pokynov a receptov.Napríklad po ošetrení nakazenej rastliny paradajkami, tabakom, čiernym sliepkami alebo zemiakmi by sa nemali konzumovať skôr, ako uplynie desať dní.

V boji proti voškám sa ostatné záhradné rastliny zbavia.Týmto spôsobom pôsobia kvety ako nasturtium, petúnie, sléz, chlieb alebo begónia: svojimi vôňami pôsobia vzhľad všetkých vošiek na seba a odvádzajú pozornosť od hlavnej kultúry. Môžu byť vysadené v dostatočnej vzdialenosti od hlavnej rastliny, ktorú chcete chrániť.Ďalšiu kategóriu rastlín, ktorým možno pripísať cibuľu, cesnak, koriander, mätu, nechtíka lekársku alebo fenikel, je vo vode naopak odradená jej tvrdá aróma a vôňa.Môžu byť vysadené medzi radmi alebo pozdĺž okrajov postelí.

Recepty na odvar

Vykonávanie odvarov na boj proti voškám je jedným z najbežnejšícha efektívne spôsoby.Nasledujúce metódy a recepty na dekódovanie sú veľmi dôležitéefektívne a nepoškodzujú zdravie ostatných rastlín.

 1. Tabak sa často používa na boj proti voškám na rastlinách, aby sa zbavili stromy škodlivého hmyzu.Aby ste pripravili vývar, musíte po rozomletí vziať asi desatinu gramu tabaku a pridať ho do nádoby s piatimi litrami vody.Toto riešenie musí trvať deň.Nasledujúci deň pridajte ďalších päť litrov vody a varte na miernom ohni dve hodiny.Takýto roztok by sa mal nastriekať na postihnuté oblasti kmeňa a korunu stromu;
 2. Paradajky.Presnejšie povedané, budú použité iba vrcholy z paradajok.Pre požadovaný účinok zoberte asi päť kilogramov paradajkových listov a pridajte ich do nádoby s desiatimi litrami vody.To všetko treba variť, aby vrcholy paradajok dávali šťavu.Stačí ponechať roztok pol hodiny na miernom ohni.Pred striekaním je však stále potrebné riediť ju vodou.Percentuálny podiel by mal byť jeden (odvar) až tri (voda);
 3. korenie.Na prípravu tohto vývaru potrebujete sto dvesto gramov čerstvých strukov z červenej papriky.Mali by sa zmiešať s jedným litrom vody.V tejto podobe dajte vývar na vylúhovanie na pár dní.Potom musí byť roztok prefiltrovaný a použitý.Predtým, ako sa musí zriediť vodou v pomere jedna ku desiatim a pridať päťdesiat gramov pracieho mydla;
 4. lastovičník.Na prípravu tohto vývaru zoberte libru čerstvých kvetov a stoniek lastovičiek a naplňte ho litrom vody.Ak užijete suchú lastovičku, proporcie by sa mali znížiť na polovicu.Tento vývar by mal byť podaný jeden alebo dva dni.Za to, že to stojí za to trochu variť a používať.

Ostatné rastliny, ako je palina a rebarbora, vám tiež pomôžu vyrovnať sa so škodcom.

Video „Odstránenie vošiek vnútroštátnymi metódami“

Recepty infúzií

[[PDN 45]

V priebehu mnohých rokov si mnoho záhradkárov a záhradkárov vyvinulo množstvo rôznych infúznych receptov, ktoré pomôžu veľmi účinným spôsobom likvidácie vošiek.Nasledujú tieto metódy:

 1. cibuľa.Je celkom jednoduché pripraviť: nakrájajte priemernú cibuľu a pridajte ju do nádoby s piatimi litrami vody.Najvýhodnejšia infúzia tejto zmesi je päť až šesť hodín.Potom spravidla pridajte štyri až päť gramov mydla;
 2. cesnak.Nakrájajte cesnakové hlavy na asi dvesto gramov.Ďalej musíte trvať na ich štyroch alebo piatich dňoch v jednom litri vody.Táto infúzia bude veľmi koncentrovaná a potrebujete použiť iba tridsať gramov na desať litrov vody;
 3. harmanček.Na prípravu tejto infúzie bude potrebovať iba sto gramov suchého harmančeka na liter vody.Trvať na tejto infúzii musí byť najmenej dvanásť hodín.Pred striekaním je však dôležité ho zriediť jednou tretinou vodou;
 4. púpava.Na štyri stovky gramov listov púpavy musíte použiť desať litrov vody.Ak chcete dosiahnuť väčší účinok, môžete tiež pridať asi dvesto gramov kvetov púpava.To je všetko potrebné trvať na.tri až štyri hodiny a začnite sa voškami zbaviť.

Ako sa zbaviť vošiek na ružiach

Krásne kvety sú obzvlášť exponované.napadnuté voškami.Z tohto dôvodu záhradníci vyvinuli mnoho ľudových prostriedkov na boj proti voškám na ružiach.Medzi nimi emitujú predovšetkým mydlové roztoky, ktoré nezostanú po ružiach.

Je vhodný nielen pre vošky, ale aj pre iných škodcov na ružiach a iných rastlinách.Stačí si len pripraviť málo koncentrovaný mydlový roztok a ošetriť ho ružencom.Bude potrebné spracovať najmenej pätnásť dní.Okrem toho sa mydlové riešenie lepšie udržuje na ružiach po západe slnka.Odvar z paradajok sa tiež dobre používa na zbavenie sa vošiek na ružiach.Výťažok z cesnaku sa zase dobre stará o ruže, ktoré strašia škodcov.

Aké metódy zvoliť

Je dôležité pamätať na to, že pri vysokých dávkach a vysokých koncentráciách môžu prírodné infúzie a odvary spôsobiť popáleniny v listoch rastlín.Okrem toho môžu byť nebezpečné pre iný hmyz, nielen pre vošky.To všetko napriek skutočnosti, že nejde o chemikálie.Preto by sa mali používať rozumne, je dôležité vziať do úvahy všetky bezpečnostné opatrenia a uplatňovať ich prísne podľa pokynov.

Tu sú niektoré pravidlá, ktoré pomôžu určiť výber infúzie alebo odvaru na odstránenie vošiek:

 1. je dôležité skontrolovať akékoľvek riešeniepred použitím na veľkých plochách a územiach.Na to dajte malú infúziupozemok, povedzme, pár listov. Ak vidíte, že nepoškodzuje rastlinu a ničí vošky, môžete ju bezpečne používať;
 2. 71. ovocné rastliny sa môžu ošetrovať bujónmi a infúziami iba v určitých vývojových obdobiach: počas pučiacich období, po odkvitnutí a najneskôr 15 až 40 dní pred zberom ovocia;
 3. zeleninové plodiny sa môžu spracovávať pomocou infúzií alebo odvarov rôznych bylín najneskôr mesiac pred zberom.

V uvedenom zozname nie je uvedený celý zoznam možných spôsobov boja proti voškám. Môžete použiť ten, ktorý uprednostňujete, ten, ktorý je prístupnejší. To vám uľahčí varenie.

Video „Ako sa vysporiadať s voškami“

Ak ste jedným z tých, ktorých ste unavení z tejto záhrady alebo záhradného škodcu, nenechajte si ujsť ďalšie video. Autor videa podrobne rozpráva o tomto hmyze a poskytuje najlepšie spôsoby, ako s ním zaobchádzať.