Miracle Spade Mole a jeho použitie

Vo veku najmodernejších technológií prešli najznámejšie objekty zmenami, dokonca lopata v XXI. Storočí pracuje produktívnejšie a prináša menšiu únavu. Toto je zázračný rýľ, ktorý sa nazýva Krtek. Vďaka dobrému náradiu v krajine alebo na záhrade sa šetrí čas, energia a zdravie, pretože najťažšia práca je spojená s obrábaním pôdy.

Čo to je

Keď pracujeme s lopatou, vynakladáme veľké úsilie, aby sme ju vložili do zeme. Potom, s obrovským napätím, prekrútime hrudu zeme, namáhame svaly chrbta a paží, zdvihneme zem, prevrátime lopatu a hodíme túto zeminu. To všetko prináša bolesti chrbta, únavu svalov. A potom sa musí zem, ktorá sa odhrnula lopatou, zlomiť, podushit, to znamená druhýkrát, aby sa chodilo po rovnakom hrabadle. Veľmi namáhavé, dlhé a bolestivé.

Rozrývač „Mole“ bol vyrobený s cieľom uľahčiť najťažšiu časť záhradníckej práce: kopanie. Pestovanie pôdy sa začína prípravou pôdy, najprv vykopaním zeme, potom uvoľnením, až potom sa môžu začať výsadbové práce. Od tej doby, keď výsadba začína rásť a až do neskorej jesene, záhradník uvoľní pôdu a bojuje s burinou. Preto remeselníci vytvorili zázračný rýľ, ktorý sa vykopáva a zároveň uvoľňuje zem. V tom istom prípadeje to ten pravý čas, keď sú buriny stále vykorenené zo zeme.Jeden „Krtek“ teda nahrádza bajonet sklonením.Okrem toho uľahčuje samotný pracovný proces a výrazne zvyšuje produktivitu.

Tselin nebude schopný zvládnuť túto zázračnú lopatu, ale ak už traktor alebo chodiaci traktor už prešiel cez pozemok, znova vykopajte, uvoľnite burinu - potom bude na vrchole kultivátor Krtek.Nemali by ste ho používať na veľmi kamenistej pôde: ak sú kamene veľké, môžete si zlomiť zuby.Nebude pre nich ľahšie pracovať na tvrdom teréne ako s bežným rýľom, takže to tiež nestojí za to.

Zariadenie

Na prvý pohľad vyzerá lopata ako široká vidlica s malou bránou.Tento zázrakový asistent je pomerne jednoduchý.Pozostáva z rámu, dvoch vidlíc s piatimi zubami obrátených proti sebe.Nad rámom je umiestnená opierka nôh a dve protizávažia.Za protizávažím má tvar písmena T a pred ním je rám s bežcami.Vidlice majú dĺžku 23 cm a šírka pracovnej plochy v Mole predávaná v obchodoch je 35 cm, 42 cm alebo 55 cm. Je vyrobená zo silnej ocele, váži 4,5 kg.Táto váha je dostatočne veľká na to, aby pomohla nohám preniknúť ostrými zubami do zeme, zatiaľ čo „krtek“ sa nemusí v tomto procese zdvíhať a prenášať na iné miesto.Počas práce človek jednoducho ustúpi o krok späť a nástroj sa ťahá po zemi.

Takto vylepšený rozrývač lopaty si môžete kúpiť, alebo to môžete urobiť sami.Jedinou ťažkosťou je použitie zvárania,nie je ťažké nájsť kovové rúry a oceľové tyče.Nezávislá výroba zaručuje, že nástroj bude vyrobený v súlade s potrebami miesta a želaniami vlastníka. Nemusíte hľadať model požadovanej hmotnosti, šírky rámu a dĺžky rukoväte. Niektorí remeselníci dokonca komplikujú zariadenie kultivátora s kĺbovými spojmi a prítomnosťou dvoch rámov.

Video „Princíp činnosti zariadenia“

Pracovný princíp

Tento zázračný kultivátor pracuje na princípe pákového efektu. Nad rámom je dôraz na nohy, keď sú stlačené, špicaté zuby ľahko prepichnú zem. Potom pohyb rúk nadol spôsobí, že sa Zem zdvihne, zlomí ju neostrené zuby a rám. Zdvihnutá pôda sa uvoľní a burina sa otočí hore bez rezania, pretože rám nie je ostrý. Burina je vykorenená a v tomto procese sa dokonca otrasí. Zostáva len vyzdvihnúť.
Osoba pracujúca s lopatou na zázrak vyvíja silu stlačením jej nohy na rám, potom pomocou rúk stlačí rukoväť a páka sa aktivuje pohybom ruky a hmotnosťou tela. Je veľmi výhodné, keď sa sila pôsobí smerom nadol, nie smerom nahor, a preto sú bedrá unavené oveľa menej ako pri práci s bajonetom a zhrabovačom.

Pri vykopávaní pôdy pomocou tejto lopaty nezohľadňuje letný obyvateľ úrodnú vrstvu hore nohami, konkrétne sa uvoľňuje. Pri takom šetrnom zaobchádzaní nedochádza k úbytku úrodnej pôdnej vrstvy. To je to, čo zástancovia organickýchpoľnohospodárstva.

Výhody

Práca s rozrývačom krku nezaťažuje chrbát, záhradníci o tom najskôr hovoria. Muž stlačí stopku oveľa menej sily ako pri práci s bajonetom.

Táto zázračná lopata vám umožňuje pracovať oveľa rýchlejšie, takže za jednu hodinu práce môžete uvoľniť 2, alebo dokonca 3 väzby. Pri takejto práci všetky buriny vystúpia na povrch, sú vytiahnuté z koreňov a nie sú rezané, čo je pravdepodobnejšie, že sa ich zbaví. Šírka pracovnej roviny Krteka je väčšia ako šírka lopaty, čo do značnej miery vysvetľuje rýchlosť práce: jeden riadok, ktorý pokrýva Krtek, je oveľa širší ako obyčajná lopata. Ale to tiež zužuje jeho použitie, je veľmi vhodné pripraviť pozemok pre pestovanie zemiakov, ale je lepšie nechať úzky pás s úzkymi hranami iným náradím.

Zázračný nástroj uvoľňuje pôdu do správnej hĺbky až do 25 cm, nebude však schopný pracovať v skleníku a v oblastiach s pevnými hranicami. Rozrývač vám umožní pracovať bez preťaženia chrbta, aby ste predišli únave a bolesti chrbta. V zime zmení pôdu na ľahkú, našuchorenú zem, pripravenú na výsadbu rýchlo a bez straty zdravia obyvateľov leta.

Video „Záhradný rozrývač“

Čo je to krtko? Ak sa chcete naučiť, ako pracovať s týmto typom záhradného náradia, nenechajte si ujsť ďalšie video.