Pestujeme sizuyu v krajine: od výsadby po záhradu

Bluegrass Fescue sa považuje za jednu z najobľúbenejších obilnín medzi záhradníkmi.Táto kultúra má niekoľko stoviek odrôd, ale len niekoľko z nich sa používa na úpravu krajiny.Chápeme, aké odrody tohto trvalka sa odporúčajú vysádzať v dachách a ako sa o ne náležite starať.

Opis šedej kostravy

Kostrava je modrá(Iné meno - modrošedá) - trváca bylina, ktorá dosahuje pol metra na výšku.Má guľovitý tvar a ihličkovité listy šedého odtieňa.Niektoré odrody sa líšia listami, ktorých farba pripomína lapis lazuli.

Modrá kostra má guľovitý tvar

Kultúra si zachováva svoj atraktívny vzhľad aj v chladnom období.Kvitnutie začína v lete. Vytvára vysoké kvetenstvo vo forme lamiel, ktoré je možné rezať tak, aby nedošlo k poškodeniu trávy.

Odporúčané odrody do záhrady

Na letnej chate môžete pestovať tieto odrody.Záchrana:

  1. Ľadovec Titmouse. Výška stoniek Sinichky je iba tridsať centimetrov a vankúš listov je ešte nižší. Kvetenstvo tesne pri sebe, takže vyzerajú mohutne.
  2. Gauthier. Festuca gautieri je nízka rastlina s odtieňom jasne zelených listov, ktorých výška je asi desať centimetrov. Vankúš tejto odrody je tak hustý, že vyzerá umelo.
  3. Závitové. Tento druh má sypkú štruktúru, dĺžka listov je pätnásť centimetrov. Stopky rastú na tridsať centimetrov a majú voľné rastliny, ktoré zdobia rastlinu.
  4. Ovce. Má štetiny zelene, na ktorých sa tvoria hemisférické tussocky. Listy sú tvrdé a dosahujú dĺžku desať centimetrov. Panicles majú klásky zložitého tvaru so zvinutou štruktúrou.

Video „Kultivácia kostravy sivohnedej“

Po pozretí tohto videa budete vedieť, ako pestovať trvalky zo semien.

Tajomstvá výsadby a starostlivosti o kostru

Fescue si zvykne pomerne rýchlo a po objavení sa prvých výhonkov potrebuje rovnakú starostlivosť ako trávnik. Záhradník musí kontrolovať pôdnu vlhkosť, aplikáciu krmiva a tiež vykonávať separáciu rastlín niekoľkokrát do roka.

Pohodlné podmienky pestovania

Fescue miluje teplo. Ak chcete úspešne pestovať rastlinu, vyzdvihnite dobre osvetlenú časť záhrady, kde bude po celý rok slnko. Ak pestujete kultúru na tmavom mieste, odtieň jej listov nebude sivý. Konkrétne do pôdynie sú potrebné žiadne požiadavky, takže tráva porastie aj na suchej pôde. Na mokrých a pôdnych pôdach s vysokou výživnou hodnotou by ste však nemali pestovať rastliny, pretože rast sa môže spomaliť.

Predpokladá sa, že najrozsiahlejšia skalná rastlina rastie na kamenistej pôde, takže odborníci odporúčajú letným obyvateľom, aby vysadili rastlinu presne v tejto pôde.

Pestovanie zo semien

Keďže výsadba a starostlivosť o rastliny si nevyžadujú osobitné znalosti a zručnosti, každý začínajúci záhradník môže začať pestovať túto plodinu zo semien. Na vykonanie tohto postupu je potrebné na konci jesene alebo na jar. Vytvorte dieru na výsadbu, vložte do nej najviac štyri semená. Vzdialenosť medzi drážkami by mala byť najmenej pätnásť centimetrov. Posypte studne pôdou a vodou. Prvé výhonky sa objavia o štrnásť dní. Pôdu pravidelne uvoľňujte a občas ju zalejte.

Množenie sadeníc

Ak chcete mladé výhonky dostať čo najskôr, pestujte ich prostredníctvom sadeníc. Výsev sa vykonáva skoro na jar. V tomto prípade by semená nemali byť zakryté zeminou. Navlhčite pôdu vodou z rozprašovacej fľaše a semená padajú do požadovanej hĺbky. Ak chcete zachovať pôdnu vlhkosť, zakryte ju filmom a vytvorte druh skleníka. Izbová teplota je dostatočná na to, aby semená vylíčili za pár týždňov. Sadenice sa musia zalievať opatrne a občas, aby sa zabránilo hnilobe.

Okrasná kultúra sa môže množiť sadenicami

Reprodukcia.puzdro priehradky

Táto metóda sa používa na posilnenie obilnín. Ak to chcete urobiť, musíte vykopať kríky zo zeme na zimu a umiestniť do škatule alebo vedra, udržiavajte v podmienkach maximálneho svetla. Na jar je Bush rozdelený a vysadený.

Transplantácia a omladenie

Fescue si vyžaduje neustále omladenie, pretože jeho trávniky po niekoľkých rokoch života vysychajú a degenerujú.

Aby nedochádzalo k strate kultúry, delte sa každé dva roky. Za týmto účelom je vykopané kríži zo zeme, rozdelené na niekoľko častí, suché časti drinku sú odstránené a vysadené na nových miestach.
Rada autora

Kultúra zimovania

V chladných podmienkach sa táto rastlina cíti dobre a mrazu odoláva pevnosti. V prípade námrazy sa rýchlo obnovuje bez straty dekoratívnych vlastností. Ak si vyberiete najlepšie podmienky na ochranu pred chladom a zamokrenie pre kostru, nebude potrebovať prístrešok na zimu.

Modrý jeleň Fescue sa nebojí zima a mrazy

Choroby a škodcovia

Táto plodina nie je prakticky ovplyvnená chorobami, ale v dôsledku nadmernej vlhkosti alebo hnojív sa môže vyvinúť antracit alebo múčnatka. Pri prvých príznakoch týchto ochorení sú kríky ošetrené „Skor“.

Žiadna škodca okrem roztočov nie je pre rastlinu hrozný. Roztoče môžu za sucha útočiť. Okamžite sa musíte zbaviť, aby rastlina nezmizla.

Šedá kostrava v krajinnom dizajne

Všetky druhyTáto kultúra je harmonicky kombinovaná s ostatnými rastlinami a má pôsobivý vzhľad. Krajinní dizajnéri odporúčajú pestovanie kostravy vedľa ihličnanov, čučoriedok, malých rozprestierajúcich sa kríkov a smreka. Fescue sa perfektne zmestí do skalnatej krajiny a dobre sa vynáša s rastlinami prízemnej pokrývky. Rastlina blízko plodín odolných voči suchu: rozchodník, purslane, pás meča, sťahis atď.

Zmiešané miešačky
Monoclumbus
Dekorácia záhradnej cesty

Dekorácia schodov
Návrh rekreačnej oblasti
Skupinové vykládky

Ako vidíte, táto rastlina sa môže pestovať aj pre začínajúcich záhradkárov, pretože je nenáročná na kultiváciu a ľahko sa rozmnožuje. Táto dekoratívna tráva sa nebojí škodcov a chorôb a jej originálne ihlové listy budú vynikajúcou ozdobou záhrady.