Skleníky z plastových fliaš: hlavná trieda vo výrobe

Jednou z hlavných zložiek úspešnej úrody je skleník. Gramát Literate vám umožňuje získať čerstvú úrodu ekologickej zeleniny, ovocia a bylín. Pitie domácich výrobkov nielen šetrí rodinný rozpočet na potraviny, ale tiež zlepšuje zdravie. S pomocou skleníkov je možné pri nižších mzdových nákladoch pestovať väčšie plodiny. Skleník vyrobený vašimi vlastnými rukami je skvelý spôsob, ako ušetriť peniaze. Je to tiež vzrušujúca a užitočná činnosť, ktorú je možné zdieľať so všetkými členmi rodiny. V tomto článku opíšeme, ako môžete pomocou domáceho skleníku prospieť aj životnému prostrediu. Je známe, že priemerná rodina vyhodí viac ako tristo plastových fliaš ročne. Ale to všetko, na prvý pohľad zbytočné, môže byť plast použitý ako vynikajúci stavebný materiál pre takú užitočnú stavbu v krajine, ako je skleník vyrobený z plastových fliaš.

Výhody

Dnes existuje mnoho spôsobov, ktoré opisujú, ako by sa mal skleníkový plyn vyrábať z fliaš. Tieto návrhy sú rozmiestnené po celom svete a každý rok sa stávajú čoraz obľúbenejšími. Čo je najzaujímavejšie, dokonca aj ľudia s pomerne vysokoupríjmov.

Taký skleník je oveľa silnejší ako z filmu a tiež v ňom oveľa teplejší ako v podobnom skleníku.Tento dizajn môže okrem toho stáť na vašom webe dlhšie ako jeden rok. Dosiahnutie cieľa pomocou našich seminárov vám nebude trvať dlho a výsledky vás potešia iba vysokými výnosmi.Ďalšou výhodou je, že skleník udržuje vnútornú teplotu v priemere o 10 stupňov Celzia vyššiu ako v prostredí.

Ak teda udržiavate teplotu v skleníku, môžete predĺžiť letnú sezónu pre svoje rastliny na chvíľu.V závislosti od podnebia budete mať možnosť vychutnať si zeleninu a ovocie o niekoľko týždňov dlhšie ako obvykle.Použitím plastových kontajnerov ako stavebného materiálu získate menšie a už veľké skládky odpadu.Keby každý použil na výrobu takýchto štruktúr plastové fľaše, skládky plastového odpadu by boli oveľa menšie.

Pri akomkoľvek poškodení môžete ľahko a bez nákladov obnoviť stavbu skleníka.Potrebujete iba náhradu za jednu poškodenú fľašu.Vytiahnutie a zmena na novú vám zaberie iba 5 - 10 minút.Keď sú plastové fľaše pripevnené na svojom mieste, stávajú sa odolnými voči vetru.

Čo je potrebné

Stojí za zmienku, že nie je ťažké vyrobiť tento skleník, hoci to bude vyžadovať určité úsilie aobrovské množstvo plastových obalov.Skleník, vytvorený vlastnými rukami, však bude nielen plniť svoje priame funkcie, ale tiež sa stane zvláštnou pýchou vašej letnej chaty.Aby ste si mohli vytvoriť skleník vlastnými rukami s rozmermi 2,5 x 1,8 metra, budete potrebovať najmenej jeden a pol tisíc dvojlitrových plastových fliaš.Ak nemáte také veľké množstvo obalov, môžete o to požiadať svojich susedov alebo priateľov a tiež sa môžete obrátiť na reštaurácie alebo hotely vo vašom meste.

Video „Odrody skleníkov z plastových fliaš“

Video výber originálnych a praktických skleníkov z plastových fliaš vlastnými rukami.

Postupná inštrukcia

Na zostavenie neobvyklého skleníka podľa prvej hlavnej triedy musíte plastovú nádobu dobre opláchnuť a všetky štítky očistiť od štítkov. Upozorňujeme, že najlepší skleníkový efekt sa získa z dvojlitrovej nádoby. Z každej fľaše musíte odstrániť uzávery a odrezať plastové dno.Výsledkom bude, že budete mať iba stredné časti s hrdlami, ktoré je potrebné zložiť do línií, ktoré tvoria steny pre budúcu stavbu.

Najvýhodnejšie je striekanie skladaných fliaš na dlhé tyčinky.Bambusové obleky sa najlepšie hodia, musíte však vziať do úvahy, že použité palice by mali ľahko prechádzať hrdlom fliaš.Na tento účel sa dokonale hodí aj drôt.Za zmienku stojí aj to, že základom akéhokoľvek domáceho skleníka je drevený rám, ktorý môžete urobiť vlastnými rukami alebo použitímslužby profesionálneho tesára alebo tesára.

Kostra môže byť vyrobená aj z obyčajného palivového dreva, ktoré niektorí pripravujú na zimu.Keď bude váš drevený rám pre skleník pripravený, pokračujte v upevňovaní paličiek plastovými fľašami.Snažte sa ich pevne pritlačiť.Maximálna povolená vzdialenosť by nemala byť väčšia ako 0,1 - 0,5 cm.

Aby sa zabránilo prievanu, môže sa izolovať skleník vyrobený z plastových nádob.Na balenie môžete použiť bežný film s pupienkami, ktorý sa predáva v mnohých železiarňach.Vykonáva svoje funkcie pomerne dobre a navyše je lacný.V niektorých prípadoch sa piesok naleje do fliaš a prikryje roztokom, aby bol skleník ešte odolný.Vďaka tomu je domáci plastový kontajner v chladnom počasí dostatočne chladný.

Na ďalší jednoduchý a zrozumiteľný workshop o výrobe skleníka vlastnými rukami budete potrebovať dvojlitrové alebo trojlitrové fľaše, zošívačku na nábytok a nožnice.Na začiatok musia byť zo štítkov odstránené všetky fľaše.Ak to chcete urobiť, môžete ich na chvíľu namočiť.Potom sa samolepky samy od fliaš veľmi ľahko oddelia.

Potom sme vyrezali do fliaš tie miesta, na ktorých boli nalepené nálepky.Tento povrch je spravidla najrovnomernejší a bez výčnelkov.Každá fľaša sa odreže z vrchu a zospodu.Z každej fľaše by ste mali mať plochú obdĺžnikovú platňu.S nábytkomdosky zošívačky sú vzájomne prepojené. Najvhodnejšia zošívačka so sponkami 6 mm. Každá konzola sa potom musí zložiť.

Nerobte si starosti s nerovnosťou dosiek, pretože sa časom narovnajú.Ďalším dôležitým bodom tejto hlavnej triedy je to, že pri upevňovaní dosiek k sebe musia byť položené tak, aby spodný koniec bol na vrchu. Teda, keď prší, voda bude dobre vytiecť zo skleníka a nevnikne dovnútra. Taký skleník je tak odolný, že ho ani v zime nemusíte zbierať. Dokáže bezpečne vydržať akýkoľvek sneh a mráz a poteší vás viac ako jednu sezónu.

Video „Workshop o vytvorení skleníkov“

Podrobný opis konštrukcie skleníkov z plastových fliaš. Rady pre ekonomické využitie materiálu.