Dôležité pravidlá jesenné ruže výsadby

Výsadba ruží na jeseň im umožní vychutnať si kvitnutie už v prvom roku života.Rastliny vysadené na jar zvyčajne zaostávajú vo vývoji, nie sú povolené kvitnúť, aby mohli získať väčšiu silu.Mnohí pochybujú o tom, či je možné zasadiť taký jemný kvet do zeme na jeseň v strede jazdného pruhu.Ak sa naučíte, ako správne zasadiť, presne spočítať čas, potom už na jar rastie už zakorenená stromčeková rastlina, prvé tvrdnutie sa získa hibernáciou, čo mu pomôže ďalej zdravo rásť.Takže sa oplatí hovoriť o tom, ako zasadiť ruže na jeseň.
Obsah
  1. Čas pristátia
  2. Video „Pristátie“jesenný čas “
  3. Ako získať sadenice
  4. Ako si vybrať najlepšie miesto
  5. Najlepšie počasie
  6. Príprava pôdy
  7. Príprava sadeníc
  8. Výsadba
  9. ) Video „Fázované pestovanie“
Čas do výsadby

Hlavným nuansom, ako pestovať ruže na jeseň, je načasovanie.Ako zasadiť, každý vie, ale kedy?Odpoveď na túto otázku upravuje počasie.Faktom je, že je potrebné zasadiť krík na parcele mesiac pred začiatkom reálnych mrazy.Tri až štyri týždne stačí, aby si rastlina zvykla na nové miesto, pestovala niekoľko bočných koreňov, pripravovala sa postupne spolu s ochladzovaním vzduchu a zeme na odpočinok.

Južné regióny si môžu dovoliť pestovať ruže v októbri, zvyčajne to robia v druhej alebo dokonca tretej dekáde.

BJe lepšie to urobiť v strednom pruhu, ak v októbri, potom v prvej dekáde a lepšie v druhej polovici septembra.

Začiatok severnej alebo dokonca augusta sa blíži k severnejším oblastiam.Každý pestovateľ musí určiť tento čas na základe zvyčajného času výskytu stálych mrazov vo svojej oblasti, počítať od neho najmenej tri týždne.

Video „Výsadba v jesennom období“

Z videa sa dozviete dôležité pravidlá výsadby v jesennom období.

Ako získať stromček

Najlepšie je kúpiť stromček v škôlke s dobrou povesťou alebo v obchode, kde na jeseň často existuje výrazná zľava na tieto predmety.Mnoho pestovateľov kvetín na jeseň zakorenené odrezky alebo rastliny pestované zo semien svojich ruží.

Za vhodný čas na zakorenenie odrezkov sa považuje obdobie od začiatku tvorby púčikov do jesene.Tí, ktorí chcú pestovať ruže zakorenené na začiatku kvitnutia, nakrájajú na polodrevné výhonky s 3 - 4 púčikmi a zakorenia ich do vody alebo do pôdy.Do konca leta by odrezky už mali mať korene a dokonca aj mladé vetvičky.

Semená z minulých semien sa vysievajú na jeseň alebo na jar, v každom prípade do konca sezóny sa už stali mladými rastlinami s koreňmi, ktorémôžu byť vyložené na stále miesto rastu.

Ako si vybrať najlepšie miesto

Ruže rastú dobre v otvorených slnečných oblastiach chránených pred severným vetrom a prievanom.Môže to byť južný svah, na ktorom voda nebude po daždi alebo topiaci sa snehu trvať.Je dôležité, aby sa podzemná voda nepribližovala k hladine, pretože ruža nemá rada stojatú vodu alebo močiar.Ak existuje takáto hrozba, je vhodné zorganizovať drenáž a zvýšiť kvetinový záhon nad všeobecnú úroveň zeme.

Miesto by malo byť bez ostatných veľkých rastlín, tieň stromov alebo budov by nemal ráno a večer klesať na kvetinu, zatienenie je prípustné (a niekedy dokonca žiaduce) zatienenie v najteplejších denných podmienkach.

Ak máte v úmysle vysadiť niekoľko rastlín, vysadené ruže by sa nemali navzájom zatieniť, príliš časté usporiadanie kríkov neumožňuje dostatočnú cirkuláciu vzduchu na ich vetranie, čo už ohrozujechoroby.Preto by ste mali mať na pamäti veľkosť dospelých kríkov.Zvyčajne medzi nimi odchádzajú od 50 cm do 1 metra, pre nízke kríky a pre lezenie ruží - 1,5 m alebo viac, pre štandardné ruže - všeobecne nie menej ako 3 m. Pri výsadbe lezúcich ruží by ste mali zvážiť miesto pre zimné krytie vzdušnej časti.,

Najlepšie počasie

Pri jesennej výsadbe sa odporúča zvoliť pekný deň bez toho, aby ste to museli robiť za dažďa alebo snehu.Rastliny sú dobre prijímané na jeseň práve preto, že počasie je správne - vlhkosť vzduchu je vyššia ako na jar a teplota vzduchu a pôdy je pre nový závod optimálna.Ale ak ho vysadíte pri nízkej teplote vzduchu alebo keď chladný dážď so snehom ochladzuje zem, zhorší to vaše kroky.Ak sadenicečakanie, a počasie sa zhoršilo na dlhú dobu, je lepšie to riskovať, môžete zasadiť ruže na jeseň budúceho roka, a tie budú musieť zostať až do jari.Výhodne ide o piesok alebo zeminu prikopat umiestnenú v pivnici alebo inej miestnosti, kde sa teplota udržuje od +1 do +5 stupňov.Oni perezimuyut skvele, a potom budú rásť, vysadené na jar.

Príprava pôdy

Ruže potrebujú ľahkú, priedušnú, nekyslú (alebo mierne kyslú) úrodnú pôdu.To je to, čo musíte pripraviť niekoľko týždňov pred pristátím.Na tento účel sa pozemok zbaví buriny a všetkých zvyškov rastlín, vykopaných, prípadne upravených.Kyslá pôda sa upravuje pridaním vápennej alebo dolomitovej múky, ťažkej zmesi s rašelinou, pieskom a kompostom.Potom vykopajú dieru, ktorá je väčšia ako koreňový systém sadenice.Jeho dno sa uvoľní vidličkami, pôda, ktorá sa z neho vyberie, sa zmieša s hnilobou, drevným popolom a minerálnymi hnojivami.

Ak je pôda úplne piesočnatá, mal by sa pridať hlina, rašelina, kompost.Clay sa suší a melie na prášok.

Ruže rastú dobre na obrábaných pôdach a uprednostňujú konský hnoj, ale nedajú sa pridávať čerstvé, len hnilé.

Príprava sadeníc

Pri výbere sadenicessystémom s otvoreným koreňom by sa mu mala venovať osobitná pozornosť, jeho dobrý vývoj sa potvrdzuje prítomnosťou veľkého počtu tenkých koreňov.,Korene musia byť zdravé, nie sušené, bez kazov.alebo stopy po hnilobe na rozsvietenom svetle.Je tiež potrebné vyšetriť výhonky, nemali by sa vyskytovať príznaky hniloby alebo choroby, mali by existovať najmenej tri dobre vyvinuté zdravé výhonky.

Deň pred výsadbou by sa korene mali namočiť vodou, pokiaľ možno vo vzdialenosti najmenej +18 stupňov.A pred výsadbou je koreň skrátený na 30 cm a výhonky až 35 cm by mali byť celé sadenice ošetrené pomocou síranu železnatého, aby sa predišlo chorobám.Niektorým pestovateľom sa odporúča ponoriť korene do ílovej kaše s pridaním suspenzie.

Výsadba

Ak sa všetko úspešne podarí, v chladnom jesennom dni môžete vylepšiť jamu, položiť na ňu pripravenú pôdu, nainštalovať na ňu sadenice a narovnať všetky korene na tejto hlinke.skĺznuť, postupne zaspať.Robia to opatrne, trochu sa nalejú, potom stlačia a potom sa znovu naleje zem.Je potrebné stlačiť pôdu a potom naliať vodu hojne, uistiť sa, že tu nie sú žiadne medzery, krík sedí pevne a miesto štepu je pod zemou 5–8 cm pod hladinou a pozerá na juh.Niektorí ľudia radia znížiť koreňový krk ešte nižšie, pretože v priebehu času rastlina trochu stúpa, a to sa môže otvoriť, to nie je dovolené.Keď je všetka voda absorbovaná, mali by ste ešte naplniť zem.Bola to takzvaná suchá metóda výsadby.

Mokrý spôsob sa líši od použitia stimulátorov rastu koreňov, liekov ako „Kornevin“.Tento liek je rozpustený vo vode, nalejte aspoň vedrojamka a potom sa tam položí stromček, ktorý postupne vyplní korene pripravenou zeminou. Potom tiež stlačia, skontrolujú, mierne potiahnu vrchnú časť, či je Bush pevne usadený, vyplnia zem, posypú ju hore, mulčujú.

Mladé rastliny si po 2 - 3 týždňoch zvyknú na nové miesto, budú mať nové korene, čo znamená, že na jar začnú rýchlo rásť. Ďalšou úlohou záhradníka je pokryť ich dobre na zimu. Pred samotnými mrazmi sa kríky skrátia najmenej o tretinu, suchá zemina pieskom, pilinami, suché listy o 25 - 30 cm, pokrytie zimou. Najlepšie zo všetkého je, že mladé ruže prezimujú pod smrekovými konármi a lutrasilom, musia zabezpečiť suchý vzduch pod krytom, aby výhonky neboli náchylné.

Video „Postupné pristátie“

Z videa sa dozviete všetky fázy správneho vysadenia kríkov.