Správna starostlivosť na jeseň a tipy na prípravu kánonov na zimu

Kanna je trvalka, ktorá sa stala hlavnou ozdobou kvetinových záhonov, kvetinových záhonov, parkov a štvorcov vďaka veľkým dekoratívnym listom rôznych farieb a odtieňov. Rastlina je nenáročná, zriedka chorá, odolná voči suchu. Existuje iba jedna nevýhoda - veľmi citlivá na mráz. Preto je hlavnou úlohou záhradníkov - zachovanie odnože v zime. Z tohto článku sa dozviete, ako pripraviť kanoe na zimu.

Správne kopanie

Starostlivosť o Cannes je na jeseň iná. Jedná sa o teplomilovnú rastlinu, takže odnožky nemôžete nechať v zime na zimu. Hľuzy si môžete vykopať v druhej polovici septembra, keď ich na to pripravíte. Rezajte stopky, ako aj suché a poškodené listy. Zavlažovanie by sa malo obmedziť na jedenkrát týždenne a zastaviť celkom niekoľko týždňov pred kopaním.

Začíname je lepšie za suchého slnečného dňa. Najprv sme odrezali stonky takmer pri základni a ponechali sme 15 - 20 cm nad zemou. Plátky spracujte roztokom mangánu. Je lepšie vykopať odnože vidličkou - takže sú menej zranené. Z hľúz nie je potrebné zemetrasiť. Šíriť odnože rozdelené do samostatných častí. Starostlivo ich skontrolujte: poškodené miesta rozrežte na zdravé tkanivo a ošetrite roztokom mangánu aleboposypeme aktívnym uhlím.

Výsadbový materiál je pripravený na skladovanie.

Video „Ukladanie kanov v zime“

Z tohto videa sa dozviete, ako v zime správne skladovať kanóny.

Následné skladovanie

Podmienky skladovania v zime ovplyvňujú vzhľad letných uličiek.Koľko bude svieže a dlhé kvitnutie závisí od pravidiel pre zvolený spôsob skladovania.

Existuje niekoľko druhov skladovania kanónových odnoží:

  • v pivniciach;
  • v pokoji;
  • ako izbová rastlina;
  • v chladničke.

Pre každú z nich sa príprava hľúz kvetov vykonáva inak.

V pivniciach

Orezané, kopané a ošetrené rastliny sa musia sušiť v tieni pod baldachýnom, aby pôda na odnoží nebola pri skladovaní vlhká. Skladovací materiál sa vkladá do škatule alebo inej vhodnej nádoby.Zaspíme pieskom, rašelinou a pilinami (len nie ihličnatými) v pomere 1: 1: 1.V tejto podobe spadneme do suterénu alebo pivnice.V skladovaní by teplota nemala presiahnuť 6–8 ° C nad nulou a vlhkosť vzduchu by nemala byť nižšia ako 50%.Raz za mesiac skontrolujte vlhkosť pôdy a podľa potreby ju navlhčite.

V pokoji

Kann nie je potrebné skladovať v pokoji pri skladovaní.Odstráňte iba stopky.Vykopte rastlinu zemitou loptou a vložte ju do priestranného kvetináča, vyplňte dutiny rašelinou zmiešanou s drevným popolom.Rastlina perezimuet lepšie v miestnosti s dobrým osvetlením ateplota nie vyššia ako +15 ° CK tomu sa hodí lodžia, vyhrievaný balkón alebo veranda.Starostlivosť o kvetiny je jednoduchá: mierne zalievať raz za dva týždne.

Ako izbová rastlina

V zime si môžete vychutnať krásu tropického kvetu.Na tento účel je potrebné transplantovať kannu na začiatku jesene do veľkého kvetináča tak, aby boli odnože priestranné.Naplňte zmesou rašeliny, vermikulitu a pilín v pomere 1: 1: 1 a nechajte ho vonku, aby sa kvet prispôsobil novej kapacite.Pred mrazom vložte kannu do domu a umiestnite ju bližšie k oknu (ak je vysoká) alebo na parapet (ak je nízka).

Slnečné svetlo a časté zalievanie sú potrebné na svieži kvet.Krmivom by mali byť hnojivá na báze fosforečnanu draselného každé dva týždne.V januári budú listy žltnúť a odpadnú, príde doba odpočinku, ktorá bude trvať 1,5 - 2 mesiace.

)

V chladničke

Konzervy s cannes môžu byť v chladničke tiež hibernáované, ak je v nich málo hľúz a chladnička.veľký.Na správne uloženie potrebujete:

  1. Stonky odrežte v koreňovom adresári.
  2. Vykopajte odnože.Opláchnite dôkladne tečúcou vodou a poškodené a rozpadnuté oblasti orežte nožom na zdravé tkanivo.
  3. Udržať deň v slabom roztoku mangánu.Potom hľuzy vysušte.
  4. Každú chrbticu zabalte do papiera a opatrne vložte do odkladacieho priestoru pre zeleninu.Dvakrát mesačne upravte hľuzy a hnilobu odstráňte.

V regiónoch, kde je zimateplota neklesne pod -5 ° C, odnože sa nedajú vykopať, ale ich bezpečnosť závisí od toho, ako pokryť kanoe na zimu.

Najprv odrežte stonky pod koreňom. Potom položte prekrytie brucha a prikryte ho hustou pradenou väzbou, lutrasilom alebo iným krycím materiálom.

Na okrajoch materiálu tlačte s ťažkými bremenami alebo kolíkmi nadol, aby ste pri vetre nelietali. Hľuzy budú teda bezpečne v zime.

Dodržiavajte pravidlá skladovania sadivového materiálu a potom nasledujúce leto vás kánoe potešia svojou veľkoleposťou.