Kŕmenie sadeníc kvasnicami: proporcie

Čo je na sklade každého nerešpektovaného kuchára?Huby s jednoduchými bunkami, ktoré prešli existenciou v tekutých a polotekutých substrátoch, inými slovami v kvasinkách.Používajú sa na prípravu sviežeho cesta, droždia, keď ide o kuchyňu.Ak hovoríme o záhrade, sú nevyhnutnou súčasťou hnojív.Zloženie kvasiniek obsahuje proteíny, aminokyseliny, rôzne makro a mikroživiny.Používajte ich v rôznych oblastiach života: pri varení, detských žartároch a iba kŕmte záhradu.

Potom akodobrékvasinky pre sadenice

Pozrime sa, aký druh kvasníc pomôže začínajúcemu alebo zanietenému záhradníkovi.Primárnym účinkom kvasiniek na rastliny je posilnenie a zvýšenie výdrže rastlín.Nie vždy je možné zariadiť všetky výsadby tak, aby plodiny mali dostatok slnečného svetla.Doplnenie kvasiniek pomôže znížiť škody spôsobené nedostatkom osvetlenia.Okrem toho táto látka posilňuje odrezky a výhonky kríkov, stimuluje rozvoj koreňového systému.

Hnojivo kvasnicami stimuluje nielen rast rastlín, ale stáva sa aj zdrojom nových baktérií vhodných na vývoj.Používa sa jednoduchá aritmetika: pod vplyvom kvasiniek rastliny tvoria korenetakmer o dva týždne skôr, pričom ich počet sa niekoľkokrát zvyšuje.Súhlasíte, dobrá pomoc pri prijímaní silných a zdravých sadeníc.

Hnojenie plodín skoro na jar vedie k tomu, že rastliny tolerujú úrodu pokojnejšie a sú oveľa menej vytiahnuté.Pozitívne prejavy ovplyvňujú nielen vzhľad rastliny, ale aj jej štruktúru, budúci výnos.Kŕmte kvasinkami, aby sa obnovila pôda.

Kvasinky aktivujú mikroorganizmy, ktoré urýchľujú spracovanie organických látok a uvoľňovanie dusíka a draslíka do pôdy. Najaktívnejšie ovplyvňujú paradajky, uhorky, papriku a majú priaznivý vplyv na rast petúnie a muškáty.Každá rastlina bude v zásade šťastnou výživnou zmesou, ktorá uľahčuje rast, pomáha lepšie zvládať environmentálnu expozíciu.

Podiel vrchného ošetrenia

Vzhľadom na všetky pozitívne aspekty vplyvu kvasinkových plodín na rastliny je potrebné byť múdro.príprava zmesi živín tak, aby nepoškodila vykládky.Môžete oplodniť iným spôsobom, ale prečo, ak máte vždy po ruke kvasinky.Základ pre akúkoľvek zmes - droždie, cukor, voda.10 g vody predstavuje 10 g suchého droždia a 3 až 5 lyžičiek.lyžice cukru.Je pravda, že výsledný roztok bude stále potrebné riediť 1:10, inak koncentrát poškodí pristátie.

Video „ Klíčenie na kvasinky

Recept na prípravu roztoku z kvasníc na kŕmenie mladých rastlín.

Ako pripraviť vrchný dresing

Poďme priamo na recepty riešenia, ktoré sa líšia v závislosti od vašich prianí a rastlín, ktoré je potrebné spracovať.

  1. Zmiešajte hríbový prášok s extraktom z kuracieho hnoja, drevným popolom a cukrom. Naplňte vodou a nechajte jeden deň nechať roztok natiahnuť.Pred spracovaním postelí sa roztok zriedi.
  2. Zmiešajte 5 litrov vody s živými kvasnicami, pred použitím nechajte stáť 6-8 hodín.
  3. Mieša sa 10 g prášku, 2 lyžice.lyžice cukru v 10 litroch teplej vody, nechajte 2-3 hodiny.Pred použitím roztok zriedite 1: 5.
  4. Zmiešajte 1 vedro zelenej trávy, 0,5 kg suchárov, 500 g hríbového prášku v 50 - 70 litrovom valci, nechajte 2-3 dni.
  5. ​​
  6. V 5 litroch teplej vody zriedite 2 g kyseliny askorbovej, 2 lyžice.lyžice cukru a 1 polievková lyžica.lyžica prášku.Trvajte na tom, že pred použitím zriedite roztok 1:10.

Ako vidíte, z improvizovaných prostriedkov sa získava veľa výživnej zmesi.Ako prísadu používajte nielen trávu, ale aj zemiakové vrcholy, listy zo stromov, kríky, chmeľ.Zrátané a podčiarknuté: dostanete dusíkaté hnojivo, ktoré môžete kŕmiť akýmikoľvek sadenicami alebo dospelými rastlinami.Kultúry je možné kŕmiť absolútne akýmikoľvek prostriedkami - výsledok sa len zlepší.

Stáva sa však, že nie je k dispozícii žiaden húb.Potom môžu byť kvasnice vyrobené z pšeničných zŕn.Vezmite pohár pšenice, zakryte vodou a potom nechajte deň na teplom a tmavom mieste.Potom, čo zrná opuchnú, librav kaši, pridajte 2-3 lyžice. lyžice cukru a múky - mali by ste získať viskóznu hustú hmotu. Varte ju na miernom ohni a znova vložte na tmavé, teplé miesto na jeden deň. Ďalej bude potrebné pred použitím len zriediť vodou.

Podmienky uplatňovania

Zmiešajte roztok - polovicu bitky. Hlavná vec je oplodniť ich sadenice. Ak chcete urýchliť rast odrezkov, môžete ich ponoriť do roztoku na jeden deň. Tu leží dôležitý bod - kvasinky milujú teplo, v chlade sa ich vývoj spomaľuje. Na to, aby hnojivo fungovalo v plnej sile, budete potrebovať dobre zohriatu pôdu.

Často nie je možné hnojiť alebo kŕmiť sadenice. Tento nástroj môžete uložiť v prípade transplantácie alebo choroby rastlín. Nezabudnite, hnojivo stimuluje vegetačné obdobie. Okrem toho fermentácia aktívne absorbuje draslík a vápnik, takže je dôležité hnojiť pôdu drevným popolom, aby nedošlo k jej vyčerpaniu. Pred aplikáciou hnojiva pre sadenice - zvlhčite pôdu, ale nepremokajte ju.

Obrábanie sadeníc v kvasinkách je rýchle a, ako sa hovorí, jednoduché. Hnette 10 litrov roztoku, dostanete 10 vedier pripravených na použitie. Týmto množstvom môžete nakŕmiť 20 - 30 kríkov paradajok! A ako budú uhorky takým darom potešené. Po 3 až 4 dňoch si všimnete, že listy sadenice sú lesklé, hladké a stonky sú silnejšie. Môžete vytvoriť riešenie niekoľkokrát za sezónu a získať zdravé a plodné plodiny.

Video " Kvasenie sadeníc "

Video Recenzia odpoužitie vrchného droždia kvasníc pre sadenice pestované na otvorenom priestranstve.