Opis a technika pestovania vysoko okrasných ruží Heidi Klum

Miniatúrna ruža Heidi Klum, o ktorej výsadbe a pestovaní sa bude diskutovať v našom článku, záhradníci vysoko oceňujú za dekoratívne vlastnosti a dlhé obdobie kvitnutia. Ružové kríky s hustými púčikmi vyzerajú zaujímavo na otvorenom poli av kvetináčoch na parapetoch.

História a opis Heidi Klum Rose

Ruže skupiny Floribunda sa vyznačujú bohatými a dlhými kvetmi, mnohými farbami a pretrvávajúcou vôňou. Významným predstaviteľom tejto skupiny je Heidi Klum Rose.

Kultivátor Heidi Klum bol chovaný v roku 1999. Pôvodcom parkovej kultúry je skupina nemeckých chovateľov škôlky Tantau. Kvetina dostala také veľké meno na počesť slávnej nemeckej herečky, supermodelky a televíznej stanice Heidi Klum.

Heidi Klum Rose - miniatúrne obrubník ruže. Výška kríka nepresahuje 70 cm a šírka je iba 50 - 60 cm. Výhonky sú zvislé, silné a pružné. Listy sa vyznačujú krásnou bohatou zelenou farbou s lesklým leskom. Okraje doskových dosiek majú zúbky.

Heidi Klum Rose sa odvoláva nakvitnúce parkové kultúry

Hlavným dekoratívnym prvkom ruží Heidi Klum sú veľké dvojité púčiky. Farba okvetných lístkov je ružovo-karmínová, tmavo fialová a tmavo fialová.S rastom vegetácie sa na plátkoch objavuje ušľachtilý strieborný odtieň. Priemer otvorenej kvetiny dosahuje 10 - 12 cm, kríky kvitnú hojne a dlho. Súčasne sa kvety nevytvárajú jednotlivo, ale s kvetmi po 3 - 5 pukoch.

Odroda kvitne takmer koncom jari. Za priaznivých poveternostných podmienok dáva dve vlny kvitnutia. Ďalšou črtou odrody Heidi Klum je bohatá aróma, v ktorej sa zachytávajú tóny škorice a marhule.

Výhody a nevýhody odrody

Každý záhradník sníva o krásnej a zdravej záhrade. Aby sa váš sen stal skutočnosťou, musíte poznať pozitívne a negatívne vlastnosti kultivovaných rastlín. Aké sú výhody a nevýhody Heidi Klum?

Pros:
  • okrasné kríky;
  • stará forma a nezvyčajná farba lístkov;
  • bohatá aróma;
  • dlhá doba kvitnutia;
  • odolnosť púčikov voči dažďu;
  • odolnosť proti hubovým a bakteriálnym chorobám.
Nevýhody:
  • krátka postava kríkov;
  • žiadne kvitnutie pri vysokých teplotách;
  • priemerná zimná odolnosť.
​​
Jednou z výhod odrody sú pestrofarebné púčiky svetlej farby

. Technika kultivácie Heidi Klum v vidieckom dome

Trvanie a hojnosťkvitnúce odrodové ruže závisia od dodržiavania mnohých agrotechnických pravidiel.Pozrime sa podrobnejšie na vlastnosti výsadby a kultivácie odrody Heidi Klum.

Umiestnenie

Kríky ruží milujú slnečné svetlo, ale dobre rastú v ľahkej penumbre.Vietor, prievan, stagnácia studeného vzduchu a nadmerná vlhkosť v pôde však vedú k výraznej strate dekoratívnych vlastností kríka.

Neodporúčame výsadbu sadenice odrodovej ruže na miestach s úzkym uskladnením podzemnej vody.Minimálna hĺbka je od 1 m.
Autorská rada

Rose Heidi Klum dobre rastie v sypkom a úrodnom prostredí s kyslosťou najviac 6,0.- 6,5 pH.Najlepšia možnosť - obohatená o organickú čiernu zeminu alebo hlinku.

Nuansy pristátia

Pri príprave pristávacej jamy, ktorej približné rozmery sú 50 x 50 cm, by ste nemali zabúdať na odtok.Na odstránenie nadmernej vlhkosti sa spodná časť otvoru rozloží rozbitými červenými tehlami, sutinami, hrubým štrkom alebo expandovanou hlinkou.

Na zlepšenie úrodnosti pôdy pridajte hnoj alebo kompost.Výška takejto vrstvy nepresahuje 10 - 15 cm. Koreňový systém sadenice sa niekoľko minút namočí do roztoku „Kornevina“, „Epin“ alebo „Heteroauxin“.Potom je rastlina zasadená do stredu diery a jemne narovnáva mladé koreňové procesy.Doštička ružovej kefy je posypaná pôdou, mierne stlačená a bohato zvlhčená.

Charakteristiky starostlivosti

Kvetinu zaliate pri vyschnutí pôdy.Rose reaguje negatívnenadbytok a nedostatok vlhkosti v pôde.Na zavlažovanie dažďom alebo oddelenou vodou.Potrebujete vodu pred východom alebo po západe slnka.

Ruža si vyžaduje veľké množstvo živín v pôde.Na kŕmenie záhradnej plodiny môžete postupovať podľa schémy opísanej nižšie:

Odporúčaný rozvrh kŕmenia záhradných ruží

Ruža sa na jar a na jeseň kosí.Na jeseň sa vykonáva sanitárne prerezávanie, ktoré spočíva v odstránení suchých a rozbitých konárov.Na jar vykonávajú omladzujúce prerezávanie: staré výhonky sú vyrezané pri koreni, mladé - až 3-4 zdravé púčiky.

Počas prvého vegetačného obdobia sa nevyhnutne odstránia kvitnúce a sušené puky - zabraňujú tvorbe nových kvetov.

Keďže zimná odolnosť odrody je priemerná (do -20 ° C), je potrebné zimnú ružu zohriať.Spodná oblasť by mala byť posypaná rašelinou, senom a slamou a výhonky pokryté smrekovými konármi alebo agrofibrom.

Video „Prerezávanie ruží na jar“

Po prezretí tohto videa budete vedieť, ako na jar správne orezať ružové kríky.

Varianty a fotografie aplikácie ruží Heidi Klum do krajiny

Krajinné dizajnéri a záhradníci sa aktívne používajú na dekoráciu krajinných oblastí a mestských parkov.Odroda Heidi Klum tak môže byť pestovaná soliterno av kombinácii s inými rastlinami.Je možné zdôrazniť veľkolepý vzhľad ružovej kríky pomocou ihličnatých, vždyzelených, obilnín a dokonca aj poľných plodín.

Heidi Klum sa často používaOhraničenie a tvorba mixborderov v anglickom, stredomorskom, rustikálnom a provensálskom štýle.

Mini záhradný ruženec
Prvok dekoratívnej kompozície
Dizajn rámu

Prispôsobenie pásky
Zdobenie záhradných chodníkov
Kvetinové záhony

Respondenti letných obyvateľov

„Po mnoho rokov rástla v našej záhrade pri dache krásna ruža Heidi Klumovej.Bohužiaľ, na jar táto ružová krík neodišla.Predpokladám, že dôvodom smrti kvetu bola zlá izolácia.V nádeji na teplú zimu sme sa rozhodli nezakrývať celý ker, ale len zhromaždiť jeho koreňovú časť. “

Marina Igorevna, Moskva

„Pred niekoľkými rokmi mi priateľ odporučil, aby som kúpil a zasadil ružicu Heidi Klum.Čo môžem povedať?Stromček si rýchlo zvykol, krík rastie dobre, nevyžaduje veľkú pozornosť, kvitne hojne a vonia sladko. “

Irina, Rostov na Donu

Ruža Heidi Klumová už viac ako 20 rokov vedie popularitu na svete.záhradníctvo a krajinársky dizajn.Záhradníci, kvetinári a jednoducho milovníci tejto nádhernej kvetiny oslavujú elegantný vzhľad ružového kríka a pôvab dvojitých pukov.