Čo je to archimedovská lopata a ako sa používa?

Záhradníci a záhradníci sa teraz vďaka najnovšiemu vývoju ľahšie vykonávajú najrôznejšie druhy prác na stavenisku.Archimedeanská lopata je zázračný inventár, jednoduchý ako všetky brilantné.Vynašiel ho strojný inžinier žijúci v meste Kovrov, ktorý pestoval zemiaky viac ako 30 rokov, až prišiel so zariadením, ktoré by uľahčilo prácu mnohých ľudí.Aká je pracovná zásada takejto lopaty, čo ju robí jedinečnou?Dozviete sa o tom z našich materiálov.

Princíp práce

Pred niekoľkými rokmi urobil archimedovský lopata vynájdená vynálezcom, ktorý urobil vlastnú skúsenosť, revolučným rozhodnutím.aké ťažké je často sa zohnúť a kopať na dlhú dobu.Jeho cieľom bolo uľahčiť prácu záhradkárov a záhradkárov, pre ktorých inžinier v roku 2000 navrhol experimentálny model nástroja, po ktorom ho vyskúšal v akcii na tucet sezón a vytvoril vylepšenie pôvodnej kópie.

Vynález bol patentovaný, nakoniec sme dostali poloautomatické a rýchločinné zariadenie na mechanizáciu v malom meradle.Na rozdiel od bajonetu má takáto lopata „malú“ nožnú páku.Keď ho stlačíte nohou, čepeľ nástroja vyvolá požadované množstvo zeme.Nožná páka je aZvláštne výkyvy, ktoré dávajú vašim akciám väčšiu silu a umožňujú vykonávať prácu bez vyčerpania ohýbania a podrepovania.

Po použití takéhoto zázračného inventára nevzniknú nepríjemné bolesti v ramenách a chrbte, pretože počas vykonávania záhradníckych a záhradníckych prác sa bremeno odstráni z chrbtice a ruky sa nepreťažia. V priebehu práce je potrebné používať iba jednu ruku, druhá zostáva voľná a spočíva. S takým asistentom je vrstva zeme zvrhnutá vysoko a silne, rovnomerne sa ukladá a nemusíte tráviť ďalšie úsilie a šetriť čas. Lopata vybavená páčkami je výkonným nástrojom, ktorý umožní aj ženám a deťom zúčastňovať sa na výsadbe a kopaní plodín na záhrade.

Opis konštrukcie

Vynálezca tvrdí, že na zdvihnutie 5 až 6 kg zeminy pomocou bajonetového nástroja je potrebné zdvihnúť polovicu jeho telesnej hmotnosti plus lopatu. Pri práci na stavenisku s použitím jeho zariadení nevzrastá ani trup, ani vrstva zeme, ale iba noha.Lopata Archimedean je navrhnutá pomerne ľahká - na tento účel je k dispozícii veľká rezačka z hliníka a čepeľ s otvormi. Navonok sa líši od záhradného rýča iba vo forme rezu. Hlavné rozdiely sú vo vzhľade pracovného plátna. Jeho čepeľ je širšia a vyššia ako čepeľ bežného nástroja, má páku, ktorá pracuje podľa princípu Archimedesa. Ďalšie plátno má 4 pozdĺžne otvory.

Šírka čepelev procese vykopávania pôdy je možné zväčšiť jednorazovú plochu. Páčka vám umožňuje, aby ste sa neohli chrbtom a nevykonávali všetky činnosti v takmer zvislej polohe. Vaše ruky a spodná časť chrbta tak zostanú v dobrom zdravotnom stave aj po vykopaní veľkého množstva akrov pôdy. Otvory v dizajne umožňujú ľahké a rýchle uvoľnenie zeme, pomáhajú čistiť vykopané hľuzy z priľnavej vrstvy pôdy. Konštrukcia zariadenia je lakonická - pozostáva z bajonetu, páky na nohy, konzoly, veľkého rezu a rukoväte z plastu. Rez má spodnú časť s kužeľom dlhým 38 cm, najkratší segment má dĺžku 4 cm, väčšinu rezu 78 cm.

Remeselníci sa snažia vyrobiť taký rýľ vlastnými rukami. Za týmto účelom zoberte ľahký bajonet s otvormi, urobte z neho ešte pár. Páka je orezaná, zošikmená je s dĺžkou 180 mm. Zo zadnej strany rezu sa vyrobí bočná lišta a do nej sa nalepí kus rezu. Ukázalo sa, že päty regulujú uhol zeme. Od zadného konca tyče by mala byť dĺžka 80 mm. Nožná páka je vtlačená do bajonetového rýžového ramena 150 mm, pripevnená skrutkou a skrutkami. Veľká stopka sa zhromažďuje pomocou rukoväte a konzoly. Je vyrobený z ocele s hrúbkou 1, 5 mm. Hotový držiak sa získa v procese ohýbania obrobku. Môžete vyrobiť zátvorku z papiera-mâché. Je však lepšie kúpiť hotový nástroj, ktorý bude slúžiť ako záruka kvality a je originálny.

Video „Rýč z Archimedesa vlastnými rukami. Časť 1 "

Uplatňovanie

Aké druhy práce na záhrade alebo na záhrade môžete na stavenisku vykonávať rýchlo a bez námahy? Patrí medzi ne vykopanie akéhokoľvek typu pôdy a nemusíte sa ohýbať alebo sa ohýbať. Táto funkcia je relevantná nielen pre ľudí s vážnymi ochoreniami chrbtice. Hlavné typy práce sa dajú robiť nohami. Zároveň skutočne vykonávať a kopať a uvoľňovať pôdu.

Pri vykopávaní hľúz sa hľuzy súčasne vyčistia od zvyškov pôdy, ktoré priľnuli k povrchu.

S použitím takejto novosti môžete v krátkom čase spracovať aj pôdu, ktorá dlho nevykopávala, a problémovú oblasť. Smer pracovnej sily sa zhoduje s týmto nástrojom so smerom gravitácie a nie naopak, podobne ako pri bajonetovom rýľi. Zariadenie váži iba 1, 8 kg, nahrádza bajonetové náradie, vidle, brány, kultivátory a mnoho ďalších zariadení.

Video „Rýč z Archimedesa vlastnými rukami. Časť 2 "

Vladimír Kolybelin, autor a tvorca tohto úžasného nástroja, povie a ukáže, ako vyrobiť zariadenie doma.