Oplotenie kvetinových záhonov s remeselnými výrobkami

Pokiaľ ide o kvetinové záhony, vždy vyvstáva otázka - ako ich ozdobiť a chrániť.Koniec koncov, každý deň ľudia chodia okolo kvetinových záhonov, dotýkajú sa kvetín, a to nie je najlepší spôsob, ako sa postarať o výsadbu.Na druhej strane, krásne ploty zdôrazňujú iba krajinné a dizajnové riešenia, ktoré boli implementované pri vytváraní kvetinovej záhony.

Ako si vybrať plot

Všetky druhy malých plotov celkom ľahkourob si to sám zo šrotu.V kurze sú plastové fľaše, kamene, tehly, železné rúry, stromy všeobecne, všetko, čo nájdete.Používajú sa tiež na rozdelenie postelí do zón, keď potrebujete zdôrazniť určité črty kvetinovej záhrady.

Pri výbere plotu analyzujte, ktoré rastliny budete vysadiť.Ak existujú hlavne rastliny, ktoré milujú vlhkosť, potom by ste nemali používať drevo, je lepšie stavať ploty železných rúr, kameňa alebo plastu.Ak prevládajú kvety, ktoré milujú suchú pôdu a množstvo slnečného žiareniaDrevené, kamenné, plastové komponenty.Výber materiálov tiež závisí od dizajnu, ktorý ste prišli - železné a kamenné ploty sú vhodnejšie pre púštne zloženie;pre rustikálnu pastoračnú kompozíciu - tehla, kameň, drevo.

Ak plot plní dekoratívnu funkciu, mal by sa uprednostňovať malý plot s výškou 6 - 8 cm.10 cm a viac.Tehlové a kamenné ploty sú postavené okolo kvetinových záhonov vyvýšených nad zemou.

Ak potrebujete chrániť kvety pred nekontrolovaným rastom, na záchranu prídu plasty, železné mriežky alebo tehly. Na ochranu pred deťmi a domácimi zvieratami budete potrebovať vysoké ploty vysoké najmenej 40 cm - drevené, plastové alebo kované.Ako vidíte, väčšina kvetinových záhonov sa dá krásne lemovať pomocou šrotu.

Materiály

Akonáhle ste sa rozhodli pre funkčný účel plotu, mali by ste zvoliť materiály.Bridlica - pred použitím by sa mala narezať na požadovanú veľkosť, aby sa segmenty príliš nestrihali a príliš dlhé, aby nedošlo k ich zlomeniu.Drevo - háčiky, prúty, klinčeky, shtaketnik.Predovšetkým by sa mala surovina očistiť od kôry z dreva a ošetriť antiseptickými prostriedkami, aby sa zabránilo tvorbe baktérií, hniloby, chrobákov.

Kamene - ozdobné kamene, ako aj obyčajné kamene, ktoréhojnosť nájdete v blízkosti rybníkov alebo lomov.Pred použitím by mali byť tiež ošetrené antiseptikami a potom dôkladne očistené od lišajníkov a machov.Tehla - vhodné ako celé tehly a ich fragmenty.Podľa potreby môžete kopať tehlové bloky do zeme alebo s nimi stavať múry.

Betónové betónové ploty sa používajú pomerne často kvôli vysokej funkčnosti a trvanlivosti.Plast - vo forme mriežky alebo plastového shtaketu vhodného pre dočasné ploty, ktoré sa dajú ľahko prenášať z miesta na miesto.Pneumatiky pre osobné automobily - používajú sa ako samostatné miesta na pestovanie kvetín a na rámovanie veľkých kvetinových záhonov.

Disky, vinylové platne - veľmi originálny spôsob, ako vytvoriť plot pre kvetinové záhony.Súhlasím, len zriedka to vidím.Improvizované materiály sú skutočne neuveriteľné množstvo a je len nevhodné prezimovať si fantáziu, ktorá vás môže zastaviť pri hľadaní vašich originálnych riešení.

​​

Video „ Kamenné lôžko vlastnými rukami

Video zbierka príkladov vytvorenia kvetinovej záhony z kameňa.

Možnosti pre ploty vlastnými rukami

Už viete, že ploty si môžete postaviť vlastnými rukami zo šrotu.Pozrime sa bližšie na pracovné možnosti, ktoré budú slúžiť ako základ pre vaše vlastné experimenty.

Drevené ploty

Nie je nič jednoduchšie a rafinovanejšie ako drevený plot vyrobený s vlastnýmrukami.Prírodný materiál budeVyzerajte dobre za akýchkoľvek podmienok.A vzhľadom na to, že sa v priebehu času strom rozkladá - za pár rokov dostane Zem vysoko kvalitné hnojivo.

Tradične používajú ploty na výrobu plotov pre kvetinové záhony.Môžete tiež kontrolovať výšku takého plotu, aby ste si vytvorili vlastné ruky, nemusia mať špeciálne zručnosti.Upravte výšku shtaketniku, prepojte ju pomocou priečnej dosky a potom ju pribite k základom, ktoré boli predtým vnesené do zeme.

Prútené prútené ploty nie sú menej populárne.Budete potrebovať veľké množstvo vínnej révy, ktorá musí byť zbavená kôry, kolíkových základní, pevne zatĺkaných do zeme a trochu času na tkanie.Medzi vinné kolíky preťajte vinič, oplette ich a konce rias pripevnite klincami.

Obrubník chodníku pre domácich majstrov je ďalšou verziou dreveného plotu.Najprv vyberte v správnom množstve rovnaké drevené polená v priemere.Vykopte priekopu okolo kvetinových záhonov, vložte tam piesok a posuňte kliny do zeme, pevne ich stlačte.Potom vyplňte zem, aby ste vyrovnali hlinenú časť plotu, a pevne ju utlačte.

Snímky môžete použiť aj na vytvorenie pôvodného plotu.Vykopajte a stlačte zachytávače okolo kvetinového záhonu a položte ich jeden na druhého.Pamätajte, že väčšina drevených komponentov musí byť vopred očistená od kôry a ošetrená antiseptickými prostriedkami.

Kamenné a tehlové ploty

Môžete vytvoriť ploty zkamene správneho alebo nepravidelného tvaru. Takže jednoducho nebudú držané pohromade, takže použite plot na vytvorenie plotu.Na vysoké ploty (nad 30 cm) sa používajú ploché kamene, pretože sú navzájom pevnejšie spojené. Vyberte si veľkosť kameňov podľa vášho želania. Kreatívny prístup pri zdobení kameňov kvetinových záhonov podporuje moderná výroba kameňa - do muriva môžete zaradiť svetelné kamene alebo vytvárať vzory malých kamienkov.

Ďalšou možnosťou je murivo. Po prvé, tehlové bloky sú dodávané v rôznych farbách, takže nebude ťažké vybrať ten, ktorý dokonale zapadá do farebnej palety kvetinovej záhrady. Po druhé, tehly sú vzájomne lepšie spojené, čo vám umožňuje vytvárať vysoké, upravené a stabilné štruktúry. Nie je však možné stmeliť tehlu, ale vykopať samostatné bloky do zeme - striedavo ich umiestniť hranou na zem.

Plot hudobných CD

Pravdepodobne mnohí z nás vyrobili kvetináče z vinylových platní, ktoré boli jemne zohriaty nad ohňom. Toto nie je ich jediné sekundárne použitie. Môžete ozdobiť CD aj vinylové platne. Striedavo pripevnite časť 6 diskov (napr. Lepidlom) a potom ich pripevnite k kolíkom, ktoré sú kladené do zeme. Bude to skôr originálny dizajn, ktorý sami vytvoríte a ktorý za jasných dní naplní vašu záhradu slnečnými lúčmi.

Pneumatiky pre osobné automobily, podobneoplotenie

Používanie automobilových pneumatík je ďalšou možnosťou na vytvorenie plotu vlastnými rukami. Môžu byť vykopané do землю v zemi a potom maľované v jasných farbách. Alebo v rámci každej pneumatiky usporiadajte samostatnú kvetinovú záhradu a potom postavte pyramídu. Zoberme si, že taký dekor bude vyžadovať veľkú kvetinovú záhradu, inak to nebude vyzerať veľmi krásne.

Bridlicové ploty

Orezanie bridlice sa pravdepodobne nájde v každom prístrešku. Rozdelením do samostatných segmentov môžete kopať úlomky v malom priekope a zálohovať tyčami - dostanete stojací plot. Alebo si môžete položiť kúsky bridlicovej kvetinovej záhrady a vytvoriť tak nejakú nástennú maľbu. Pamätajte, že pri použití bridlice nemôžete vytvárať príliš úzke alebo dlhé segmenty, pretože pri zaťažení praskne.

oplotenie fliaš

Kráľom improvizovaných prostriedkov sú plastové alebo sklenené fľaše. Aby ste mohli urobiť plot vlastnými rukami, budete potrebovať veľké množstvo fliaš a piesku. Umyte ich, odstráňte štítky, naplňte ich pieskom a vykopajte kvetinový záhon s krkom dole. Takýto plot nevyžaduje veľa času, úsilia, ale bude vyzerať elegantne a nezvyčajne. Najlepšie je používať fľaše z hnedého alebo zeleného skla.

Betónové oplotenie

Betónové oplotenie je o niečo zložitejšie vlastnými rukami ako z fliaš alebo dreva, ale súčasne sa výrazne zvyšuje funkčnosť budovy. Môžete použiť hotové betónové bloky alebo krúžky a kopať ich do zemepotom vyplňte hnojivou pôdou. Pevnosť takýchto štruktúr závisí hlavne od kvality spojovacieho materiálu, lepidla alebo cementu, ako aj od celkovej kvality betónu.

Video „Kvetinové záhony zo šrotu“

Príklady na vytvorenie kvetinových záhonov kvetov vlastnými rukami.