Vzpriamené nechtíky - nerozpoznaní králi kvetinových záhonov

Na mnohých letných chatách sa nachádzajú vzpriamené nechtíky.Často sa nazývajú tagetesi alebo Chernobrivtsy.Tieto kvety ľahko a živo premenia akékoľvek záhradné teritórium a prinesú určitý pôvab a eleganciu.Preto sa nechtíka lekárske vysádzajú na rôznych miestach.
Obsah
  1. Charakteristiky rastlín
  2. Video „Pravidlá pestovania nechtíka lekárskeho“»
  3. Krátko rastúce
  4. Stredne vysoké
  5. Vysoké a obri
  6. ) Charakteristiky pestovania
  7. Odchody
  8. Recenzia
Charakteristiky rastlín

Nechtíka lekárska tvoria krásne kríky na rovných stonkách od výšky 15 až 120 cm do výšky. V záhradníctve sa zvyčajne používajú početné hybridné odrody.Najpríjemnejšia vec na pestovanie týchto kvetín je, že ich môže ľahko zasadiť aj začínajúci záhradník.

Video „Pravidlá vykládky nechtíka lekárskej“

Z tohto videa sa dozviete, ako zasadiť nechtíka lekárske vzáhrada.

Zakrpatené

Dnes existuje veľké množstvo odrôd nechtíka lekárskeho.To vám umožní pestovať zo semien presne tie prípady, ktoré budú na vašom kvetinovom záhrade organicky vyzerať.Nízko rastúce odrody sa môžu pestovať aj v kvetináčoch na parapete.

Antigua Primrose je v súčasnosti najrozšírenejšou odrodou krátkych nechtičiek.Vytvára svieži kvetenstvo s hustými dvojitými kvetmi, zvyčajne citrónovožltej farby.Skvelé na pristátie na širokých poliach.

Eskimozaujímavé pre jeho krémovú farbu. Kvety tejto odrody kvitnú až do konca jesene. Listy sú úzko oddelené a majú ostré laloky. Veľmi populárne pre pestovanie na balkónoch, bez prenosu transplantátu.

​​

Citrónová kvapka - malé kompaktné kríky tejto odrody sú pokryté množstvom kvetov krásnej žltej farby. Vyzerajú skvele na kvetinových záhonoch a vázach.

Venujte pozornosť aj měsíčkom pomarančovým, ktoré vyzerajú dobre na balkónoch av malých kvetinových záhonoch.Dainty Mariet je ideálny pre milovníkov jasných farieb. Táto odroda sa vyznačuje krásnymi okvetnými lístkami tmavočervenej farby so žltými okrajmi.

Sredneroslye

Vanilka má veľmi radi slnko. Jedná sa o samoopelivý jednoročný kvet s veľkými dvojitými kvetmi vzácnych krémových farieb. Ideálne pre kvetinové záhony a balkóny. Aj po reze zostávajú dlho čerstvé.

Sférické odrody Spun Mix a Maximix sa vyznačujú tým, že sa zbierajú do zvláštnych kvetinových košov najrôznejších farieb. Používa sa na kvetinové záhony, rabatok. Preferujte úrodné a slnečné miesta.

Taishan žltá má husté kvety s priemerom do 10 cm na krátkych stopkách trpaslíka.

Pre milovníkov oslnivých bielych kvetov sú vhodné odrody Albatros a Snow White.

Vysoká a obri

Vysoké nechtíka lekárske môžu dorásť až na meter alebo viac. Budúvyzerajú skvele s ostatnými vysokými rastlinami.

Kilimanjaro je jednoročná kvetina, ktorá netvorí príliš kučeravé kríky vysoké 40–60 cm. Medzi ostatnými je vynikajúci stredný výhonok rastliny.Kvetenstvo jasne žltej a mandarínovej farby dosahuje slušnú veľkosť - až do 15 cm.

)

Beletria je veľkorysá s rozkvetom a objaví sa skôr.začiatkom júna.Kvety majú nádhernú vôňu a nestrácajú svoju krásu dlhšie ako tri týždne.Veľmi odolný voči akémukoľvek počasiu.

Žltý kameň vytvára kríky vysoké 70–80 cm. Táto odroda má bujný kvet bohatej citrónovej farby.Začína kvitnúť hneď na začiatku leta.

Citrónový princ vytvára vysoké, skôr husté kríky (65–80 cm).Terry kvetenstvo je veľmi podobné karafiátom.Keď sa úplne otvoria, vyzerajú ako žlté gule.

Havaj je odroda s veľmi veľkými frotými kvetmi jasne oranžovej farby.Vyzerá skvele na akomkoľvek kvetinovom záhrade av akejkoľvek váze.

Odroda Guilbert Stein sa vyznačuje zlatistým kvetenstvom podobným chryzantémám.

Jolie Jester - sú to francúzske kvety veľmi zaujímavej pruhovanej farby.Na okvetné lístky priťahuje zmes červenej a žltej farby.Vyzerajú skvele v akejkoľvek kvetinovej záhrade.

Z kvalitatívnych tried stojí za zmienku Mary Helen - žltákvetenstvo v tvare pologule, rovnako ako Slneční obri - svetlé farby oranžových odtieňov.Dorastú do výšky 90 cm.

Zvláštnosti pestovania

Keďže tieto kvety sú dosť vyberavé, pestovanie doma, napríklad na balkóne, nie je pre začiatočníkov ťažké.

Tieto kvety sa môžu vysiať dvoma spôsobmi: sadenice a bez semien.Druhý spôsob, ako môžete zasadiť nechtíka hnedé na otvorenej pôde.Táto metóda je však vhodnejšia iba pre obyvateľov južných regiónov.Uvedomte si, že sadenice pre vzpriamené nechtíky sú drahšie ako sadenice pre iné druhy.

Semená sa zasejú do studní a snažia sa medzi nimi ponechať medzeru 1,5 cm. Zem sa vyleje zhora a zalie sa.Pour kvety nestojí za to.

Vzhľad niekoľkých dvojíc lístkov na sadeníc znamená, že je čas ich transplantovať.Výsadba rastlín veľmi husto nestojí za to.

Starostlivosť

Nechtíčky akejkoľvek odrody môžu v tieni bez problémov rásť, ale na slnku kvitnú hojnejšie.Stále sa treba vyhnúť vysokej vlhkosti vzduchu, prijateľná teplota rastu je +21 až +25 ° C.Kvety by mali byť chránené pred silnými nárazmi vetra.Polievanie by malo byť mierne.

Recenzie

Marigolds sú medzi domácimi záhradníkmi veľmi populárne, čo dokazujú recenzie na mnohých fórach.

Larisa, 38 rokov (Petrohrad): „Veľmi krásne kvety, ktoré sú príjemné pre oči.Kvitnú celé leto a nevyžadujú osobitnú starostlivosť.Rastiem každý rok.Vynikajúce klíčenie.

Elena, 45 rokov (Krasnojarsk)„Zasial som ich prvýkrát v polovici mája, krásne sa zdvihli.Kúpil som semená Gold a Antigua.Presne ako na obale.Kvitne dodnes v krajine. “

Marina, 29 rokov (Armavir): „Pred dvoma rokmi som začala pestovať veľmi krásne a svetlé kvety a nepotrebujú veľkú starostlivosť.“

Eugenia, 32 rokov (Togliatti): „Naučil som sa ich zasadiť so svojou matkou ako dieťa a doteraz zdobia moju kvetinovú záhonu.Zasadil som ich začiatkom mája v slnečných oblastiach, ktoré povstávajú s treskom! “

Irina, 27 rokov (Voroněž): „Minulý rok som kúpil semená týchto pôvabných kvetov, ale všetky ruky nedosiahli.Vysadené v apríli a na konci mája sa objavilo prvé kvitnutie.Kvety sú väčšinou vyberavé, sedia veľmi ľahko. “