Ako vyrobiť krásne ozdobné ploty pre plastové postele

Na dáchách sú ploty často stavané okolo kvetinových záhonov a kvetinových záhonov, aby sa zdôraznila zonalita, aby sa živé zvieratá nedovolili umiestňovať do postelí alebo aby ich chránili pred burinou. Malé ozdobné ploty dodávajú miestu upravený vzhľad, slúžia ako doplnková dekorácia. Plast je pre nich dokonalým materiálom. Môžete si kúpiť hotové výrobky av prítomnosti fantázie, voľného času a túžby vyťažiť čo najviac z plastových fliaš.

Výhody dizajnu

Ploty a všetky druhy plotov v chate sú často vyrobené z plastu. Je ľahký a lacný, môžete vyrobiť celý rad prvkov vo farbe a tvare, ktoré sa dajú veľmi ľahko zostaviť a nainštalovať. Predávajú sa špeciálne plastové moduly rôznych veľkostí, z ktorých majiteľ stavby od detského dizajnéra zostavuje ploty podľa svojich predstáv. Dokonale tolerujú akékoľvek počasie, nestrácajú svoj vzhľad. Takáto štruktúra sa ľahko inštaluje, ak je to potrebné, môžete ju rozobrať, presunúť na iné miesto alebo vykonať akékoľvek zmeny.

Pre tých, ktorí chcú kúpiť hotové výrobky, výrobcovia ponúkajú rôzne modely, ktoré kombinujú ozdobné vlastnosti s čisto úžitkovými. Oni nielen zdobia dvor, ale chránia kvetinové záhony apostele z burín alebo domácich zvierat. Sú ľahko zrozumiteľné, ak sa majitelia už rozhodli, čo je potrebné pre plot.

Ak nízke rastliny rastú na posteli, urobia sa sady Garden Designer alebo obrubníky, sú vysoké 15, 20 cm. Pre vysoké kvety existujú ploty prelamované vo výškach od 25 do 55 cm, je možné kúpiť si samostatné moduly požadovanej výšky a urobiť z nich nádhernú ozdobu pre lezenie kvetín alebo aj altánok.

Výroba drevených plotov z dreva alebo prírodných kameňov je náročná a nákladná, ale môžete si kúpiť plastové ploty, ktoré vyzerajú ako prírodný materiál. „Starý kameň“ alebo „záhradná doska“ môžu byť klamlivými susedmi, majitelia však ľahko prinesú a nainštalujú také ploty vyrobené z polyvinylchloridu, polyetylénu alebo polypropylénu. Tieto moderné materiály sú veľmi šetrné k životnému prostrediu, neodpúšťajú škodlivé látky, nezmiznú a netavia sa pod vplyvom slnečného žiarenia. Ľahko sa inštalujú pomocou plastových kolíkov a potom sa pred začiatkom zimy rozložia, aby sa budúci rok na jar postavili ďalšie podľa tvaru kvetinovej záhony inde v tejto oblasti.

Urob si sám

Dacha často skladuje materiály, ktoré zostali po opravách alebo rôznych odpadkoch, čo je škoda, ktorú je potrebné vyhodiť. Väčšinu z toho je možné prispôsobiť, keď urobíte pozemok. Ploty pre kvetinové záhony sa úspešne vyrábajú zo starých, dokonca zlomených tehál, dosiek, konárov, bývalých políc, vinylových platní, starých dosiek, ktoré sa už nepoužívajú, ale z nejakého dôvoduuložený.

Staré automobilové pneumatiky slúžia ako materiál nielen pre ploty, ale vyrábajú aj rôzne figuríny, ktoré namiesto záhradných sôch dokonale zdobia parcely dacha a samostatné kvetinové záhony. Sú rezané a maľované, premieňajú ich na fantastické zvieratá, ktoré chránia výsadbu. Keramické dlaždice, plastové moduly zavesených stropov (ktoré boli počas obnovy nahradené novými) - to všetko je schopné pokračovať vo svojej službe na nádvorí. Z nich si môžete urobiť krásne hranice a ploty. Sklenené alebo plastové fľaše môžu slúžiť na rovnaký účel.

Video „Príklady usporiadania kvetinových záhonov“

Videorezanie možných príkladov na zdobenie kvetinových záhonov pomocou plastových fliaš.

Ako vyrobiť oplotenie na fľaše

Fľaše z potravinárskeho plastu s najväčšou pravdepodobnosťou ležia na každej chalupe a v skutočnosti aj z nich môžete oplotiť kvetinové záhony.Tento materiál si vyžaduje, aby sa z neho niečo urobilo - ľahký, odolný, rezaný jednoducho pomocou nožníc, držaný spolu so závitom alebo sponou, zachováva si svoje vlastnosti bez ohľadu na zmeny teploty. A čo len od neho nerobia! Vysoko priehľadné ploty z niekoľkých radov fliaš, malé hranice okolo kvetinových záhonov alebo chodníkov, markíz a priečok, dokonca aj altánov alebo kajut.

Fľaše sa často používajú úplne. Najjednoduchší spôsob, ako ich pochovať do stredu vo zvislej polohe, so spodkom nahor okolo kvetinového záhonu, je plot. Najprv ich musíte naplniť zemou, pieskom alebomalé kamienky, ktoré majú tvar. Na kvetinové záhony zo strany fliaš je veľmi ľahké vytvoriť nízky dekoratívny plot.

Ak nakrájate dno a vložíte fľaše do seba, získate druh hada akejkoľvek dĺžky, ktorý sa dá ohnúť pod akýmkoľvek uhlom, môže sa plynulo ohýbať okolo zaoblených tvarov kvetinových záhonov alebo geometricky korektných záhonov. Iba tento dutý had musí byť vyplnený niečím na zváženie a zachovanie jeho tvaru (akýkoľvek objemný materiál bude pôsobiť). Bude potrebovať trochu prikopy, najmenej tretinu šírky, aby bol plot stabilný.

Ak fľaše delíte pozdĺžne na pruhy rovnakej šírky, môžete z nich vytvoriť ozdobný plot. Budete potrebovať zvislé kolíky, lepšie drevené, potom k nim môžu byť prúžky pripevnené drôtom alebo klincami. Rámové ploty akejkoľvek výšky sú vyrobené z fliaš, je zrejmé, že majú dekoratívnu funkciu a určite nie ochrannú funkciu. Vyzerajú však ako skutočný plot.

Rám je vyrobený z drevených lamiel. Dva drevené kolíky na vrchu sú spojené drevenou koľajnicou, sú k nej pripevnené uzávery fliaš a fľaše sú do nich zaskrutkované - jeden prvok plotu je pripravený. Rovnakým spôsobom môžete vyrobiť vysoký plot, z 5 fliaš to bude viac ako 1 meter. Za týmto účelom je pod dno fliaš nainštalovaná ďalšia koľajnica, k nej sú tiež pripevnené uzávery a do nich sú zaskrutkované fľaše - túto operáciu je potrebné opakovať, až kým sa nedosiahne plánovaná výška. Horizontálne lišty by samozrejme mali byť dobre pripevnené k zvislicistakes.

Ak potrebujete vysoký plot, rovnaký princíp sa robí pomocou drôtu na horizontálne upevnenie. Rám môže byť kovový alebo drevený. Plotové línie sa vyrábajú odrezaním dna fliaš a ich vložením do seba (s výnimkou posledného). Horná časť bude pripevnená vekom k horizontálnemu rámu rámu a spodná časť môže byť pripevnená prilepením alebo nalepením dna drôtom k spodnému rámu rámu. Z piatich kusov oplotenia bude výška metrov.

V každej fľaši musíte preskočiť drôt, pre ktorý je vyvŕtaný plast. Ak každý plot pozostáva z 5 fliaš, budú vertikálne prešité 5 prúžkami drôtu, ktoré sú zase pevne pripevnené k bočným vertikálnym tyčiam rámu. Oplotenie bude vyzerať priehľadnejšie, ak sa odrezané dná umiestnia na drôt medzi shtaetíny z fľaše.

Dokonca aj kapitálové stavby sú vyrobené z fliaš, pre ktoré sú naplnené pieskom alebo zeminou a umiestnené na betónový alebo ílový podklad.Takéto ploty alebo steny sú, samozrejme, veľmi široké. Krásne ploty sa získavajú z viacfarebných krytov, ak sú vŕtané a spojené drôtovými modulmi do rámových modulov alebo prilepené k základni. Niektorí remeselníci šíria krásne ozdoby.

Video „Plot pre posteľ z plastového riadu“

Informačné video s užitočnými odporúčaniami na vytvorenie plotu vyrobeného z plastových fliaš.